Z życia szkoły
Cztery żywioły w wykonaniu uczniów klasy 3a
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.11.08 Drukuj
Dnia 8 listopada br. miał miejsce finał klasowego konkursu teatralnego. Tydzień wcześniej uczniowie klasy 3a zostali losowo podzieleni na grupy. Zadaniem każdej grupy było przygotowanie przedstawienia pt. "Cztery Żywioły". Praca dzieci od początku do końca była samodzielna. W poniedziałek 6 listopada br. odbyły się klasowe eliminacje, podczas których artyści mieli możliwość zaprezentowania swoich interpretacji "Czterech Żywiołów". Każdy uczeń mógł oddać jeden głos na grupę, która najbardziej mu się podobała. Nagrodą w klasowym konkursie był występ przed publicznością w auli. Zwycięska grupa: Maja Zdanowicz, Zosia Wojciechowska, Wiktoria Żemojdzin, Kornelia Kowalczyk, Wiktor Spicker, Kuba Hapka to aktorzy, którzy zdobyli największe uznanie publiczności. Gratulujemy udanego występu i świetnej współpracy zespołowej. Zapraszamy do galerii.
Zapraszamy na Patriotyczny Konkurs Ortograficzny!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.11.08 Drukuj
Z okazji Święta Niepodległości zapraszamy finalistów eliminacji klasowych na Patriotyczny Konkurs Ortograficzny, który odbędzie się dnia 10 listopada 2017 r., w piątek, o godz. 10.45 w czytelni. Proszę zabrać długopisy. Konkurs przygotowują poloniści pod kierunkiem p. Kamili Maksymiuk. Jednocześnie biblioteka szkolna zaprasza na wystawę książek i publikacji na temat polskiej historii, architektury, przyrody... „Piękna nasza Polska cała!”. Wystawa w czytelni do końca listopada!
Pływacy-ratownicy zdobyli 30 medali!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.11.07 Drukuj

Dnia 4 listopada br. na pływalni miejskiej w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się zawody finału Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym. Był to ostatni sprawdzian dla naszych zawodników przed zbliżającymi się Zimowymi Mistrzostwami Polski w Szczecinie.

Aż 142 zawodników z 13 klubów walczyło o medale w pięciu konkurencjach indywidualnych i jednej sztafetowej. Drużyna CKS Szczecin pod kierunkiem trenera Sławomira Juszkiewicza zdobyła 30 medali: 11 złotych, 14 srebrnych i 5 brązowych.

Gratulujemy i zapraszamy do galerii!

Halloween - wyniki konkursu samorządowego na najlepsze przebranie
Wpisany przez: Ewa Gapska 2017.11.03 Drukuj
Niezmiernie trudno było komisji konkursowej dokonać wyboru, ale z trudem stało się - mamy zwycięzców... W kategorii wiekowej klas 1-4 SSP nr 2 zwyciężyli: 1 miejsce Athina Żogas, 2 miejsce ex aequo Jagoda Gapska i Magdalena Hejman, 3 miejsce Aleksander Królak, wyróżnienia: Oliwia Połeć, cała klasa 2a (za zaangażowanie i integrację klasową w przebieraniu). W pozostałych klasach (7 SSP nr 2, GMzOS, LOzOS) zwycięzcami zostali: 1 miejsce Anna Karwowska, 2 miejsce Oliwia Onifaciuk, 3 miejsce Wiktoria Janiszewska, wyróżnienia: Oliwia Głowińska, Zuzia Reszkiewicz. Zapraszamy do podziwiania inwencji uczniowskich w galerii i galerii nr 2.
Reprezentacja Samorządu Uczniowskiego pod Pomnikiem Pamięci Olimpijczyków
Wpisany przez: Ewa Gapska 2017.11.02 Drukuj
31 października 2017 reprezentacja społeczności uczniowskiej godnie podtrzymała tradycję powstałą w ubiegłym roku szkolnym otoczenia szczególną pieczą Pomnika Pamięci Olimpijczyków. Grupa ochotników udała się na Cmentarz Centralny, by przygotować Pomnik do uroczystości Wszystkich Świętych i oddać cześć sportowcom, którzy rozsławili nasz kraj.
Upoluj swoją książkę! - pobierz KOD i czytaj ZA DARMO!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.11.02 Drukuj

Biblioteka szkolna CKS zaprasza do udziału w akcji „Czytaj PL”. Wystarczy odnaleźć na terenie szkoły plakaty z kodem dostępu do 12 bestsellerów literatury, zeskanować KOD i cieszyć się lekturą nowości wydawniczych – za darmo! Akcja trwa od 2 do 30 listopada 2017 roku. Plakaty znaleźć można w holu szkoły lub w bibliotece. Ponadto kod z dostępem do darmowych książek znajdziecie na koszulkach „Ambasadorów” akcji: Zuzi Buriak, Konrada Grzankowskiego, Klaudii Smolińskiej, Krzysia Korzeniewskiego i Wiktora Droździńskiego. Zapraszamy do galerii! Media o nas!

Rozwijanie zainteresowań czytelniczych w SSP2
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.11.01 Drukuj
Dnia 30 października uczniowie klas 1, 2, 3 i 4 SSP2 uczestniczyli w zajęciach czytelniczych mających na celu pobudzenie aktywności czytelniczej. Pani B. Kuźma-Falęcikowska czytała uczniom książkę autorstwa A. Stelmaszyk pt. "Monia ratuje Faraona". Uczniowie słuchali z wielkim zainteresowaniem. Dodatkowo wszyscy mogli oglądać przygotowaną prezentację. Kolejne zajęcia czytelnicze już wkrótce. Zapraszamy do galerii.
Konsultacje OSPR dla najlepszych zawodniczek piłki ręcznej
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.10.31 Drukuj

W dniach 23-26 października 2017 roku odbyło się zgrupowanie wojewódzkie OSPR dla rocznika 2003/2004, w którym wzięły udział wyróżniające się zawodniczki z naszej szkoły: Marycka Natalia, Hanc Julita, Kowalik Zuzanna, Salwa Aleksandra, Tomczyk Klaudia i Nawrocka Natalia z klasy 2p oraz Opara Wiktoria, Śmiałek Martyna, Trocka Julia, Koconowska Magdalena i Włodarczyk Izabela z klasy 7p. Zapraszamy do galerii!

Trzecie miejsce dla naszych szczypiornistek!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.10.31 Drukuj

W dniach 20-22 października 2017 roku odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Juniorek w Kielcach. Nasze juniorki po trzech dniach zmagań po wodzą trenerki Moniki Jarnuczak wywalczyły III miejsce! Najlepszą zawodniczką drużyny została Dominika Peda. Klasyfikacja końcowa turnieju wygląda następująco: I miejsce - Korona Handball Kielce, II miejsce - KS Cracovia 1906 Kraków, III miejsce - MKS CKS-SMS SZCZECIN, IV miejsce - MKS PM Tarnów, V miejsce - SPR Sośnica - XI LOS Gliwice, VI miejsce - MKS Lublin. Gratulujemy i zapraszamy do galerii zdjęć!

Wojewódzkie konsultacje OSPR dla najlepszych piłkarzy ręcznych
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.10.30 Drukuj

W dniach 23-29 października br. w Trzęsaczu odbyły się konsultacje wojewódzkie zawodników i zawodniczek OSPR. Uzdolniona sportowo młodzież z naszego województwa trenująca piłkę ręczną pod okiem trenerów: M. Januczak, A. Rykaczewskiego, D. Nowomiejskiego, W. Szymaniaka uczestniczyła w treningach, testach sprawnościowych oraz zajęciach teoretycznych. Tegoroczne konsultacje monitorowane były przez koordynatora makroregionu p. Marka Mońko i nadzorowane przez koordynatora wojewódzkiego p. Jarosława Szymaniaka. Zapraszamy do galerii!

Uczniowie klas OBiF badają młodych sportowców
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.10.27 Drukuj
Uczniowie klasy 2X oraz klasy 3X OBiF pod kierunkiem p. Urszuli Domańskiej podczas zajęć z fizjoterapii wykonywali testy FMS u zawodników i zawodniczek SP nr 59 trenujących piłkę ręczną pod opieką trenera W. Szymaniaka i D. Nowomiejskiego. Testy prawidłowych wzorców ruchowych są wpisane w plan treningowy Ośrodka Szkolenia Piłki Ręcznej, a OBiF skutecznie sprawdza się w ich realizacji. Zapraszamy do galerii!
Święto dawców szpiku
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.10.27 Drukuj

Październik jest miesiącem licznych akcji profilaktycznych. Wśród nich wyróżnia się Światowy Dzień Donacji i Transplantacji, który ma m.in. na celu promowanie przeszczepów szpiku i krwiotwórczych komórek macierzystych. Dlatego 20 października br. w CKS odbyła się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Przy wejściu do szkoły zorganizowano punkt rejestracji, w którym wolontariusze pomagali wypełnić ankiety oraz pobrać próbki materiału genetycznego. Obok studentki PUM przygotowały prezentacje dot. profilaktyki raka piersi, praktycznie ucząc wykrywania zmian nowotworowych. Wcześniej z najstarszymi uczniami CKS spotkał się p. Michał Garncarek – dawca komórek macierzystych. Koordynatorką wszystkich działań była p. Katarzyna Szałata - nauczycielka CKS, honorowy dawca szpiku. Zapraszamy do galerii nr 1 oraz galerii nr 2!

Zajęcia praktyczne klas OBiF w sanatorium
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.10.27 Drukuj
Uczniowie wszystkich klas OBiF wraz z wychowawcami: p. U. Domańską, p. A. Kossek, p. A. Grachalską oraz trenerem M. Zartem po raz kolejny uczestniczyli w zajęciach praktycznych z fizjoterapii w Uzdrowisku w Świnoujściu. Podczas zajęć uczniowie mięli okazję zapoznać się z pracą terapeutów oraz zabiegami, które można wykorzystać w usprawnianiu nie tylko osób starszych, ale i sportowców. Nie zabrakło też zajęć w terenie, a pobyt urozmaiciła integracyjna dyskoteka na plaży. Dla uczniów klasy trzeciej to już ostatni taki wyjazd. Czekają ich jeszcze tygodniowe praktyki w gabinecie fizjoterapii i wybór uczelni po zdanej maturze. Zapraszamy do galerii!
Chińska łamigłówka w klasie 3a
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.10.26 Drukuj

Dnia 26 października uczniowie klasy 3a wykonywali prace oparte na chińskiej układance. Na początku zajęć dzieci wysłuchały informacji o tangramie, poznali jego historię, figury z jakich się składa a także zapoznali się z zasadami obowiązującymi podczas rozwiązywania łamigłówki. Każdy uczestnik chętnie wymyślał własne wzory z figur. Powstało bardzo dużo ciekawych kombinacji. Dzieci próbowały swoich sił także w odwzorowywaniu obrazków. Uczniowie klasy 3a wykorzystali wielokąty do stworzenia prac plastycznych. Zapraszamy do galerii.

Świat figur geometrycznych
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.10.26 Drukuj
Dnia 25 października uczniowie klasy 1b próbowali odpowiedzieć na pytanie "Co można stworzyć z figur geometrycznych?". Podczas zajęć z kreatywnego myślenia prowadzonych przez p. A. Mazepę dopasowywali do siebie poszczególne figury. Każde dziecko stworzyło własne obrazek przedstawiający dom i jego otoczenie. Wycięte z kolorowego papieru figury geometryczne okazały się bardzo wdzięcznym materiałem. Ułożone budowle zagościły na stałe w zeszytach i stały się wstępem do poznania kolejnej literki. Zapraszamy do galerii. 
Zajęcia czytelnicze "Na straganie w klasie 2a"
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.10.23 Drukuj
Dnia 23 października podczas zajęć czytelniczych uczniowie klasy 2a wysłuchali wiersza J. Brzechwy "Na straganie". Następnie zrobili własny klasowy stragan z warzywami utrwalając przy tym nazewnictwo. Można było kupić warzywa, które pojawiły się w wierszu Brzechwy i zapłacić własnoręcznie wykonanymi pieniędzmi. Zabawa w sprzedawców i klientów sprawiła dzieciom najwięcej frajdy. Zapraszamy do galerii. 
strona 14 / 18
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 :: 10 :: 11 :: 12 :: 13 :: 14 :: 15 :: 16 :: 17 :: 18 ::
... cofnij     dalej ...