archiwum 2017/2018
Krokusowa Rewolucja w CKS!
Wpisany przez: ER 2017.11.20 Drukuj

Dnia 20 listopada 2017 roku uczniowie klasy 1b SSP nr 2 z pomocą swoich starszych kolegów z klasy 3t gimnazjum posadzili sadzonki w ramach szczecińskiej akcji „Krokusowa Rewolucja”. Już wiosną kolorowy kobierzec zachwyci wszystkich gości naszej szkoły. Przy okazji dzieci uczyły się też zasad współpracy, wzajemnej pomocy oraz dbałości o przyrodę. Na ekologiczny i… estetyczny aspekt akcji wskazał Jakub Tkaczyk z klasy 1b: „Wiosną będzie pięknie pachniało i pszczoły będą miały nektar”. Akcje przygotowały wychowawczynie klas: p. Agnieszka Mazepa oraz p. Dorota Kempska-Śnitko. Media o nas! Zapraszamy do galerii!

Przedszkolaki u dentysty!
Wpisany przez: ER 2017.11.17 Drukuj

O tym jak szczotkować zęby i dbać o higienę jamy ustnej dowiedziały się dzieci grupy 0 SSP nr 2. Przy wsparciu klasy 3X OBiF dzieci chętnie współpracowały w przeglądzie jamy ustnej dzieci, choć niektóre po raz pierwszy miały kontakt ze stomatologiem. Z pewnością będą mile wspominać wizytę u dentysty. A klasa 3X miała okazję skonsultować wybór kierunku studiów. Może właśnie stomatologia? Gratulujemy dzielnym przedszkolakom i zapraszamy do galerii!

Klasa 1b w Ekoporcie
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.11.16 Drukuj
Dnia 14 listopada br. uczniowie klasy 1b wraz z wych. p. A. Mazepą oraz p. A. Czeladzińską uczestniczyli w warsztatach recyklingowych, które odbywały się w Ekoporcie przy ul. Arkońskiej. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się, jak ważne jest dbanie o środkowisko naturalne i w jakim czasie ulegają rozkładowi wytwarzane przez ludzi odpady. Powtórne wykorzystanie niepotrzebnych rzeczy jest jedną z form ochrony naszej planety, dlatego każdy uczestnik warsztatów wykonał oryginalne prace z przyniesionych przez siebie rolek, butelek i pudełek. Zapraszamy do galerii. 
Nasi na turnieju Dąbska CUP
Wpisany przez: ER 2017.11.15 Drukuj

Dnia 15 listopada br. w hali CKS oraz SP nr 59 odbył się I Turniej Piłki Ręcznej DĄBSKA CUP, którego organizatorami byli trenerzy: Wojtek Szymaniak i Dawid Nowomiejski. Nasi szczypiorniści brali udział w wieczornym turnieju Sandra Spa Pogoń Szczecin - PGE Vive Kielce oraz uroczyście wprowadzali zawodników obu drużyn. Licealiści CKS z klas 2W i 3W pełnili funkcje sędziów, a licealiści z klas 1X i 2X OBiF zajęli się opieką medyczną. Dla klasy 1X był to debiut w roli ratowników. Taka wielokierunkowa pomoc i współorganizacja imprez sportowych to atut naszej szkoły i jej świetnie przygotowanych uczniów. Zapraszamy do galerii!

Wyniki Patriotycznego Konkursu Ortograficznego
Wpisany przez: ER 2017.11.15 Drukuj

Dnia 13 listopada br. odbył się kolejny Patriotyczny Konkurs Ortograficzny zorganizowany przez p. Kamilę Maksymiuk z pomocą nauczycieli-polonistów. Uczniowie okazali swój patriotyzm poprzez dbałość o poprawność języka polskiego i zmierzyli się z dyktandem na temat ortografii, oczywiście najeżonym trudnościami ortograficznymi. Mistrzem Ortografii został Kacper Karpiński, a Wicemistrzem Ortografii - Aleksandra Sójka. Zwycięzcom gratulujemy! Zapraszamy do galerii!

Witajcie w naszej bajce!
Wpisany przez: ER 2017.11.15 Drukuj

Uczniowie klasy 4a pod kierunkiem p. Doroty Kempskiej-Śnitko na zajęciach języka polskiego poznali historię niezwykłej akademii i jeszcze bardziej niezwykłego profesora, Ambrożego Kleksa, a następnie napisali listy do profesora. Wielu chciało, by przyjął ich do swojej szkoły, choć CKS jest także super! Lekcje z panem Kleksem były okazją, by kształcić umiejętność pracy w grupie, porozmawiać o pozytywnych i negatywnych bohaterach literackich, przenieść się na chwilę do bajkowego świata, a nawet pośpiewać razem z panem Kleksem! Zapraszamy do galerii!

Uczniowie CKS w teatrze
Wpisany przez: ER 2017.11.14 Drukuj

Dnia 10 listopada 2017 roku nauczyciele i uczniowie Centrum Kształcenia Sportowego z inicjatywy p. Doroty Kempskiej-Śnitko wybrali się do Teatru Współczesnego na „Króla Edypa” Sofoklesa. Dla gimnazjalistów było to pierwsze spotkanie z antyczną tragedią, inni z zaciekawieniem oglądali, jak współcześnie można ukazać losy człowieka postawionego w obliczu wyborów. Sztuka wywarła na wszystkich ogromne wrażenie, szczególnie mocno w pamięci pozostanie…nie, nie zdradzimy żadnych szczegółów! Gorąco polecamy „Króla Edypa” w reżyserii Rudolfa Zioło. To podróż w głąb samego siebie i próba uświadomienia sobie, kim jesteśmy? Zapraszamy do galerii!

II Grand Prix Szczecina klas 4 i 5 szkół podstawowych w pływaniu
Wpisany przez: Ewa Gapska 2017.11.14 Drukuj
9 listopada odbyły się w naszej szkole zawody pływackie: II Grand Prix Szczecina klas 4 i 5 szkół podstawowych. W zawodach wystartowali reprezentanci CKS, SP 51, SP 56 oraz CMS SSP. W atmosferze zdrowej i honorowej rywalizacji przy motywującej muzyce oraz wsparciu zaangażowanych kibiców zmierzyło się ze sobą około 200 ambitnych pływaków. W konkurencji 100 m stylem grzbietowym Oliwia Zariczniak i Igor Grochalski zdobyli brązowe medale, Oskar Raczewski wywalczył 4 miejsce, Kacper Szczęsny dotarł do mety piąty a Maksymilian Bitner szósty (obaj zmierzyli się z 29 przeciwnikami). W konkurencji 50 m stylem dowolnym Gabriel Dziedzic zdobył brązowy medal, Dorian Redas 4 miejsce a Oliwier Grządkowski 5 miejsce. W konkurencji 25 m stylem motylkowym Aleksander Królak wywalczył srebrny medal a Oskar Raczewski 4 miejsce. Wszyscy uczniowie klas 4 i 5 SSP 2 dostarczyli nam wielu emocji i godnie walczyli w pływackich zmaganiach. Zapraszamy do galerii.
Moja Niepodległa - 99 rocznica odzyskania niepodległości
Wpisany przez: Ewa Gapska 2017.11.13 Drukuj

Dnia 10 listopada br. społeczność Centrum Kształcenia Sportowego odświętnie ubrana przypięła kotyliony i kokardy narodowe. Reprezentacja szkoły wzięła udział w uroczystości pod Pomnikiem Niepodległości na Osiedlu Słonecznym. Na długich przerwach słuchaliśmy pieśni patriotycznych. Wszyscy obejrzeliśmy prezentację multimedialną poświęconą bohaterom narodowym. A wszystko to, by uczcić dobro, jakim jest Wolność i Niepodległość:

(...) Bo Niepodległość to spokojnie spać

Niepodległość to w swym kraju się budzić

kochać, śmiać się i dumnie trwać

w wolnej Polsce, wśród wolnych ludzi

(piękne słowa wiersza samodzielnie napisanego przez naszych uczniów).

Zapraszamy do galerii nr 1 oraz do galerii nr 2

Uczniowie SSP nr 2 uczcili Dzień Niepodległości!
Wpisany przez: ER 2017.11.10 Drukuj

Dnia 10 listopada 2017 roku uczniowie klas 1-3 SSP nr 2 uczcili Święto Niepodległości uroczystą akademią w auli szkolnej. Niezwykle interesujący program przygotowali uczniowie klasy 2a oraz klasy 3a pod kierunkiem p. Beaty Kuźmy-Falęcikowskiej. Wszyscy zebrani uroczyście odśpiewali hymn narodowy i obejrzeli prezentację plakatów przygotowanych z okazji święta przez klasę 2a. Uczniowie zaprezentowali wiersze patriotyczne, w tym: „Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy oraz piosenki. Zwrotkę „Przybyli ułani pod okienko” zaśpiewała cała sala! Tego dnia Samorząd Uczniowski rozdawał wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły i gościom kotyliony, aby godnie uczcić święto. Zapraszamy do galerii!

Przegląd stomatologiczny pierwszaków
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.11.10 Drukuj
Dnia 9 listopada br. uczniowie klasy 1b z wych. Agnieszką Mazepą oraz inni uczniowie SSP nr 2 w asyście starszych kolegów i koleżanek z klasy 1X OBIF uczestniczyli w przeglądzie stomatologicznym, który odbył się w szpitalu PUM na Pomorzanach. Koordynatorką przedsięwzięcia była p. U. Domańska. Podczas wizyty w szpitalu każdy pierwszak miał okazję sprawdzić stan swojego uzębienia. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły dzielnie znieśli trudy badania, pokonując ogromny strach, który okazał się zbyteczny. Wsparcie starszych kolegów i koleżanek było bezcenne. Zapraszamy do galerii!
Lekcja patriotyzmu
Wpisany przez: ER 2017.11.09 Drukuj

Dnia 8 listopada br. uczniowie klasy 1a i 1b SSP nr 2 uczestniczyli w warsztatach patriotycznych z okazji Święta Niepodległości przygotowanych i poprowadzonych przez tatę Zosi z klasy 1b p. Rafała Raniowskiego i jego kolegów ze Stowarzyszenia Rodzin Miłośników 12 Pułku Ułanów Podolskich. Podczas niezwykle interesujących zajęć dzieci poznały historię naszego państwa, obejrzały prezentację na temat rozbiorów Polski oraz zapoznały się z postaciami Polaków, których działania i umiejętności dyplomatyczne doprowadziły do powstania państwa polskiego po długim okresie niewoli. Prezentacji towarzyszyły zabawy i prezentacja sprzętu wojskowego. Media o nas! Zapraszamy do galerii zdjęć nr 1, nr 2, nr 3, nr 4, nr 5, nr 6, nr 7, nr 8.

Cztery żywioły w wykonaniu uczniów klasy 3a
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.11.08 Drukuj
Dnia 8 listopada br. miał miejsce finał klasowego konkursu teatralnego. Tydzień wcześniej uczniowie klasy 3a zostali losowo podzieleni na grupy. Zadaniem każdej grupy było przygotowanie przedstawienia pt. "Cztery Żywioły". Praca dzieci od początku do końca była samodzielna. W poniedziałek 6 listopada br. odbyły się klasowe eliminacje, podczas których artyści mieli możliwość zaprezentowania swoich interpretacji "Czterech Żywiołów". Każdy uczeń mógł oddać jeden głos na grupę, która najbardziej mu się podobała. Nagrodą w klasowym konkursie był występ przed publicznością w auli. Zwycięska grupa: Maja Zdanowicz, Zosia Wojciechowska, Wiktoria Żemojdzin, Kornelia Kowalczyk, Wiktor Spicker, Kuba Hapka to aktorzy, którzy zdobyli największe uznanie publiczności. Gratulujemy udanego występu i świetnej współpracy zespołowej. Zapraszamy do galerii.
Zapraszamy na Patriotyczny Konkurs Ortograficzny!
Wpisany przez: ER 2017.11.08 Drukuj
Z okazji Święta Niepodległości zapraszamy finalistów eliminacji klasowych na Patriotyczny Konkurs Ortograficzny, który odbędzie się dnia 10 listopada 2017 r., w piątek, o godz. 10.45 w czytelni. Proszę zabrać długopisy. Konkurs przygotowują poloniści pod kierunkiem p. Kamili Maksymiuk. Jednocześnie biblioteka szkolna zaprasza na wystawę książek i publikacji na temat polskiej historii, architektury, przyrody... „Piękna nasza Polska cała!”. Wystawa w czytelni do końca listopada!
Pływacy-ratownicy zdobyli 30 medali!
Wpisany przez: ER 2017.11.07 Drukuj

Dnia 4 listopada br. na pływalni miejskiej w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się zawody finału Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym. Był to ostatni sprawdzian dla naszych zawodników przed zbliżającymi się Zimowymi Mistrzostwami Polski w Szczecinie.

Aż 142 zawodników z 13 klubów walczyło o medale w pięciu konkurencjach indywidualnych i jednej sztafetowej. Drużyna CKS Szczecin pod kierunkiem trenera Sławomira Juszkiewicza zdobyła 30 medali: 11 złotych, 14 srebrnych i 5 brązowych.

Gratulujemy i zapraszamy do galerii!

Halloween - wyniki konkursu samorządowego na najlepsze przebranie
Wpisany przez: Ewa Gapska 2017.11.03 Drukuj
Niezmiernie trudno było komisji konkursowej dokonać wyboru, ale z trudem stało się - mamy zwycięzców... W kategorii wiekowej klas 1-4 SSP nr 2 zwyciężyli: 1 miejsce Athina Żogas, 2 miejsce ex aequo Jagoda Gapska i Magdalena Hejman, 3 miejsce Aleksander Królak, wyróżnienia: Oliwia Połeć, cała klasa 2a (za zaangażowanie i integrację klasową w przebieraniu). W pozostałych klasach (7 SSP nr 2, GMzOS, LOzOS) zwycięzcami zostali: 1 miejsce Anna Karwowska, 2 miejsce Oliwia Onifaciuk, 3 miejsce Wiktoria Janiszewska, wyróżnienia: Oliwia Głowińska, Zuzia Reszkiewicz. Zapraszamy do podziwiania inwencji uczniowskich w galerii i galerii nr 2.
strona 13 / 18
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 :: 10 :: 11 :: 12 :: 13 :: 14 :: 15 :: 16 :: 17 :: 18 ::
... cofnij     dalej ...