archiwum 2017/2018
Klasa 1b w Majsterkowie
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.10.19 Drukuj
Dnia 19 października br. uczniowie klasy 1b wzięli udział w warsztatach technicznych organizowanych przez Castoramę w ramach Majsterkowa. Podczas zajęć każde dziecko wykonało stojak na kubki, doskonaląc umiejętność posługiwania się młotkiem. Całemu przedsięwzięciu towarzyszyły ogromne emocje i radość z własnoręcznie wykonanego przedmiotu. Majsterkowe spotkanie zakończyło się wielkim sukcesem dzięki zaangażowaniu pracowników Castoramy. Klasa 1b wraz z wychowawczynią A. Mazepą dziękuje za poświęcony czas i fantastycznie przeprowadzone zajęcia. Zapraszamy do galerii.
Mój smartfon, mój mały świat - klikam z głową
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.10.19 Drukuj

Dnia 18 października br. uczniowie klas 1-3 SSP2 uczestniczyli w zajęciach organizowanych w ramach kampanii społecznej Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Celem zajęć jest zapoznanie dzieci z zagrożeniami, jakie czyhają na najmłodszych w sieci. Pracownicy UKE rozmawiali z dziećmi, w jaki sposób należy korzystać z nowych mediów, aby poruszanie się w wirtualnym świecie było bezpieczne. Temat bardzo zainteresował najmłodszych uczniów szkoły. Dla każdego dziecka przygotowany został dyplom uczestnictwa w zajęciach oraz drobny upominek.

Zapraszamy do galerii. 

Prelekcja dla rodziców Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.10.19 Drukuj
Dnia 18 października br. rodzice uczniów szkoły podstawowej uczestniczyli w prelekcji dotyczącej higieny osobistej ciała, która poprowadzona została przez p. A. Stachel - pracownika Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie. Zajęcia obejmowały tematykę sposobu zarażania się, leczenia, szukania pomocy w przypadku wystąpienia kurzajek oraz wszawicy. Spotkanie przygotowała p. Beata Kuźma-Falęcikowska. Zapraszamy do galerii. 
Zdrowa sałatka owocowa w klasie 2a
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.10.19 Drukuj
Dnia 18 października br. uczniowie klasy 2a samodzielnie przygotowali na stołówce szkolnej sałatki owocowe. Z zachowaniem należytej higieny, dzieci umyły ręce i owoce. Następnie obierały, kroiły na deskach i oczywiście podjadały. Pokrojone owoce trafiły do miseczek i zostały wymieszane. Po pracy wszyscy zjedli pyszne, pełne witamin sałatki, które są świetną alternatywą dla słodyczy. Dzieci uczyły się samodzielnego posługiwania się narzędziami kuchennymi oraz obierania owoców, co sprawiało dużą trudność. Przygotowanie sałatek sprawiło uczniom klasy 2a dużo frajdy. Zapraszamy do galerii. 
Konkurs na lampion z dyni
Wpisany przez: ER 2017.10.19 Drukuj

Nadszedł październik czyli czas, w którym w ogrodzie dostojnie królują pomarańczowe, okazałe warzywa. Dynia to warzywo z wieloma zastosowaniami, nie tylko kulinarnymi. Możemy przeznaczyć ją na pyszną zupę lub wspólnie z dzieckiem wziąć udział w konkursie i wykonać lampion. Tworzenie lampionów z dyń jest ciekawym zwyczajem, który sprawia mnóstwo radości. Ożywmy wspólnie hol naszej szkoły! Serdecznie zapraszam uczniów klas 1-3 do wzięcia udziału w konkursie na najciekawszy lampion z dyni. Ostateczny termin składania lampionów: 30.10.2017 r., sala 007. Rozstrzygnięcie konkursu: 31.10.2017 r. Na zwycięzców czekają nagrody, dla wszystkich pamiątkowe dyplomy. Organizator: p. Anna Zaprudnik.

Pomagamy!
Wpisany przez: ER 2017.10.19 Drukuj

Dnia 17 października 2017 roku zakończyła się akcja prowadzona w CKS z okazji Dnia Nauczyciela „Nie prezent, nie kwiatek, lecz z serca datek” czyli zbiórka produktów potrzebnych szczecińskiemu Hospicjum św. Jana Ewangelisty. Grupa uczniów z nauczycielami, dyrektorem CKS oraz mistrzem olimpijskim Konradem Wasielewskim zawiozła podarowane rzeczy do hospicjum. Dyrektor placówki i pracownicy byli niezwykle wzruszeni i prosili o przekazanie gorących podziękowań. Zaangażowanie całej społeczności szkolnej CKS Szczecin w pomoc hospicjum najlepiej charakteryzują słowa Jana Pawła II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i […] czym dzieli się z innymi.” Dziękujemy! Zapraszamy do galerii nr 1 oraz do galerii nr 2! Media o nas!

Nagrody Prezydenta i Medale KEN dla nauczycieli CKS
Wpisany przez: ER 2017.10.19 Drukuj

Dnia 16 października 2017 roku w Teatrze Lalek „Pleciuga” w Szczecinie odbyła się uroczystość wręczenia Nagród Prezydenta Miasta Szczecin wyróżniającym się nauczycielom i dyrektorom szkół. Wśród nagrodzonych znaleźli się: p. Elżbieta Rudzka oraz p. Sławomir Juszkiewicz z CKS Szczecin. Ponadto Medal Komisji Edukacji Narodowej z rąk Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty odebrał p. Artur Rykaczewski. Zapraszamy do galerii!

Święto Magnolii
Wpisany przez: ER 2017.10.19 Drukuj

Dnia 13 października 2017 roku w CKS odbyło się tradycyjne Święto Magnolii czyli ślubowanie klas pierwszych. Uroczystość w auli szkolnej wzbogacona była o część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem wychowawców klas pierwszych licealnych: p. Agnieszki Kossek i p. Przemysława Wawera. Dodatkowo na dziedzińcu szkolnym uczniowie zasadzili drzewka magnolii z ukrytymi w korzeniach „kapsułami czasu”. Święto Magnolii obchodzimy zawsze w Dniu Edukacji Narodowej. Z tej okazji w auli szkolnej odbyła się także uroczystość poświęcona nauczycielom i pracownikom szkoły. Zapraszamy do galerii nr 1 oraz galerii nr 2.

Pierwszaki na Medal!
Wpisany przez: ER 2017.10.19 Drukuj

Dnia 12 października 2017 roku na pływalni odbyła się uroczystość Pasowania na ucznia CKS Szczecin. Klasy 1a i 1b zaprezentowały licznie zgromadzonej publiczności swoje znakomite umiejętności, przemierzając w pięknym stylu pływackim cały dystans basenu. Na końcu toru czekali na nasze pierwszaki nauczyciele, wychowawcy i dyrekcja szkoły, wręczając kolorowe koszulki treningowe. Uroczystość zakończyła się ślubowaniem. Słowa przysięgi uczniowie powtarzali za Karoliną Faszczewską, utytułowaną zawodniczką pływania-ratownictwa. Dyrektor CKS, p. Maciej Parobczy dokonał rytuału pasowania… wiosłem. Wyjątkowym gościem uroczystości była p. Stefania Biernat – „matka chrzestna” Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2. Zapraszamy do galerii zdjęć nr 1 oraz galerii nr 2. A to galeria nr 3, galeria nr 4, galeria nr 5, galeria nr 6, galeria nr 7, galeria nr 8. Media o nas!

Klasa 3a na otwarciu "Ptasiego zakątka"
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.10.16 Drukuj
Dnia 16 października na zaproszenie stowarzyszenia "Kocham Kijewo" uczniowie klasy 3a wybrali się na wycieczkę. Klasa uczestniczyła w oficjalnym otwarciu "Ptasiego Zakątka". W miejscu byłej strzelnicy stworzona została ścieżka edukacyjna z tablicami informacyjnymi o ptakach, zasadzonych zostało ponad 1500 krzewów oraz zawieszono 100 skrzynek lęgowych. Dla dzieci przygotowana została lekcja podczas której zdobyli wiele cennych informacji o ptakach. Po przyswojeniu ogromnej ilości wiedzy na głodne dzieci czekało ognisko z kiełbaskami. Dzieci bawiły się świetnie w uroczym miejscu jakim niewątpliwie jest "Ptasi Zakątek". Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku oraz do galerii zdjęć.
Zebrania z rodzicami – piątek 20 października, godzina 17:00
Wpisany przez: Administrator 2017.10.16 Drukuj

Zapraszamy na zebrania informacyjne w piątek 20 października 2017 r. w godz. 17:00–19:00.

Zebrania z rodzicami uczniów klas 1–3 SP – środa 18 października, godzina 17:00
Wpisany przez: Administrator 2017.10.16 Drukuj

Rodziców uczniów klas 1–3 Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 zapraszamy na zebrania w środę 18 października 2017 r. w godz. 17:00–19:00.

Pyszne sałatki w klasie 1a
Wpisany przez: ER 2017.10.16 Drukuj

Dnia 11.10.2017 r. klasa 1a zmieniła swoją salę w kuchnię i zajęła się przygotowywaniem sałatki owocowej. Dzieci zostały zapoznane z zasadami bezpieczeństwa, po czym z dużym zaangażowaniem zajęły się przygotowaniem swojego miejsca pracy oraz krojeniem owoców. Wychowawczyni p. Anna Zaprudnik, prezentując przekrój poprzeczny, zapoznała dzieci z budową owoców. Po skończonej pracy dzieci miały możliwość zjedzenia swojego dzieła oraz poczęstowanie kolegów i koleżanek z klasy. Były też takie dzieci, które sałatką poczęstowały trenerów oraz rodziców. Zapraszamy do galerii!

Jesienne prace klasy 3a
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.10.16 Drukuj
Dnia 13 października uczniowie klasy 3a przyszli do szkoły z reklamówkami pełnymi jesiennych skarbów. Po lekcjach dotyczących środowiska leśnego: zwierząt leśnych, budowy lasu, zasad zachowania się w lesie dzieci miały za zadanie stworzenie makiety przedstawiającej jesienny las. Uczniowie pracowali w grupach, każde dziecko miało do wykonania przydzielone zadanie. Do stworzenia przestrzennej pracy uczniowie użyli styropianu, kartonów, materiału przyrodniczego, farb, plasteliny. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością i chętnie wykonywały zadanie, którego efekty można podziwiać na szkolnym korytarzu. Zapraszamy do galerii. 
Zdrowo i kolorowo w klasie 2a
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.10.12 Drukuj
Dnia 12 października br. uczniowie klasy 2a opowiadali, jak powinna wyglądać zdrowa kanapka i postanowili takie przygotować. Dzieci udowodniły, że jesienne kanapki wcale nie muszą być smutne jak pogoda za oknem, ale apetyczne, kolorowe i przede wszystkim zdrowe. Na kanapkach znalazło się dużo warzyw, sery i wędliny. Dzieci przekonały się, że każdego ranka należy jeść śniadanie, aby dostarczyć naszemu organizmowi niezbędnego budulca i mieć dużo energii na zabawę. Kanapki, oprócz tego, że były kolorowe to jeszcze przepyszne. Zapraszamy do galerii. 
Zarejestruj się jako dawca szpiku! Uratuj komuś życie!
Wpisany przez: ER 2017.10.12 Drukuj

Dołącz do bazy potencjalnych dawców komórek macierzystych! Dnia 20 października 2017 roku w godzinach 13.00 – 19.00 w holu przy wejściu do szkoły odbędzie się rejestracja dawców szpiku. Czekamy na osoby pełnoletnie w wieku 18-55 lat. Wystarczy zabrać dowód osobisty. Na miejscu wolontariusze pomogą wypełnić ankietę oraz pobiorą próbki (wymaz ze śliny lub próbka krwi). Akcję organizuje Fundacja DKMS, pielęgniarki z Oddziału Położnictwa i Ginekologii szpitala w Zdrojach oraz uczniowie i nauczyciele CKS Szczecin. Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj na stronę fundacji DKMS. Posłuchaj tych, którzy zostali dawcami szpiku!

strona 15 / 18
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 :: 10 :: 11 :: 12 :: 13 :: 14 :: 15 :: 16 :: 17 :: 18 ::
... cofnij     dalej ...