Z życia szkoły
Pyszne sałatki w klasie 1a
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.10.16 Drukuj

Dnia 11.10.2017 r. klasa 1a zmieniła swoją salę w kuchnię i zajęła się przygotowywaniem sałatki owocowej. Dzieci zostały zapoznane z zasadami bezpieczeństwa, po czym z dużym zaangażowaniem zajęły się przygotowaniem swojego miejsca pracy oraz krojeniem owoców. Wychowawczyni p. Anna Zaprudnik, prezentując przekrój poprzeczny, zapoznała dzieci z budową owoców. Po skończonej pracy dzieci miały możliwość zjedzenia swojego dzieła oraz poczęstowanie kolegów i koleżanek z klasy. Były też takie dzieci, które sałatką poczęstowały trenerów oraz rodziców. Zapraszamy do galerii!

Jesienne prace klasy 3a
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.10.16 Drukuj
Dnia 13 października uczniowie klasy 3a przyszli do szkoły z reklamówkami pełnymi jesiennych skarbów. Po lekcjach dotyczących środowiska leśnego: zwierząt leśnych, budowy lasu, zasad zachowania się w lesie dzieci miały za zadanie stworzenie makiety przedstawiającej jesienny las. Uczniowie pracowali w grupach, każde dziecko miało do wykonania przydzielone zadanie. Do stworzenia przestrzennej pracy uczniowie użyli styropianu, kartonów, materiału przyrodniczego, farb, plasteliny. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością i chętnie wykonywały zadanie, którego efekty można podziwiać na szkolnym korytarzu. Zapraszamy do galerii. 
Zdrowo i kolorowo w klasie 2a
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.10.12 Drukuj
Dnia 12 października br. uczniowie klasy 2a opowiadali, jak powinna wyglądać zdrowa kanapka i postanowili takie przygotować. Dzieci udowodniły, że jesienne kanapki wcale nie muszą być smutne jak pogoda za oknem, ale apetyczne, kolorowe i przede wszystkim zdrowe. Na kanapkach znalazło się dużo warzyw, sery i wędliny. Dzieci przekonały się, że każdego ranka należy jeść śniadanie, aby dostarczyć naszemu organizmowi niezbędnego budulca i mieć dużo energii na zabawę. Kanapki, oprócz tego, że były kolorowe to jeszcze przepyszne. Zapraszamy do galerii. 
Zarejestruj się jako dawca szpiku! Uratuj komuś życie!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.10.12 Drukuj

Dołącz do bazy potencjalnych dawców komórek macierzystych! Dnia 20 października 2017 roku w godzinach 13.00 – 19.00 w holu przy wejściu do szkoły odbędzie się rejestracja dawców szpiku. Czekamy na osoby pełnoletnie w wieku 18-55 lat. Wystarczy zabrać dowód osobisty. Na miejscu wolontariusze pomogą wypełnić ankietę oraz pobiorą próbki (wymaz ze śliny lub próbka krwi). Akcję organizuje Fundacja DKMS, pielęgniarki z Oddziału Położnictwa i Ginekologii szpitala w Zdrojach oraz uczniowie i nauczyciele CKS Szczecin. Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj na stronę fundacji DKMS. Posłuchaj tych, którzy zostali dawcami szpiku!

Sukces w Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym Ruda Śląska 2017
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.10.10 Drukuj

Dnia 8 października 2017 r. na pływalni miejskiej w Nowej Rudzie odbyła się druga edycja zawodów z cyklu Grand Prix w Ratownictwie Wodnym. Aż 139 zawodników z 14 klubów walczyło o medale w pięciu konkurencjach indywidualnych oraz jednej sztafetowej. Centrum Kształcenia Sportowego reprezentowała dwudziestoosobowa drużyna w składzie: C. Kępa, K. Magdziarz, D. Krupica, K. Grzankowski, M. Całkiewicz, S. Całkiewicz, K. Faszczewska, W. Królak, J. Filocha, A. Karwowska, V. Dziedzic, Z. Reszkiewicz, R. Rogoziński, K. Rogoziński, A. Szewczuk, K. Korzeniewski, O. Majchrzak, T. Szwarczewski, P. Nazaruk, K. Wilk. Podopieczni trenera Sławomira Juszkiewicza wywalczyli 23 medale: 6 złotych, 13 srebrnych i 4 brązowe. Kolejnym sprawdzianem przed zbliżającymi się Zimowymi Mistrzostwami Polski w Ratownictwie Wodnym będzie finał GP Polski w Kędzierzynie Koźlu.

Gratulujemy i zapraszamy do galerii!

Kajakarze na podium!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.10.10 Drukuj
Wrzesień okazał się bardzo owocny w sukcesy kajakarzy. W Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego I m. w kajakowych jedynkach zajęły Aleksandra Cybulska oraz Michalina Krawczak. Obie zawodniczki popłynęły w osadzie, która również stanęła na najwyższym stopniu podium. W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików strefy A w kajak polo województwa zachodniopomorskiego oraz wielkopolskiego zdobyliśmy dwa medale. Srebrny medal trafił do drużyny dziewcząt w składzie: Aleksandra Cybulska, Michalina Krawczak oraz Magdalena Zawadzka. Z kolei drużyna chłopców z Krystianem Frychem z CKS wywalczyła brązowy medal. Gratulujemy i zapraszamy do galerii!
Nauczyciel na Medal!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.10.09 Drukuj

„Głos Szczeciński” i Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego zapraszają do udziału w konkursie „Nauczyciel na Medal”. Nauczycieli można zgłaszać w trzech kategoriach: Nauczyciel klas I-III, Nauczyciel klas IV-VII oraz Nauczyciel szkół ponadgimnazjalnych. Zgłoszenia przyjmowane są poprzez ankietę na portalu. Pierwszy etap plebiscytu rozpocznie się w piątek, 13 października i będzie trwać do środy, 10 listopada do godz. 24. Nagrody zostaną wręczone na początku grudnia podczas Zachodniopomorskiej Konferencji Edukacyjnej.


Zapraszamy na pasowanie pierwszaków SSP nr 2!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.10.09 Drukuj
Uczniowie klas pierwszych SP wraz z wychowawczyniami i trenerami serdecznie zapraszają 
na uroczystość pasowania, która odbędzie się 12 października br.
o godz. 16.15 na szkolnym basenie.
Nie prezent, nie kwiatek, lecz z serca datek!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.10.09 Drukuj

Szczecińskie hospicjum św. Jana Ewangelisty potrzebuje pomocy. W CKS Szczecin prowadzona jest akcja zbiórki artykułów spożywczych i produktów chemii gospodarczej według listy w załączeniu. Dzień Nauczyciela może być okazją, aby cała społeczność szkolna CKS Szczecin włączyła się w tę akcję. Proponujemy zbiórkę potrzebnych produktów – zamiast kwiatków i prezentów z okazji Dnia Nauczyciela.

Zbiórka – do 17 października 2017 roku (wtorek)  do godz. 10.00 w bibliotece szkolnej lub w sali A012.

Dziękujemy!

Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy CKS Szczecin

Legendy z grodu gryfa
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.10.06 Drukuj
Legendy o smoku wawelskim i syrence warszawskiej znają chyba wszyscy. A czy z naszym pięknym miastem też są związane jakieś podania? Dnia 4 października br. klasa 4a wybrała się do Starej Rzeźni, by wziąć udział w niezwykłym spotkaniu. Uczniowie wysłuchali barwnych historii związanych ze Szczecinem i Pomorzem. Dlaczego nasz gryf ma ośle uszy, kim byli chąśnicy i skąd się wzięła nazwa Szczecin - to tylko niektóre z pytań, na które odpowiedział prowadzący. Okazało się, że czwartoklasiści znają mnóstwo niezwykłych historii związanych z naszym miastem! Na zakończenie każde z dzieci mogło zaprojektować własny wizerunek gryfa. Zwycięzcą konkursu został Julian Liwczak. Gratulujemy!
Konkurs Języka Angielskiego
Wpisany przez: Administrator 2017.10.05 Drukuj
Zapraszamy uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej do udziału w Konkursie Języka Angielskiego. Etap szkolny konkursu przeprowadzony będzie 17 października o godzinie 10:00. Kandydatury prosimy zglaszać do nauczycieli prowadzących najpóźniej do 12 października.
Uwaga, zmiana planu od 4 października!
Wpisany przez: Administrator 2017.10.03 Drukuj

Od środy 4 października br. obowiązuje nowy plan lekcji, prosimy zapoznać się ze zmianami (nowy plan dostępny jest również w iDzienniku).

Klasa 3a piecze bułeczki
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.10.02 Drukuj
Dnia 2 października br. uczniowie klasy 3a postanowili zabawić się w piekarzy. Przynieśli do szkoły produkty niezbędne do zrobienia bułeczek i ochoczo zabrali się do pracy. Wyrabianie ciasta sprawiło dzieciom ogromną frajdę. Najtrudniejszy był czas oczekiwania, aż ciasto wyrośnie. Dzieci ukradkiem podnosiły ściereczki, czekając niecierpliwie, aż zawartość ich misek podwoi swoją objętość. Pięknie uformowane bułeczki zostały zaniesione do upieczenia. Po wyjęciu okazało się, że... bułeczki zdecydowanie lepiej wyglądają, niż smakują. Następnego dnia na dzieci czekała jednak słodka niespodzianka. Każdy mógł skosztować pysznych bułek prosto z piekarni z czekoladą. Zapraszamy do galerii nr 1 oraz do galerii nr 2!
OBiF na Maratonie Goleniowskim
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.10.02 Drukuj

Regeneracja mięśni po wysiłku fizycznym jest tak samo ważna jak sam trening. Nasi uczniowie z klas OBiF połączyli siły z ekipą z Centrum Edukacji Zdroje oraz Gabinetem Odnowy Biologicznej i Rehabilitacji CKS p. Urszuli Domańskiej, biorąc udział w Maratonie Goleniowskim. Młodzi fizjoterapeuci zajęli się obsługą medyczną imprezy oraz masażem sportowym. Zapraszamy do galerii!

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.10.02 Drukuj

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM), ang. World Multiplication Table Day, odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. Dnia 29 września 2017 roku szkoły z różnych stron świata uczestniczyły w tym wydarzeniu. Nasza szkoła również. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. Koordynatorem lokalnym akcji w naszej szkole była p. Katarzyna Szałata. Zapraszamy do galerii!

Mamy Certyfikat Szkoły Promującej Honorowe Oddawanie Krwi!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.09.28 Drukuj

Pełnoletni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w prelekcji prowadzonej w ramach projektu „Twoja krew, moje życie” przez pracownika Wojewódzkiej Stacji Krwiodawstwa, lekarza Tadeusza Gębkę. Głównym celem projektu jest promocja idei honorowego krwiodawstwa wśród uczniów i ich rodziców oraz uświadomienie młodym osobom potrzeby dzielenia się najcenniejszym darem - krwią, która może uratować życie lub zdrowie drugiego człowieka  oraz kształtowanie pozytywnych postaw prospołecznych wśród uczniów.

Z racji podjęcia akcji upowszechniania idei krwiodawstwa, CKS Szczecin otrzymał dnia 26 września 2017 roku Certyfikat „Szkoły Promującej Honorowe Oddawanie Krwi”. Zapraszamy do galerii!

strona 16 / 18
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 :: 10 :: 11 :: 12 :: 13 :: 14 :: 15 :: 16 :: 17 :: 18 ::
... cofnij     dalej ...