Z życia szkoły
Sukcesy kajakarzy CKS Szczecin
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.09.28 Drukuj

Podczas wakacji, gdy uczniowie ładują swoje akumulatory na kolejny rok szkolny, nasi kajakarze przygotowywali się do najważniejszych imprez w sezonie. W pierwszy weekend sierpnia kajakarze CKS Szczecin reprezentowali szkołę w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Bydgoszczy. Kolejną imprezą były Długodystansowe Mistrzostwa Polski, a na początku września -  Mistrzostwa Polski Młodzików. Poniżej przedstawiamy sukcesy naszych uczniów i gratulujemy! Zapraszamy do galerii!

Warsztaty mydlarskie w klasie 2a i 3a
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.09.28 Drukuj
Dnia 26 września br. uczniowie klasy 2a i 3a wzięli udział w warsztatach organizowanych przez firmę "Ryż, Mydło i Powidło". Każde dziecko otrzymało bazę mydlaną do wykonania dwóch mydełek. Dzieci mogły wykazać się kreatywnością podczas tworzenia małych, pachnących arcydzieł. Gotowe wyroby z gliceryny z dodatkiem koziego mleka zostały pięknie zapakowane i stały się oryginalnym pomysłem na prezent z okazji Dnia Chłopaka. Zapraszamy do galerii zdjęć klasy 3a oraz galerii klasy 2a.
Dofinansowanie dla sportowców
Wpisany przez: Administrator 2017.09.26 Drukuj
Aby uzyskać dofinansowanie do obiadów w okresie od 02 października 2017 roku do 12 stycznia 2018 roku należy złożyć wniosek (w sekretariacie lub do pobrania) do 28 września 2017 r. Zasady wsparcia finansowego i wniosek do pobrania poniżej.
Do pobrania:
Młodzi szczypiorniści w całej Polsce będą się szkolić w programie OBiF!

Dnia 25 września 2017 roku w Warszawie odbyło się spotkanie fizjoterapeutów Związku Piłki Ręcznej w Polsce, w czasie którego p. Urszula Domańska przedstawiła nowy program szkoleniowy o nazwie OBiF OSPR. Program otrzymał pozytywną opinię związku oraz zespołu fizjoterapeutów. Będzie oficjalnie realizowany w ramach szkolenia zawodników piłki ręcznej w ośrodkach młodzieżowych w całej Polsce. Wykorzystanie programu OBiF w ogólnopolskim szkoleniu młodych szczypiornistów to ogromne wyróżnienie dla jego autorki oraz dla naszych uczniów i szkoły. CKS Szczecin to Centrum Kształcenia Sportowego w każdym tego słowa znaczeniu. Media o nas! Gratulujemy i zapraszamy do galerii!

Warsztaty filmowe na Zamku Książąt Pomorskich
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.09.26 Drukuj

W dniach 20-21.09.2017 roku klasy 1a i 1b z wych. Anną Zaprudnik oraz Agnieszką Mazepą wybrały się na warsztaty filmowe do Zamku Książąt Pomorskich. Wizyta rozpoczęła się od pogadanki na temat bajek, m.in. niemych i czarno-białych. Dzieci chętnie udzielały odpowiedzi na pytania. Następnie uczestniczyły w pokazie filmowym różnych rodzajów bajek. Kolejnym elementem warsztatów było samodzielne tworzenie podwodnego bajkowego świata z wykorzystaniem koła. Ostatnim elementem była prosta animacja przy użyciu kredki oraz kartki papieru. Dzieci z dużym zapałem uczestniczyły w warsztatach, a efekty ich pracy podziwiać możemy w galerii.

Sprzątanie Świata 2017
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.09.25 Drukuj

Dnia 22 września br. klasy 2p, 2s i 2t wraz z wychowawczyniami: Katarzyną Szałatą, Małgorzatą Reszkiewicz i Izabelą Tomaszewską wzięły udział w akcji Sprzątanie Świata 2017 Polska. Młodzież porządkowała tereny wokół malowniczego Jeziora Szmaragdowego. Zapraszamy do galerii!

Weź udział w szkolnym konkursie na zakładkę do książki!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.09.21 Drukuj
Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na zakładkę do książki! Prace można wykonać w dowolnej technice, ale warunkiem jest twórcze i pomysłowe wykorzystanie loga CKS. Podpisane dyskretnie (imię, nazwisko, klasa) zakładki należy dostarczyć do biblioteki do 20 października 2017 roku. Będą prezentem dla biblioteki z okazji Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych, który obchodzimy 24 października br. Wszystkie zakładki trafią na wystawę, a najlepsze zostaną nagrodzone w kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum. Weź udział w konkursie! Zrób bibliotece prezent na imieniny!
III Bieg z różą
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.09.18 Drukuj
Dnia 16 września w Kijewie odbyła się trzecia edycja "Biegu z różą". Obecność CKSu na imprezie stała się już tradycją. W organizacji biegu pomogła p. K. Szałata, nasi uczniowie oraz zawodnicy klubu CKS SMS. Liczną grupę osób, które wystartowały stanowili nauczyciele i pracownicy CKS. Z pięciokilometrowym dystansem zmierzyli się: p. J. Opoń, p. I. Mizgalska, p. E. Zych, p. A. Grochalska, p. M. Reszkiewicz,  p. A. Kossek, p. I. Tomaszewska, p. M. Piechowicz, p. K. Wasilewski. Dekoracji zwycięzców dokonali: K. Faszczewska, C. Kępa oraz S. Juszkiewicz. Na mecie na zawodników czekała jak zawsze niezawodna p. U. Domańska wraz z zespołem. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na fb.
Pracowity początek roku w OBiF
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.09.18 Drukuj

Uprawnienia ratownika kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP) nie tylko dają możliwość pracy na kąpieliskach, ale również w zabezpieczeniu imprez masowych. Uczniowie OBiF, posiadający już takie uprawnienia, podejmują pracę wolontariacką, która pozwala zdobyć doświadczenie w pracy ratownika. U boku starszych kolegów doskonalą swoje umiejętności, spędzając aktywnie czas wolny przy obsłudze sportowych zawodów i imprez. W nowym roku szkolnym nasi młodzi ratownicy wspierali organizację: „Biegu z Różą”, finału Nordic Walking oraz „Podjuszańskich Harców”. Zapowiada się pracowity rok szkolny. Zapraszamy do galerii!

Spotkanie z Policją
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.09.18 Drukuj
Dnia 15.09.2017 r. w klasie 1a (wychow. Anna Zaprudnik) oraz klasie 1b (wychow. Agnieszka Mazepa) odbyła się prelekcja dotycząca bezpieczeństwa na drodze prowadzona przez funkcjonariuszkę Policji z Wydziału Ruchu Drogowego w Szczecinie. Dzieci z zaangażowaniem odpowiadały na pytania dotyczące właściwego zachowania się na przejściu dla pieszych czy podczas jazdy na rowerze. Po przeprowadzonej rozmowie rozwiązywały quiz. Okazało się, że wszystkie odpowiedzi były poprawne, co świadczy o tym, że dzieci zdobyły wiedzę na temat bezpieczeństwa. Od teraz możemy ich nazywać świadomymi użytkownikami ruchu drogowego. Zapraszamy do galerii!
Podręczniki do LOzOS
Wpisany przez: Administrator 2017.09.10 Drukuj
Lista podręczników do języka angielskiego i języka angielskiego w turystyce dla uczniów LOzOS znajduje się w dziale Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Sportowymi | Podręczniki.
Witamy w CKS Szczecin!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.09.07 Drukuj

Dnia 4 września 2017 roku w auli im. Karola Wojtyły odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. W obecności dyrekcji szkoły, nauczycieli, trenerów i rodziców powitaliśmy nowych i obecnych uczniów naszej szkoły. Był to wyjątkowy dzień dla maluszków z przedszkolnych grup „Delfiny” i „Muszelki”, uczniów klas 1-4 oraz 7 Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2, uczniów klas 2-3 Gimnazjum z Oddziałami Sportowymi oraz licealistów z klas 1-3. Zapraszamy do galerii SSP nr 2 oraz galerii CKS. Powodzenia w roku szkolnym 2017/2018!

Srebrny i brązowy medal Mistrzostw Europy w Ratownictwie Wodnym!
Wpisany przez: Ewa Gapska 2017.09.06 Drukuj
W dniach 3 – 8 września 2017 roku w Oostende – Brugge (Belgia) odbyły się Mistrzostwa Europy w Ratownictwie Wodnym. Reprezentacja Polski wróciła do kraju z 6-cioma medalami. Srebrny medal zdobyła nasza zawodniczka Karolina Faszczewska wraz z koleżankami z reprezentacji (J. Wróbel, D. Kossakowska, A. Ulicka). Medal brązowy wywalczyły Karolina Faszczewska i Anna Popiel (wraz z Julią Wróbel oraz Dominiką Kossakowską). Jesteśmy dumni z osiągnięć naszej reprezentacji i ze znakomitych startów naszych zawodników! Zapraszamy do galerii!
Stypendium szkolne
Wpisany przez: Administrator 2017.09.05 Drukuj

Wnioski (do odebrania w sekretariacie szkoły lub na stronie bip.um.szczecin.pl/chapter_11322.asp) o przyznanie stypendium szkolnego wraz z dokumentami należy złożyć w terminie od 1 września do dnia 15 września 2017 roku w szkole, do której uczęszcza uczeń.

Plan lekcji w roku szkolnym 2017/2018
Wpisany przez: Administrator 2017.09.03 Drukuj

Prosimy o zapoznanie się z planem zajęć na nowy rok szkolny. Plan dostępny jest również w iDzienniku).


Zebranie z rodzicami – środa 6 września, godzina 17:00
Wpisany przez: Administrator 2017.09.01 Drukuj

Zebranie informacyjne – środa 6 września godz. 17:00–19:00. Wszyscy rodzice rozpoczynają zebranie o godzinie 17:00.

W trakcie zebrania odbędą się spotkania z dyrektorem wg następującego harmonogramu:
kl. 7 SP – 17:00–17:30
kl. 3 GM – 17:30–18:00
kl. 3 LO – 18:00–18:30
kl. 1 LO – 18:30–19:00.

Zapraszamy!

strona 17 / 18
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 :: 10 :: 11 :: 12 :: 13 :: 14 :: 15 :: 16 :: 17 :: 18 ::
... cofnij     dalej ...