Z życia szkoły
Pierwszaki w operze
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.10.23 Drukuj
Dnia 23 października uczniowie klasy 1a i 1b wraz z wychowawczyniami p. A. Zaprudnik i p. A. Mazepą pierwszy raz odwiedzili szczecińską operę i uczestniczyli w spektaklu baletowym Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków. Spektakl wywarł na dzieciach ogromne wrażenie, tym bardziej że emocje były okazywane poprzez gesty i taniec. Z zainteresowaniem i nieukrywanymi emocjami dzieci śledziły losy królewny, której groziło wielkie niebezpieczeństwo. Na szczęście jak to w bajkach bywa, wszystko skończyło się dobrze. Swoje umiejętności taneczne podczas przedstawienia zaprezentowała Magdalena Hejman uczennica klasy 1a, która wystąpiła w roli zajączka. Zapraszamy wkrótce do galerii. 
Halloween - konkurs samorządowy
Wpisany przez: Ewa Gapska 2017.10.23 Drukuj
Prezydium Samorządu Uczniowskiego tradycją lat ubiegłych ogłasza wszem i wobec, iż 31 października mogą przybyć do naszej szkoły dziwaczne stwory, dziady i zjawy... Gościnność nakazuje przyjąć dobrze wędrowców zgodnie z hasłem: Kto przebrany, nie będzie pytany... Jednocześnie informujemy, że najciekawsze przebrania zostaną nagrodzone. Więcej...
Profilaktyka raka piersi w CKS
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.10.20 Drukuj
Dnia 19 października br. w auli szkolnej odbyło się spotkanie z przedstawicielkami Stowarzyszenia Amazonek „Agata“. W prelekcji na temat walki z rakiem piersi wzięły udział klasy drugie i trzecie gimnazjum oraz klasy licealne. Uczniowie wraz z nauczycielami z wielką uwagą i zainteresowaniem wysłuchali, jak zapobiegać i wcześnie wykryć raka piersi. Panie udostępniły modele piersi z guzkami do nauki badania palpacyjnego, dzięki czemu uczennice, uczniowie i kadra pedagogiczna mogli praktycznie uczyć się wykrywania guzków. Prelekcji towarzyszyła wystawa plakatów przygotowanych przez uczniów w holu szkoły. Zapraszamy do galerii!
Zawody klasy 3a
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.10.19 Drukuj

Dnia 19 października uczniowie klasy 3a wzięli udział w zawodach pływackich. Starty wypadły bardzo dobrze. Młodzi pływacy wrócili z wieloma medalami oraz zdobyli punktowane miejsca. Z trybun dobiegał głośny doping zarówno rodziców jak i uczniów. Startom towarzyszyły wielkie emocje, rywalizacja była ogromna, jednak uczniowie z klasy 3a dzielnie walczyli, by osiągnąć najlepsze wyniki. Zapraszamy do galerii.

Klasa 1b w Majsterkowie
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.10.19 Drukuj
Dnia 19 października br. uczniowie klasy 1b wzięli udział w warsztatach technicznych organizowanych przez Castoramę w ramach Majsterkowa. Podczas zajęć każde dziecko wykonało stojak na kubki, doskonaląc umiejętność posługiwania się młotkiem. Całemu przedsięwzięciu towarzyszyły ogromne emocje i radość z własnoręcznie wykonanego przedmiotu. Majsterkowe spotkanie zakończyło się wielkim sukcesem dzięki zaangażowaniu pracowników Castoramy. Klasa 1b wraz z wychowawczynią A. Mazepą dziękuje za poświęcony czas i fantastycznie przeprowadzone zajęcia. Zapraszamy do galerii.
Mój smartfon, mój mały świat - klikam z głową
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.10.19 Drukuj

Dnia 18 października br. uczniowie klas 1-3 SSP2 uczestniczyli w zajęciach organizowanych w ramach kampanii społecznej Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Celem zajęć jest zapoznanie dzieci z zagrożeniami, jakie czyhają na najmłodszych w sieci. Pracownicy UKE rozmawiali z dziećmi, w jaki sposób należy korzystać z nowych mediów, aby poruszanie się w wirtualnym świecie było bezpieczne. Temat bardzo zainteresował najmłodszych uczniów szkoły. Dla każdego dziecka przygotowany został dyplom uczestnictwa w zajęciach oraz drobny upominek.

Zapraszamy do galerii. 

Prelekcja dla rodziców Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.10.19 Drukuj
Dnia 18 października br. rodzice uczniów szkoły podstawowej uczestniczyli w prelekcji dotyczącej higieny osobistej ciała, która poprowadzona została przez p. A. Stachel - pracownika Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie. Zajęcia obejmowały tematykę sposobu zarażania się, leczenia, szukania pomocy w przypadku wystąpienia kurzajek oraz wszawicy. Spotkanie przygotowała p. Beata Kuźma-Falęcikowska. Zapraszamy do galerii. 
Zdrowa sałatka owocowa w klasie 2a
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.10.19 Drukuj
Dnia 18 października br. uczniowie klasy 2a samodzielnie przygotowali na stołówce szkolnej sałatki owocowe. Z zachowaniem należytej higieny, dzieci umyły ręce i owoce. Następnie obierały, kroiły na deskach i oczywiście podjadały. Pokrojone owoce trafiły do miseczek i zostały wymieszane. Po pracy wszyscy zjedli pyszne, pełne witamin sałatki, które są świetną alternatywą dla słodyczy. Dzieci uczyły się samodzielnego posługiwania się narzędziami kuchennymi oraz obierania owoców, co sprawiało dużą trudność. Przygotowanie sałatek sprawiło uczniom klasy 2a dużo frajdy. Zapraszamy do galerii. 
Konkurs na lampion z dyni
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.10.19 Drukuj

Nadszedł październik czyli czas, w którym w ogrodzie dostojnie królują pomarańczowe, okazałe warzywa. Dynia to warzywo z wieloma zastosowaniami, nie tylko kulinarnymi. Możemy przeznaczyć ją na pyszną zupę lub wspólnie z dzieckiem wziąć udział w konkursie i wykonać lampion. Tworzenie lampionów z dyń jest ciekawym zwyczajem, który sprawia mnóstwo radości. Ożywmy wspólnie hol naszej szkoły! Serdecznie zapraszam uczniów klas 1-3 do wzięcia udziału w konkursie na najciekawszy lampion z dyni. Ostateczny termin składania lampionów: 30.10.2017 r., sala 007. Rozstrzygnięcie konkursu: 31.10.2017 r. Na zwycięzców czekają nagrody, dla wszystkich pamiątkowe dyplomy. Organizator: p. Anna Zaprudnik.

Pomagamy!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.10.19 Drukuj

Dnia 17 października 2017 roku zakończyła się akcja prowadzona w CKS z okazji Dnia Nauczyciela „Nie prezent, nie kwiatek, lecz z serca datek” czyli zbiórka produktów potrzebnych szczecińskiemu Hospicjum św. Jana Ewangelisty. Grupa uczniów z nauczycielami, dyrektorem CKS oraz mistrzem olimpijskim Konradem Wasielewskim zawiozła podarowane rzeczy do hospicjum. Dyrektor placówki i pracownicy byli niezwykle wzruszeni i prosili o przekazanie gorących podziękowań. Zaangażowanie całej społeczności szkolnej CKS Szczecin w pomoc hospicjum najlepiej charakteryzują słowa Jana Pawła II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i […] czym dzieli się z innymi.” Dziękujemy! Zapraszamy do galerii nr 1 oraz do galerii nr 2! Media o nas!

Nagrody Prezydenta i Medale KEN dla nauczycieli CKS
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.10.19 Drukuj

Dnia 16 października 2017 roku w Teatrze Lalek „Pleciuga” w Szczecinie odbyła się uroczystość wręczenia Nagród Prezydenta Miasta Szczecin wyróżniającym się nauczycielom i dyrektorom szkół. Wśród nagrodzonych znaleźli się: p. Elżbieta Rudzka oraz p. Sławomir Juszkiewicz z CKS Szczecin. Ponadto Medal Komisji Edukacji Narodowej z rąk Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty odebrał p. Artur Rykaczewski. Zapraszamy do galerii!

Święto Magnolii
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.10.19 Drukuj

Dnia 13 października 2017 roku w CKS odbyło się tradycyjne Święto Magnolii czyli ślubowanie klas pierwszych. Uroczystość w auli szkolnej wzbogacona była o część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem wychowawców klas pierwszych licealnych: p. Agnieszki Kossek i p. Przemysława Wawera. Dodatkowo na dziedzińcu szkolnym uczniowie zasadzili drzewka magnolii z ukrytymi w korzeniach „kapsułami czasu”. Święto Magnolii obchodzimy zawsze w Dniu Edukacji Narodowej. Z tej okazji w auli szkolnej odbyła się także uroczystość poświęcona nauczycielom i pracownikom szkoły. Zapraszamy do galerii nr 1 oraz galerii nr 2.

Pierwszaki na Medal!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.10.19 Drukuj

Dnia 12 października 2017 roku na pływalni odbyła się uroczystość Pasowania na ucznia CKS Szczecin. Klasy 1a i 1b zaprezentowały licznie zgromadzonej publiczności swoje znakomite umiejętności, przemierzając w pięknym stylu pływackim cały dystans basenu. Na końcu toru czekali na nasze pierwszaki nauczyciele, wychowawcy i dyrekcja szkoły, wręczając kolorowe koszulki treningowe. Uroczystość zakończyła się ślubowaniem. Słowa przysięgi uczniowie powtarzali za Karoliną Faszczewską, utytułowaną zawodniczką pływania-ratownictwa. Dyrektor CKS, p. Maciej Parobczy dokonał rytuału pasowania… wiosłem. Wyjątkowym gościem uroczystości była p. Stefania Biernat – „matka chrzestna” Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2. Zapraszamy do galerii zdjęć nr 1 oraz galerii nr 2. A to galeria nr 3, galeria nr 4, galeria nr 5, galeria nr 6, galeria nr 7, galeria nr 8. Media o nas!

Klasa 3a na otwarciu "Ptasiego zakątka"
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.10.16 Drukuj
Dnia 16 października na zaproszenie stowarzyszenia "Kocham Kijewo" uczniowie klasy 3a wybrali się na wycieczkę. Klasa uczestniczyła w oficjalnym otwarciu "Ptasiego Zakątka". W miejscu byłej strzelnicy stworzona została ścieżka edukacyjna z tablicami informacyjnymi o ptakach, zasadzonych zostało ponad 1500 krzewów oraz zawieszono 100 skrzynek lęgowych. Dla dzieci przygotowana została lekcja podczas której zdobyli wiele cennych informacji o ptakach. Po przyswojeniu ogromnej ilości wiedzy na głodne dzieci czekało ognisko z kiełbaskami. Dzieci bawiły się świetnie w uroczym miejscu jakim niewątpliwie jest "Ptasi Zakątek". Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku oraz do galerii zdjęć.
Zebrania z rodzicami – piątek 20 października, godzina 17:00
Wpisany przez: Administrator 2017.10.16 Drukuj

Zapraszamy na zebrania informacyjne w piątek 20 października 2017 r. w godz. 17:00–19:00.

Zebrania z rodzicami uczniów klas 1–3 SP – środa 18 października, godzina 17:00
Wpisany przez: Administrator 2017.10.16 Drukuj

Rodziców uczniów klas 1–3 Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 zapraszamy na zebrania w środę 18 października 2017 r. w godz. 17:00–19:00.

strona 15 / 18
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 :: 10 :: 11 :: 12 :: 13 :: 14 :: 15 :: 16 :: 17 :: 18 ::
... cofnij     dalej ...