archiwum 2017/2018
Sukces w Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym Ruda Śląska 2017
Wpisany przez: ER 2017.10.10 Drukuj

Dnia 8 października 2017 r. na pływalni miejskiej w Nowej Rudzie odbyła się druga edycja zawodów z cyklu Grand Prix w Ratownictwie Wodnym. Aż 139 zawodników z 14 klubów walczyło o medale w pięciu konkurencjach indywidualnych oraz jednej sztafetowej. Centrum Kształcenia Sportowego reprezentowała dwudziestoosobowa drużyna w składzie: C. Kępa, K. Magdziarz, D. Krupica, K. Grzankowski, M. Całkiewicz, S. Całkiewicz, K. Faszczewska, W. Królak, J. Filocha, A. Karwowska, V. Dziedzic, Z. Reszkiewicz, R. Rogoziński, K. Rogoziński, A. Szewczuk, K. Korzeniewski, O. Majchrzak, T. Szwarczewski, P. Nazaruk, K. Wilk. Podopieczni trenera Sławomira Juszkiewicza wywalczyli 23 medale: 6 złotych, 13 srebrnych i 4 brązowe. Kolejnym sprawdzianem przed zbliżającymi się Zimowymi Mistrzostwami Polski w Ratownictwie Wodnym będzie finał GP Polski w Kędzierzynie Koźlu.

Gratulujemy i zapraszamy do galerii!

Kajakarze na podium!
Wpisany przez: ER 2017.10.10 Drukuj
Wrzesień okazał się bardzo owocny w sukcesy kajakarzy. W Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego I m. w kajakowych jedynkach zajęły Aleksandra Cybulska oraz Michalina Krawczak. Obie zawodniczki popłynęły w osadzie, która również stanęła na najwyższym stopniu podium. W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików strefy A w kajak polo województwa zachodniopomorskiego oraz wielkopolskiego zdobyliśmy dwa medale. Srebrny medal trafił do drużyny dziewcząt w składzie: Aleksandra Cybulska, Michalina Krawczak oraz Magdalena Zawadzka. Z kolei drużyna chłopców z Krystianem Frychem z CKS wywalczyła brązowy medal. Gratulujemy i zapraszamy do galerii!
Nauczyciel na Medal!
Wpisany przez: ER 2017.10.09 Drukuj

„Głos Szczeciński” i Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego zapraszają do udziału w konkursie „Nauczyciel na Medal”. Nauczycieli można zgłaszać w trzech kategoriach: Nauczyciel klas I-III, Nauczyciel klas IV-VII oraz Nauczyciel szkół ponadgimnazjalnych. Zgłoszenia przyjmowane są poprzez ankietę na portalu. Pierwszy etap plebiscytu rozpocznie się w piątek, 13 października i będzie trwać do środy, 10 listopada do godz. 24. Nagrody zostaną wręczone na początku grudnia podczas Zachodniopomorskiej Konferencji Edukacyjnej.


Zapraszamy na pasowanie pierwszaków SSP nr 2!
Wpisany przez: ER 2017.10.09 Drukuj
Uczniowie klas pierwszych SP wraz z wychowawczyniami i trenerami serdecznie zapraszają 
na uroczystość pasowania, która odbędzie się 12 października br.
o godz. 16.15 na szkolnym basenie.
Nie prezent, nie kwiatek, lecz z serca datek!
Wpisany przez: ER 2017.10.09 Drukuj

Szczecińskie hospicjum św. Jana Ewangelisty potrzebuje pomocy. W CKS Szczecin prowadzona jest akcja zbiórki artykułów spożywczych i produktów chemii gospodarczej według listy w załączeniu. Dzień Nauczyciela może być okazją, aby cała społeczność szkolna CKS Szczecin włączyła się w tę akcję. Proponujemy zbiórkę potrzebnych produktów – zamiast kwiatków i prezentów z okazji Dnia Nauczyciela.

Zbiórka – do 17 października 2017 roku (wtorek)  do godz. 10.00 w bibliotece szkolnej lub w sali A012.

Dziękujemy!

Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy CKS Szczecin

Legendy z grodu gryfa
Wpisany przez: ER 2017.10.06 Drukuj
Legendy o smoku wawelskim i syrence warszawskiej znają chyba wszyscy. A czy z naszym pięknym miastem też są związane jakieś podania? Dnia 4 października br. klasa 4a wybrała się do Starej Rzeźni, by wziąć udział w niezwykłym spotkaniu. Uczniowie wysłuchali barwnych historii związanych ze Szczecinem i Pomorzem. Dlaczego nasz gryf ma ośle uszy, kim byli chąśnicy i skąd się wzięła nazwa Szczecin - to tylko niektóre z pytań, na które odpowiedział prowadzący. Okazało się, że czwartoklasiści znają mnóstwo niezwykłych historii związanych z naszym miastem! Na zakończenie każde z dzieci mogło zaprojektować własny wizerunek gryfa. Zwycięzcą konkursu został Julian Liwczak. Gratulujemy!
Konkurs Języka Angielskiego
Wpisany przez: Administrator 2017.10.05 Drukuj
Zapraszamy uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej do udziału w Konkursie Języka Angielskiego. Etap szkolny konkursu przeprowadzony będzie 17 października o godzinie 10:00. Kandydatury prosimy zglaszać do nauczycieli prowadzących najpóźniej do 12 października.
Uwaga, zmiana planu od 4 października!
Wpisany przez: Administrator 2017.10.03 Drukuj

Od środy 4 października br. obowiązuje nowy plan lekcji, prosimy zapoznać się ze zmianami (nowy plan dostępny jest również w iDzienniku).

Klasa 3a piecze bułeczki
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.10.02 Drukuj
Dnia 2 października br. uczniowie klasy 3a postanowili zabawić się w piekarzy. Przynieśli do szkoły produkty niezbędne do zrobienia bułeczek i ochoczo zabrali się do pracy. Wyrabianie ciasta sprawiło dzieciom ogromną frajdę. Najtrudniejszy był czas oczekiwania, aż ciasto wyrośnie. Dzieci ukradkiem podnosiły ściereczki, czekając niecierpliwie, aż zawartość ich misek podwoi swoją objętość. Pięknie uformowane bułeczki zostały zaniesione do upieczenia. Po wyjęciu okazało się, że... bułeczki zdecydowanie lepiej wyglądają, niż smakują. Następnego dnia na dzieci czekała jednak słodka niespodzianka. Każdy mógł skosztować pysznych bułek prosto z piekarni z czekoladą. Zapraszamy do galerii nr 1 oraz do galerii nr 2!
OBiF na Maratonie Goleniowskim
Wpisany przez: ER 2017.10.02 Drukuj

Regeneracja mięśni po wysiłku fizycznym jest tak samo ważna jak sam trening. Nasi uczniowie z klas OBiF połączyli siły z ekipą z Centrum Edukacji Zdroje oraz Gabinetem Odnowy Biologicznej i Rehabilitacji CKS p. Urszuli Domańskiej, biorąc udział w Maratonie Goleniowskim. Młodzi fizjoterapeuci zajęli się obsługą medyczną imprezy oraz masażem sportowym. Zapraszamy do galerii!

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Wpisany przez: ER 2017.10.02 Drukuj

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM), ang. World Multiplication Table Day, odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. Dnia 29 września 2017 roku szkoły z różnych stron świata uczestniczyły w tym wydarzeniu. Nasza szkoła również. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. Koordynatorem lokalnym akcji w naszej szkole była p. Katarzyna Szałata. Zapraszamy do galerii!

Mamy Certyfikat Szkoły Promującej Honorowe Oddawanie Krwi!
Wpisany przez: ER 2017.09.28 Drukuj

Pełnoletni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w prelekcji prowadzonej w ramach projektu „Twoja krew, moje życie” przez pracownika Wojewódzkiej Stacji Krwiodawstwa, lekarza Tadeusza Gębkę. Głównym celem projektu jest promocja idei honorowego krwiodawstwa wśród uczniów i ich rodziców oraz uświadomienie młodym osobom potrzeby dzielenia się najcenniejszym darem - krwią, która może uratować życie lub zdrowie drugiego człowieka  oraz kształtowanie pozytywnych postaw prospołecznych wśród uczniów.

Z racji podjęcia akcji upowszechniania idei krwiodawstwa, CKS Szczecin otrzymał dnia 26 września 2017 roku Certyfikat „Szkoły Promującej Honorowe Oddawanie Krwi”. Zapraszamy do galerii!

Sukcesy kajakarzy CKS Szczecin
Wpisany przez: ER 2017.09.28 Drukuj

Podczas wakacji, gdy uczniowie ładują swoje akumulatory na kolejny rok szkolny, nasi kajakarze przygotowywali się do najważniejszych imprez w sezonie. W pierwszy weekend sierpnia kajakarze CKS Szczecin reprezentowali szkołę w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Bydgoszczy. Kolejną imprezą były Długodystansowe Mistrzostwa Polski, a na początku września -  Mistrzostwa Polski Młodzików. Poniżej przedstawiamy sukcesy naszych uczniów i gratulujemy! Zapraszamy do galerii!

Warsztaty mydlarskie w klasie 2a i 3a
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.09.28 Drukuj
Dnia 26 września br. uczniowie klasy 2a i 3a wzięli udział w warsztatach organizowanych przez firmę "Ryż, Mydło i Powidło". Każde dziecko otrzymało bazę mydlaną do wykonania dwóch mydełek. Dzieci mogły wykazać się kreatywnością podczas tworzenia małych, pachnących arcydzieł. Gotowe wyroby z gliceryny z dodatkiem koziego mleka zostały pięknie zapakowane i stały się oryginalnym pomysłem na prezent z okazji Dnia Chłopaka. Zapraszamy do galerii zdjęć klasy 3a oraz galerii klasy 2a.
Dofinansowanie dla sportowców
Wpisany przez: Administrator 2017.09.26 Drukuj
Aby uzyskać dofinansowanie do obiadów w okresie od 02 października 2017 roku do 12 stycznia 2018 roku należy złożyć wniosek (w sekretariacie lub do pobrania) do 28 września 2017 r. Zasady wsparcia finansowego i wniosek do pobrania poniżej.
Do pobrania:
Młodzi szczypiorniści w całej Polsce będą się szkolić w programie OBiF!

Dnia 25 września 2017 roku w Warszawie odbyło się spotkanie fizjoterapeutów Związku Piłki Ręcznej w Polsce, w czasie którego p. Urszula Domańska przedstawiła nowy program szkoleniowy o nazwie OBiF OSPR. Program otrzymał pozytywną opinię związku oraz zespołu fizjoterapeutów. Będzie oficjalnie realizowany w ramach szkolenia zawodników piłki ręcznej w ośrodkach młodzieżowych w całej Polsce. Wykorzystanie programu OBiF w ogólnopolskim szkoleniu młodych szczypiornistów to ogromne wyróżnienie dla jego autorki oraz dla naszych uczniów i szkoły. CKS Szczecin to Centrum Kształcenia Sportowego w każdym tego słowa znaczeniu. Media o nas! Gratulujemy i zapraszamy do galerii!

strona 16 / 18
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 :: 10 :: 11 :: 12 :: 13 :: 14 :: 15 :: 16 :: 17 :: 18 ::
... cofnij     dalej ...