archiwum 2017/2018
Reprezentacja Samorządu Uczniowskiego pod Pomnikiem Pamięci Olimpijczyków
Wpisany przez: Ewa Gapska 2017.11.02 Drukuj
31 października 2017 reprezentacja społeczności uczniowskiej godnie podtrzymała tradycję powstałą w ubiegłym roku szkolnym otoczenia szczególną pieczą Pomnika Pamięci Olimpijczyków. Grupa ochotników udała się na Cmentarz Centralny, by przygotować Pomnik do uroczystości Wszystkich Świętych i oddać cześć sportowcom, którzy rozsławili nasz kraj.
Upoluj swoją książkę! - pobierz KOD i czytaj ZA DARMO!
Wpisany przez: ER 2017.11.02 Drukuj

Biblioteka szkolna CKS zaprasza do udziału w akcji „Czytaj PL”. Wystarczy odnaleźć na terenie szkoły plakaty z kodem dostępu do 12 bestsellerów literatury, zeskanować KOD i cieszyć się lekturą nowości wydawniczych – za darmo! Akcja trwa od 2 do 30 listopada 2017 roku. Plakaty znaleźć można w holu szkoły lub w bibliotece. Ponadto kod z dostępem do darmowych książek znajdziecie na koszulkach „Ambasadorów” akcji: Zuzi Buriak, Konrada Grzankowskiego, Klaudii Smolińskiej, Krzysia Korzeniewskiego i Wiktora Droździńskiego. Zapraszamy do galerii! Media o nas!

Rozwijanie zainteresowań czytelniczych w SSP2
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.11.01 Drukuj
Dnia 30 października uczniowie klas 1, 2, 3 i 4 SSP2 uczestniczyli w zajęciach czytelniczych mających na celu pobudzenie aktywności czytelniczej. Pani B. Kuźma-Falęcikowska czytała uczniom książkę autorstwa A. Stelmaszyk pt. "Monia ratuje Faraona". Uczniowie słuchali z wielkim zainteresowaniem. Dodatkowo wszyscy mogli oglądać przygotowaną prezentację. Kolejne zajęcia czytelnicze już wkrótce. Zapraszamy do galerii.
Konsultacje OSPR dla najlepszych zawodniczek piłki ręcznej
Wpisany przez: ER 2017.10.31 Drukuj

W dniach 23-26 października 2017 roku odbyło się zgrupowanie wojewódzkie OSPR dla rocznika 2003/2004, w którym wzięły udział wyróżniające się zawodniczki z naszej szkoły: Marycka Natalia, Hanc Julita, Kowalik Zuzanna, Salwa Aleksandra, Tomczyk Klaudia i Nawrocka Natalia z klasy 2p oraz Opara Wiktoria, Śmiałek Martyna, Trocka Julia, Koconowska Magdalena i Włodarczyk Izabela z klasy 7p. Zapraszamy do galerii!

Trzecie miejsce dla naszych szczypiornistek!
Wpisany przez: ER 2017.10.31 Drukuj

W dniach 20-22 października 2017 roku odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Juniorek w Kielcach. Nasze juniorki po trzech dniach zmagań po wodzą trenerki Moniki Jarnuczak wywalczyły III miejsce! Najlepszą zawodniczką drużyny została Dominika Peda. Klasyfikacja końcowa turnieju wygląda następująco: I miejsce - Korona Handball Kielce, II miejsce - KS Cracovia 1906 Kraków, III miejsce - MKS CKS-SMS SZCZECIN, IV miejsce - MKS PM Tarnów, V miejsce - SPR Sośnica - XI LOS Gliwice, VI miejsce - MKS Lublin. Gratulujemy i zapraszamy do galerii zdjęć!

Wojewódzkie konsultacje OSPR dla najlepszych piłkarzy ręcznych
Wpisany przez: ER 2017.10.30 Drukuj

W dniach 23-29 października br. w Trzęsaczu odbyły się konsultacje wojewódzkie zawodników i zawodniczek OSPR. Uzdolniona sportowo młodzież z naszego województwa trenująca piłkę ręczną pod okiem trenerów: M. Januczak, A. Rykaczewskiego, D. Nowomiejskiego, W. Szymaniaka uczestniczyła w treningach, testach sprawnościowych oraz zajęciach teoretycznych. Tegoroczne konsultacje monitorowane były przez koordynatora makroregionu p. Marka Mońko i nadzorowane przez koordynatora wojewódzkiego p. Jarosława Szymaniaka. Zapraszamy do galerii!

Uczniowie klas OBiF badają młodych sportowców
Wpisany przez: ER 2017.10.27 Drukuj
Uczniowie klasy 2X oraz klasy 3X OBiF pod kierunkiem p. Urszuli Domańskiej podczas zajęć z fizjoterapii wykonywali testy FMS u zawodników i zawodniczek SP nr 59 trenujących piłkę ręczną pod opieką trenera W. Szymaniaka i D. Nowomiejskiego. Testy prawidłowych wzorców ruchowych są wpisane w plan treningowy Ośrodka Szkolenia Piłki Ręcznej, a OBiF skutecznie sprawdza się w ich realizacji. Zapraszamy do galerii!
Święto dawców szpiku
Wpisany przez: ER 2017.10.27 Drukuj

Październik jest miesiącem licznych akcji profilaktycznych. Wśród nich wyróżnia się Światowy Dzień Donacji i Transplantacji, który ma m.in. na celu promowanie przeszczepów szpiku i krwiotwórczych komórek macierzystych. Dlatego 20 października br. w CKS odbyła się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Przy wejściu do szkoły zorganizowano punkt rejestracji, w którym wolontariusze pomagali wypełnić ankiety oraz pobrać próbki materiału genetycznego. Obok studentki PUM przygotowały prezentacje dot. profilaktyki raka piersi, praktycznie ucząc wykrywania zmian nowotworowych. Wcześniej z najstarszymi uczniami CKS spotkał się p. Michał Garncarek – dawca komórek macierzystych. Koordynatorką wszystkich działań była p. Katarzyna Szałata - nauczycielka CKS, honorowy dawca szpiku. Zapraszamy do galerii nr 1 oraz galerii nr 2!

Zajęcia praktyczne klas OBiF w sanatorium
Wpisany przez: ER 2017.10.27 Drukuj
Uczniowie wszystkich klas OBiF wraz z wychowawcami: p. U. Domańską, p. A. Kossek, p. A. Grachalską oraz trenerem M. Zartem po raz kolejny uczestniczyli w zajęciach praktycznych z fizjoterapii w Uzdrowisku w Świnoujściu. Podczas zajęć uczniowie mięli okazję zapoznać się z pracą terapeutów oraz zabiegami, które można wykorzystać w usprawnianiu nie tylko osób starszych, ale i sportowców. Nie zabrakło też zajęć w terenie, a pobyt urozmaiciła integracyjna dyskoteka na plaży. Dla uczniów klasy trzeciej to już ostatni taki wyjazd. Czekają ich jeszcze tygodniowe praktyki w gabinecie fizjoterapii i wybór uczelni po zdanej maturze. Zapraszamy do galerii!
Chińska łamigłówka w klasie 3a
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.10.26 Drukuj

Dnia 26 października uczniowie klasy 3a wykonywali prace oparte na chińskiej układance. Na początku zajęć dzieci wysłuchały informacji o tangramie, poznali jego historię, figury z jakich się składa a także zapoznali się z zasadami obowiązującymi podczas rozwiązywania łamigłówki. Każdy uczestnik chętnie wymyślał własne wzory z figur. Powstało bardzo dużo ciekawych kombinacji. Dzieci próbowały swoich sił także w odwzorowywaniu obrazków. Uczniowie klasy 3a wykorzystali wielokąty do stworzenia prac plastycznych. Zapraszamy do galerii.

Świat figur geometrycznych
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.10.26 Drukuj
Dnia 25 października uczniowie klasy 1b próbowali odpowiedzieć na pytanie "Co można stworzyć z figur geometrycznych?". Podczas zajęć z kreatywnego myślenia prowadzonych przez p. A. Mazepę dopasowywali do siebie poszczególne figury. Każde dziecko stworzyło własne obrazek przedstawiający dom i jego otoczenie. Wycięte z kolorowego papieru figury geometryczne okazały się bardzo wdzięcznym materiałem. Ułożone budowle zagościły na stałe w zeszytach i stały się wstępem do poznania kolejnej literki. Zapraszamy do galerii. 
Zajęcia czytelnicze "Na straganie w klasie 2a"
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.10.23 Drukuj
Dnia 23 października podczas zajęć czytelniczych uczniowie klasy 2a wysłuchali wiersza J. Brzechwy "Na straganie". Następnie zrobili własny klasowy stragan z warzywami utrwalając przy tym nazewnictwo. Można było kupić warzywa, które pojawiły się w wierszu Brzechwy i zapłacić własnoręcznie wykonanymi pieniędzmi. Zabawa w sprzedawców i klientów sprawiła dzieciom najwięcej frajdy. Zapraszamy do galerii. 
Pierwszaki w operze
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.10.23 Drukuj
Dnia 23 października uczniowie klasy 1a i 1b wraz z wychowawczyniami p. A. Zaprudnik i p. A. Mazepą pierwszy raz odwiedzili szczecińską operę i uczestniczyli w spektaklu baletowym Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków. Spektakl wywarł na dzieciach ogromne wrażenie, tym bardziej że emocje były okazywane poprzez gesty i taniec. Z zainteresowaniem i nieukrywanymi emocjami dzieci śledziły losy królewny, której groziło wielkie niebezpieczeństwo. Na szczęście jak to w bajkach bywa, wszystko skończyło się dobrze. Swoje umiejętności taneczne podczas przedstawienia zaprezentowała Magdalena Hejman uczennica klasy 1a, która wystąpiła w roli zajączka. Zapraszamy wkrótce do galerii. 
Halloween - konkurs samorządowy
Wpisany przez: Ewa Gapska 2017.10.23 Drukuj
Prezydium Samorządu Uczniowskiego tradycją lat ubiegłych ogłasza wszem i wobec, iż 31 października mogą przybyć do naszej szkoły dziwaczne stwory, dziady i zjawy... Gościnność nakazuje przyjąć dobrze wędrowców zgodnie z hasłem: Kto przebrany, nie będzie pytany... Jednocześnie informujemy, że najciekawsze przebrania zostaną nagrodzone. Więcej...
Profilaktyka raka piersi w CKS
Wpisany przez: ER 2017.10.20 Drukuj
Dnia 19 października br. w auli szkolnej odbyło się spotkanie z przedstawicielkami Stowarzyszenia Amazonek „Agata“. W prelekcji na temat walki z rakiem piersi wzięły udział klasy drugie i trzecie gimnazjum oraz klasy licealne. Uczniowie wraz z nauczycielami z wielką uwagą i zainteresowaniem wysłuchali, jak zapobiegać i wcześnie wykryć raka piersi. Panie udostępniły modele piersi z guzkami do nauki badania palpacyjnego, dzięki czemu uczennice, uczniowie i kadra pedagogiczna mogli praktycznie uczyć się wykrywania guzków. Prelekcji towarzyszyła wystawa plakatów przygotowanych przez uczniów w holu szkoły. Zapraszamy do galerii!
Zawody klasy 3a
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.10.19 Drukuj

Dnia 19 października uczniowie klasy 3a wzięli udział w zawodach pływackich. Starty wypadły bardzo dobrze. Młodzi pływacy wrócili z wieloma medalami oraz zdobyli punktowane miejsca. Z trybun dobiegał głośny doping zarówno rodziców jak i uczniów. Startom towarzyszyły wielkie emocje, rywalizacja była ogromna, jednak uczniowie z klasy 3a dzielnie walczyli, by osiągnąć najlepsze wyniki. Zapraszamy do galerii.

strona 14 / 18
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 :: 10 :: 11 :: 12 :: 13 :: 14 :: 15 :: 16 :: 17 :: 18 ::
... cofnij     dalej ...