Z życia szkoły
Klasa 1X ćwiczyła zasady BLS
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.11.22 Drukuj

W CKS nieustannie szukamy okazji, aby rozwijać wiedzę naszych uczniów z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej (BLS) i profilaktyki bezpieczeństwa. Tym razem podpatrywaliśmy lekcję wychowawczą klasy 1X OBiF poprowadzoną przez wychowawczynię Agnieszkę Kossek. Licealiści na specjalnie przygotowanych symulatorach (fantomach) ćwiczyli zasady resuscytacji krążeniowo-oddechowej, a w czasie pracy w grupach – pozycję boczną ustaloną (bezpieczną). Zapraszamy do galerii!

Klasa 1a w Ekoporcie
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.11.22 Drukuj

Dnia 17.11.2017 roku klasa 1a wraz z wychowawcą Anną Zaprudnik wybrała się na wycieczkę do Ekoportu. Dla dzieci była to wspaniała lekcja ekologii, w której z zaangażowaniem uczestniczyły. Dzieci na początku wysłuchały informacji o tym, jak długo rozkładają się papierowe kartony, szkło, plastikowe butelki, czy inne odpady oraz dowiedziały się o sposobie ponownego wykorzystania odpadów. Po lekcji dzieci przystąpiły do pracy. Ich zadaniem było stworzenie makiety lasu oraz zwierząt w nim żyjących z rolek po papierze toaletowym, kartonie po butach, wytłoczek po jajkach oraz wykałaczek. Dzieci z zadowoleniem tworzyły makietę oraz podziwiały efekty swojej pracy. Zapraszamy do galerii nr 1 i do galerii nr 2.

Światowy Dzień Życzliwości
Wpisany przez: Ewa Gapska 2017.11.21 Drukuj
Uśmiechem zmieniaj świat i nie pozwól, by świat zmienił Twój uśmiech - tak brzmiało dziś jedno z haseł propagowanych przez Samorząd Uczniowski. Pod kierunkiem opiekuna p. Izy Tomaszewskiej reprezentacja uczniowska z klasy 2t osłodziła nam dzień nauki i pracy. Na specjalnie przygotowanej tablicy można było napisać ciepłe słowa dla wszystkich lub wybranych osób. Za niewielką opłatą nabyć można było piękne karty ze złotymi serdecznymi i mądrymi myślami lub słodkie wypieki. Dochód z imprezy SU przeznaczy na wspomożenie zwierząt podczas nadchodzącej zimy. Mamy nadzieję, że serdeczność towarzyszyć nam będzie na co dzień, a nie od święta... Zapraszamy do galerii.
Talent 2018!
Wpisany przez: Ewa Gapska 2017.11.21 Drukuj
Uwaga! Pilnie poszukujemy ludzi z pasją, którzy zechcą ubarwić życie szkoły i wezmą udział w kolejnej edycji Talent 2018. Jeżeli kochasz tańczyć, śpiewać, grać na instrumencie bądź posiadasz inny talent, którym chcesz się z nami podzielić - nie czekaj i zgłoś swój udział w szkolnym festiwalu talentów! Więcej w zakładce Samorząd Uczniowski.
Krokusowa Rewolucja w CKS!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.11.20 Drukuj

Dnia 20 listopada 2017 roku uczniowie klasy 1b SSP nr 2 z pomocą swoich starszych kolegów z klasy 3t gimnazjum posadzili sadzonki w ramach szczecińskiej akcji „Krokusowa Rewolucja”. Już wiosną kolorowy kobierzec zachwyci wszystkich gości naszej szkoły. Przy okazji dzieci uczyły się też zasad współpracy, wzajemnej pomocy oraz dbałości o przyrodę. Na ekologiczny i… estetyczny aspekt akcji wskazał Jakub Tkaczyk z klasy 1b: „Wiosną będzie pięknie pachniało i pszczoły będą miały nektar”. Akcje przygotowały wychowawczynie klas: p. Agnieszka Mazepa oraz p. Dorota Kempska-Śnitko. Media o nas! Zapraszamy do galerii!

Przedszkolaki u dentysty!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.11.17 Drukuj

O tym jak szczotkować zęby i dbać o higienę jamy ustnej dowiedziały się dzieci grupy 0 SSP nr 2. Przy wsparciu klasy 3X OBiF dzieci chętnie współpracowały w przeglądzie jamy ustnej dzieci, choć niektóre po raz pierwszy miały kontakt ze stomatologiem. Z pewnością będą mile wspominać wizytę u dentysty. A klasa 3X miała okazję skonsultować wybór kierunku studiów. Może właśnie stomatologia? Gratulujemy dzielnym przedszkolakom i zapraszamy do galerii!

Klasa 1b w Ekoporcie
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.11.16 Drukuj
Dnia 14 listopada br. uczniowie klasy 1b wraz z wych. p. A. Mazepą oraz p. A. Czeladzińską uczestniczyli w warsztatach recyklingowych, które odbywały się w Ekoporcie przy ul. Arkońskiej. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się, jak ważne jest dbanie o środkowisko naturalne i w jakim czasie ulegają rozkładowi wytwarzane przez ludzi odpady. Powtórne wykorzystanie niepotrzebnych rzeczy jest jedną z form ochrony naszej planety, dlatego każdy uczestnik warsztatów wykonał oryginalne prace z przyniesionych przez siebie rolek, butelek i pudełek. Zapraszamy do galerii. 
Nasi na turnieju Dąbska CUP
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.11.15 Drukuj

Dnia 15 listopada br. w hali CKS oraz SP nr 59 odbył się I Turniej Piłki Ręcznej DĄBSKA CUP, którego organizatorami byli trenerzy: Wojtek Szymaniak i Dawid Nowomiejski. Nasi szczypiorniści brali udział w wieczornym turnieju Sandra Spa Pogoń Szczecin - PGE Vive Kielce oraz uroczyście wprowadzali zawodników obu drużyn. Licealiści CKS z klas 2W i 3W pełnili funkcje sędziów, a licealiści z klas 1X i 2X OBiF zajęli się opieką medyczną. Dla klasy 1X był to debiut w roli ratowników. Taka wielokierunkowa pomoc i współorganizacja imprez sportowych to atut naszej szkoły i jej świetnie przygotowanych uczniów. Zapraszamy do galerii!

Wyniki Patriotycznego Konkursu Ortograficznego
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.11.15 Drukuj

Dnia 13 listopada br. odbył się kolejny Patriotyczny Konkurs Ortograficzny zorganizowany przez p. Kamilę Maksymiuk z pomocą nauczycieli-polonistów. Uczniowie okazali swój patriotyzm poprzez dbałość o poprawność języka polskiego i zmierzyli się z dyktandem na temat ortografii, oczywiście najeżonym trudnościami ortograficznymi. Mistrzem Ortografii został Kacper Karpiński, a Wicemistrzem Ortografii - Aleksandra Sójka. Zwycięzcom gratulujemy! Zapraszamy do galerii!

Witajcie w naszej bajce!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.11.15 Drukuj

Uczniowie klasy 4a pod kierunkiem p. Doroty Kempskiej-Śnitko na zajęciach języka polskiego poznali historię niezwykłej akademii i jeszcze bardziej niezwykłego profesora, Ambrożego Kleksa, a następnie napisali listy do profesora. Wielu chciało, by przyjął ich do swojej szkoły, choć CKS jest także super! Lekcje z panem Kleksem były okazją, by kształcić umiejętność pracy w grupie, porozmawiać o pozytywnych i negatywnych bohaterach literackich, przenieść się na chwilę do bajkowego świata, a nawet pośpiewać razem z panem Kleksem! Zapraszamy do galerii!

Uczniowie CKS w teatrze
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.11.14 Drukuj

Dnia 10 listopada 2017 roku nauczyciele i uczniowie Centrum Kształcenia Sportowego z inicjatywy p. Doroty Kempskiej-Śnitko wybrali się do Teatru Współczesnego na „Króla Edypa” Sofoklesa. Dla gimnazjalistów było to pierwsze spotkanie z antyczną tragedią, inni z zaciekawieniem oglądali, jak współcześnie można ukazać losy człowieka postawionego w obliczu wyborów. Sztuka wywarła na wszystkich ogromne wrażenie, szczególnie mocno w pamięci pozostanie…nie, nie zdradzimy żadnych szczegółów! Gorąco polecamy „Króla Edypa” w reżyserii Rudolfa Zioło. To podróż w głąb samego siebie i próba uświadomienia sobie, kim jesteśmy? Zapraszamy do galerii!

II Grand Prix Szczecina klas 4 i 5 szkół podstawowych w pływaniu
Wpisany przez: Ewa Gapska 2017.11.14 Drukuj
9 listopada odbyły się w naszej szkole zawody pływackie: II Grand Prix Szczecina klas 4 i 5 szkół podstawowych. W zawodach wystartowali reprezentanci CKS, SP 51, SP 56 oraz CMS SSP. W atmosferze zdrowej i honorowej rywalizacji przy motywującej muzyce oraz wsparciu zaangażowanych kibiców zmierzyło się ze sobą około 200 ambitnych pływaków. W konkurencji 100 m stylem grzbietowym Oliwia Zariczniak i Igor Grochalski zdobyli brązowe medale, Oskar Raczewski wywalczył 4 miejsce, Kacper Szczęsny dotarł do mety piąty a Maksymilian Bitner szósty (obaj zmierzyli się z 29 przeciwnikami). W konkurencji 50 m stylem dowolnym Gabriel Dziedzic zdobył brązowy medal, Dorian Redas 4 miejsce a Oliwier Grządkowski 5 miejsce. W konkurencji 25 m stylem motylkowym Aleksander Królak wywalczył srebrny medal a Oskar Raczewski 4 miejsce. Wszyscy uczniowie klas 4 i 5 SSP 2 dostarczyli nam wielu emocji i godnie walczyli w pływackich zmaganiach. Zapraszamy do galerii.
Moja Niepodległa - 99 rocznica odzyskania niepodległości
Wpisany przez: Ewa Gapska 2017.11.13 Drukuj

Dnia 10 listopada br. społeczność Centrum Kształcenia Sportowego odświętnie ubrana przypięła kotyliony i kokardy narodowe. Reprezentacja szkoły wzięła udział w uroczystości pod Pomnikiem Niepodległości na Osiedlu Słonecznym. Na długich przerwach słuchaliśmy pieśni patriotycznych. Wszyscy obejrzeliśmy prezentację multimedialną poświęconą bohaterom narodowym. A wszystko to, by uczcić dobro, jakim jest Wolność i Niepodległość:

(...) Bo Niepodległość to spokojnie spać

Niepodległość to w swym kraju się budzić

kochać, śmiać się i dumnie trwać

w wolnej Polsce, wśród wolnych ludzi

(piękne słowa wiersza samodzielnie napisanego przez naszych uczniów).

Zapraszamy do galerii nr 1 oraz do galerii nr 2

Uczniowie SSP nr 2 uczcili Dzień Niepodległości!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.11.10 Drukuj

Dnia 10 listopada 2017 roku uczniowie klas 1-3 SSP nr 2 uczcili Święto Niepodległości uroczystą akademią w auli szkolnej. Niezwykle interesujący program przygotowali uczniowie klasy 2a oraz klasy 3a pod kierunkiem p. Beaty Kuźmy-Falęcikowskiej. Wszyscy zebrani uroczyście odśpiewali hymn narodowy i obejrzeli prezentację plakatów przygotowanych z okazji święta przez klasę 2a. Uczniowie zaprezentowali wiersze patriotyczne, w tym: „Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy oraz piosenki. Zwrotkę „Przybyli ułani pod okienko” zaśpiewała cała sala! Tego dnia Samorząd Uczniowski rozdawał wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły i gościom kotyliony, aby godnie uczcić święto. Zapraszamy do galerii!

Przegląd stomatologiczny pierwszaków
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.11.10 Drukuj
Dnia 9 listopada br. uczniowie klasy 1b z wych. Agnieszką Mazepą oraz inni uczniowie SSP nr 2 w asyście starszych kolegów i koleżanek z klasy 1X OBIF uczestniczyli w przeglądzie stomatologicznym, który odbył się w szpitalu PUM na Pomorzanach. Koordynatorką przedsięwzięcia była p. U. Domańska. Podczas wizyty w szpitalu każdy pierwszak miał okazję sprawdzić stan swojego uzębienia. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły dzielnie znieśli trudy badania, pokonując ogromny strach, który okazał się zbyteczny. Wsparcie starszych kolegów i koleżanek było bezcenne. Zapraszamy do galerii!
Lekcja patriotyzmu
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.11.09 Drukuj

Dnia 8 listopada br. uczniowie klasy 1a i 1b SSP nr 2 uczestniczyli w warsztatach patriotycznych z okazji Święta Niepodległości przygotowanych i poprowadzonych przez tatę Zosi z klasy 1b p. Rafała Raniowskiego i jego kolegów ze Stowarzyszenia Rodzin Miłośników 12 Pułku Ułanów Podolskich. Podczas niezwykle interesujących zajęć dzieci poznały historię naszego państwa, obejrzały prezentację na temat rozbiorów Polski oraz zapoznały się z postaciami Polaków, których działania i umiejętności dyplomatyczne doprowadziły do powstania państwa polskiego po długim okresie niewoli. Prezentacji towarzyszyły zabawy i prezentacja sprzętu wojskowego. Media o nas! Zapraszamy do galerii zdjęć nr 1, nr 2, nr 3, nr 4, nr 5, nr 6, nr 7, nr 8.

strona 13 / 18
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 :: 10 :: 11 :: 12 :: 13 :: 14 :: 15 :: 16 :: 17 :: 18 ::
... cofnij     dalej ...