archiwum 2017/2018
Zapraszamy do udziału w konkursie
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.12.05 Drukuj
Serdecznie zapraszamy uczniów klas I-III do udziału w konkursie plastyczno-technicznym "Najpiękniejsza ozdoba choinkowa". Celem konkursu jest kultywowanie polskich tradycji świątecznych, rozwijanie twórczej wyobraźni oraz poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych. Uczeń może przygotować jedną pracę z dowolnego materiału. Praca ma mieć charakter przestrzenny z zawieszką do zawieszania na choince. Prace należy dostarczyć do szkolnej świetlicy do środy 13 grudnia 2017 roku. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w styczniu 2018 roku.
Zwierzęta kochamy i wspieramy!
Wpisany przez: Ewa Gapska 2017.12.05 Drukuj

Okres adwentu to tradycyjnie okres przygotowań do Świąt - okres, w którym szczególnie mocno przyglądamy się światu i dajemy potrzebującym to, co z nas najlepsze... Zgodnie z mądrym przesłaniem, iż człowiek jest wielki przez to, czym dzieli się z innymi, ciągle uczymy się, jak pomagać skutecznie. W okresie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia pragniemy pamiętać o dzikich i oswojonych zwierzętach potrzebujących pomocy szczególnie jesienią i zimą. Samorząd Uczniowski prosi społeczność uczniowską o wsparcie akcji zbiórki artykułów dla Fundacji Na Rzecz Zwierząt "Dzika Ostoja " - do 20 grudnia 2017 r. (więcej o organizacji).

Zapraszamy na kiermasz świąteczny
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.11.29 Drukuj

Dnia 1 grudnia w godzinach 16:00-19:00 w holu przy wejściu szkoły odbędzie się kiermasz świąteczny.

Zapraszamy!

Zebrania z rodzicami – piątek 1 grudnia, godzina 17:00
Wpisany przez: Administrator 2017.11.28 Drukuj

Zapraszamy na zebrania informujące o wszystkich przewidywanych ocenach śródrocznych i ocenie zachowania w piątek 1 grudnia 2017 r. w godz. 17:00–19:00.

UWAGA! Trenerzy podczas zebrań znajdują się w klasach wraz z wychowawcami swoich podopiecznych.

Eksperymenty w klasie 2a
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.11.28 Drukuj
Uczniowie klasy 2a uczestniczyli w pokazie eksperymentów naukowych, które odbyły się w Muzeum Narodowym. Doświadczenia rozbudziły ciekawość otaczającego świata i chęć szukania odpowiedzi na pytania: Jak to się stało? Dlaczego tak się dzieje? W laboratorium pana Kleksa szalony Docent Pigwa wraz ze swoim małym asystentem Heglem zaserwowali wyjątkową mieszankę teatru, nauki i śmiechu. Wybuchy, bańki zamieniające się w chmurkę, dym, zastygająca w 2 sekundy galaretka i degustacja mrożonych chrupek dostarczyły wiele radości. Zapraszamy do galerii. 
II edycja Grand Prix Szczecina w pływaniu klas 3 SP
Wpisany przez: Ewa Gapska 2017.11.28 Drukuj
24 listopada 2017 w SP 51 odbyła się kolejna edycja Grand Prix Szczecina w pływaniu, w którym wystartowali nasi uczniowie z klasy 3a. W konkurencji 50 m stylem dowolnym złote medale zdobyli: Wiktoria Żemojdzin i Krystian Pawlik, srebrne: Natalia Domańska i i Tobiasz Staszkiewicz. W konkurencji 50 m stylem klasycznym zdobyliśmy srebrny medal: Mateusz Zalech i brązowy: Martyna Ćwirko. Wielu innych uczniów uplasowało się na wysokich pozycjach. Zapraszamy do galerii zdjęć p. Leszka Krawczyńskiego: numer 1, numer 2, numer 3, numer 4, numer 5.
Głosujemy na SUPERPIERWSZAKI do 8 grudnia br.!
Wpisany przez: Ewa Gapska 2017.11.27 Drukuj

Najmłodsi uczniowie szkoły z klasy 1a wystartowali w plebiscycie SUPERPIERWSZAKI i potrzebują głosów naszej społeczności. Na razie zajmują 13 miejsce, ale w życiu jak w sporcie wszystko jest możliwe! Pokażmy, że gramy w jednej drużynie!  Link do głosowania.

Pomóż MotoMikołajom!
Wpisany przez: ER 2017.11.27 Drukuj
Nasza szkoła przyłączyła się do akcji MotoMikołaje 2017! Od kilku lat Stowarzyszenie Motocykliści dla Dzieci pomaga dzieciom przebywającym w szpitalach, specjalnych ośrodkach wychowawczych, domach dziecka oraz świetlicach środowiskowych. Przez cały grudzień MotoMikołaje na Motocyklowych Reniferach docierają do potrzebujących dzieci, obdarowując je prezentami. Zbieramy środki higieny osobistej. Można je przekazać w czasie szkolnego Kiermaszu Świątecznego w dniu 1.12.2017, w godz. 17:00-19:00 bezpośrednio u reprezentanta stowarzyszenia lub do wychowawców klas do dnia 8.12.2017 roku. Pamiętajmy, że poprzez drobną pomoc w działaniach każdy z nas może zostać Świętym Mikołajem!
Zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego
Wpisany przez: Administrator 2017.11.27 Drukuj

W dniach 27.11.2017 r. – 15.12.2017 r. w naszej szkole będą zbierane zużyte sprzęty elektroniczne i elektryczne. W ramach przeprowadzonej akcji szkoła otrzyma projektor multimedialny do sali 101.

Zużyty sprzęt należy zostawić w pojemniku za dyżurką przy wejściu do szkoły.

Wszelkie pytania należy kierować do odpowiedzialnej za akcję p. Dagmary Bartosik.

Do pobrania:
Weź udział w czwartej edycji konkursu i zabierz flagę na wycieczkę!
Ogłaszamy czwartą edycję konkursu dla uczniów CKS pod hasłem „Zabierz flagę na wycieczkę!”. Tradycją naszej szkoły jest przekazywanie pierwszym klasom flagi z logo CKS w czasie uroczystości pasowania. Ma ona towarzyszyć uczniom w najważniejszych chwilach życia szkolnego i pozaszkolnego. Zadaniem konkursowym jest wykonanie zdjęcia z flagą CKS w najbardziej oryginalnym lub najdalszym miejscu świata! Na Wasze zdjęcia czekamy do 8 czerwca 2018 roku pod adresem p.wawer@cks.szczecin.pl. Będziemy je publikować na stronie CKS i w Internecie. Dnia 22 czerwca 2018 roku nagrodzimy najlepsze. Przeczytajcie poniżej regulamin konkursu!
Do pobrania:
Klasa 1a odwiedziła nietoperze

Dnia 21.11.2017 roku klasa 1a wybrała się na warsztaty „Fakty i mity o nietoperzach”.  Na początku dzieci wysłuchały informacji na temat ich miejsca zamieszkania. Dowiedziały się także, co jedzą, jakie  zagrożenia na nie czyhają? Na warsztatach zostały rozwiane wątpliwości między innymi na temat tego, czy nietoperze wplątują się we włosy i wypijają krew? Po wysłuchaniu informacji dzieci przystąpiły do pracy. Zadaniem części klasy było zbudowanie domu dla nietoperzy przy użyciu klocków, pamiętając o ich preferencjach zaprezentowanych we wcześniejszej części zajęć. Część grupy miała za zadanie wykonanie dla nich menu. Na zakończenie każde z dzieci wykonało swojego nietoperza przy wykorzystaniu folii piankowej oraz innych dostępnych materiałów. Dzieci z zadowoleniem spacerowały po terenie wokół Jeziora Szmaragdowego, dzieląc się przez całą drogę zdobytymi informacjami. Zapraszamy do galerii!

Brawo Dawid!
Wpisany przez: ER 2017.11.22 Drukuj

Z przyjemnością informujemy o sukcesach naszego ucznia Dawida Wahna z klasy 3X OBiF. Dnia 19 listopada 2017 roku Dawid zajął I miejsce w Turnieju Nadziei o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin w karate. Na jego koncie są także znaczne sukcesy ogólnopolskie i międzynarodowe: II m. w kumite indywidualnym, II m. w kumite drużynowym i I m. w kumite drużynowym rotation w czasie Mistrzostw Polski Karate w Brodnicy (23.04.2017) oraz II m. w kumite indywidualnym na międzynarodowych zawodach (07.05.2017). Dawid trenuje karate od 7 lat – obecnie w klubie Bushikan Szczecin („Szkoła wojowników") pod wodzą kilkukrotnego mistrza świata, Europy i Polski Pawła Bombolewskiego. Gratulujemy i zapraszamy do galerii!

Klasa 1X ćwiczyła zasady BLS
Wpisany przez: ER 2017.11.22 Drukuj

W CKS nieustannie szukamy okazji, aby rozwijać wiedzę naszych uczniów z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej (BLS) i profilaktyki bezpieczeństwa. Tym razem podpatrywaliśmy lekcję wychowawczą klasy 1X OBiF poprowadzoną przez wychowawczynię Agnieszkę Kossek. Licealiści na specjalnie przygotowanych symulatorach (fantomach) ćwiczyli zasady resuscytacji krążeniowo-oddechowej, a w czasie pracy w grupach – pozycję boczną ustaloną (bezpieczną). Zapraszamy do galerii!

Klasa 1a w Ekoporcie
Wpisany przez: ER 2017.11.22 Drukuj

Dnia 17.11.2017 roku klasa 1a wraz z wychowawcą Anną Zaprudnik wybrała się na wycieczkę do Ekoportu. Dla dzieci była to wspaniała lekcja ekologii, w której z zaangażowaniem uczestniczyły. Dzieci na początku wysłuchały informacji o tym, jak długo rozkładają się papierowe kartony, szkło, plastikowe butelki, czy inne odpady oraz dowiedziały się o sposobie ponownego wykorzystania odpadów. Po lekcji dzieci przystąpiły do pracy. Ich zadaniem było stworzenie makiety lasu oraz zwierząt w nim żyjących z rolek po papierze toaletowym, kartonie po butach, wytłoczek po jajkach oraz wykałaczek. Dzieci z zadowoleniem tworzyły makietę oraz podziwiały efekty swojej pracy. Zapraszamy do galerii nr 1 i do galerii nr 2.

Światowy Dzień Życzliwości
Wpisany przez: Ewa Gapska 2017.11.21 Drukuj
Uśmiechem zmieniaj świat i nie pozwól, by świat zmienił Twój uśmiech - tak brzmiało dziś jedno z haseł propagowanych przez Samorząd Uczniowski. Pod kierunkiem opiekuna p. Izy Tomaszewskiej reprezentacja uczniowska z klasy 2t osłodziła nam dzień nauki i pracy. Na specjalnie przygotowanej tablicy można było napisać ciepłe słowa dla wszystkich lub wybranych osób. Za niewielką opłatą nabyć można było piękne karty ze złotymi serdecznymi i mądrymi myślami lub słodkie wypieki. Dochód z imprezy SU przeznaczy na wspomożenie zwierząt podczas nadchodzącej zimy. Mamy nadzieję, że serdeczność towarzyszyć nam będzie na co dzień, a nie od święta... Zapraszamy do galerii.
Talent 2018!
Wpisany przez: Ewa Gapska 2017.11.21 Drukuj
Uwaga! Pilnie poszukujemy ludzi z pasją, którzy zechcą ubarwić życie szkoły i wezmą udział w kolejnej edycji Talent 2018. Jeżeli kochasz tańczyć, śpiewać, grać na instrumencie bądź posiadasz inny talent, którym chcesz się z nami podzielić - nie czekaj i zgłoś swój udział w szkolnym festiwalu talentów! Więcej w zakładce Samorząd Uczniowski.
strona 12 / 18
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 :: 10 :: 11 :: 12 :: 13 :: 14 :: 15 :: 16 :: 17 :: 18 ::
... cofnij     dalej ...