Z życia szkoły
W trosce o zdrowe zęby naszych uczniów
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.12.06 Drukuj
Kolejna klasa SSP nr 2 wzięła udział w badaniu jamy ustnej i zębów. Pierwsze spotkanie ze stomatologiem uatrakcyjnili uczniowie z klasy 2X OBiF, zabawiając młodych sportowców. Program profilaktyki jamy ustnej pilotowany jest przez p. U. Domańską, a uczniowie klas OBiF realizują go z wielką pasją. Zapraszamy do galerii!
Spotkanie z konduktorem
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.12.06 Drukuj
Dnia 24 listopada 2017 roku klasa 1a obchodziła w sposób uroczysty Święto Kolejarza. Szczególnym gościem w tym dniu był p. Marcin, który jest konduktorem. Było to niezwykłe spotkanie, które bardzo podobało się dzieciom. Na początku p. Marcin opowiedział jak wygląda jego praca, czym różni się od pracy maszynisty. Następnie wspólnie z dziećmi ustalili kodeks bezpiecznego zachowania się w pociągu oraz na dworcu. Każde dziecko przygotowało bilet do miejscowości do której chciałoby się udać. dzieci miały okazję samodzielnie skasować przygotowany bilet. Na koniec na wszystkich czekała niespodzianka - zestaw kredek oraz książeczka z łamigłówkami. Wspólnie z p. konduktorem tworząc pociąg wyjechali z sali. Dziękujemy za pełne emocji spotkanie! Zapraszamy do galerii cz. 1 oraz galerii cz. 2.
Przystanek św. Mikołaja w CKS
Wpisany przez: Ewa Gapska 2017.12.06 Drukuj

W ten gorący okres przedświąteczny, mimo licznych obowiązków, zacny Mikołaj znalazł czas w swojej długiej podróży, by odwiedzić najmłodszych uczniów naszej szkoły. Był mile zdziwiony otwartością i serdecznością młodych CKS-iaków. Świetnie bawił się wśród wierszy, kolęd oraz tylu wesołych twarzy, że nie bardzo chciało mu się wyjeżdżać... Ale my mamy niecierpliwą nadzieję, że znów nas uraczy niespodziankami w Wigilię... Moc atrakcji: kreatywnych zabaw i gier sportowych przygotowano z okazji Mikołajek dla podopiecznych świetlicy szkolnej. Najmłodszym pomagały przeurocze Mikołajki z klasy 2t GMzOS. Zapraszamy do galerii.

Zapraszamy na IX Otwarte Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym
Wpisany przez: Ewa Gapska 2017.12.06 Drukuj

Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów pływania i ratownictwa wodnego, jak również kibiców CKS-u i naszych zawodników do aktywnego udziału w IX Otwartych Zimowych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym 8-10 grudnia 2017 roku na pływalni Floating Arena Szczecin (wstęp wolny). Współorganizatorem tej prestiżowej imprezy jest CKS Szczecin. W jedności i wsparciu kibiców ogromna siła, która czyni wodę o wiele lżejszą! Pokażmy naszą siłę i kibicujmy naszym zawodnikom oraz gościom!

Poniżej program zawodów.

Zapraszamy!

Zapraszamy do udziału w konkursie
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.12.05 Drukuj
Serdecznie zapraszamy uczniów klas I-III do udziału w konkursie plastyczno-technicznym "Najpiękniejsza ozdoba choinkowa". Celem konkursu jest kultywowanie polskich tradycji świątecznych, rozwijanie twórczej wyobraźni oraz poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych. Uczeń może przygotować jedną pracę z dowolnego materiału. Praca ma mieć charakter przestrzenny z zawieszką do zawieszania na choince. Prace należy dostarczyć do szkolnej świetlicy do środy 13 grudnia 2017 roku. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w styczniu 2018 roku.
Zwierzęta kochamy i wspieramy!
Wpisany przez: Ewa Gapska 2017.12.05 Drukuj

Okres adwentu to tradycyjnie okres przygotowań do Świąt - okres, w którym szczególnie mocno przyglądamy się światu i dajemy potrzebującym to, co z nas najlepsze... Zgodnie z mądrym przesłaniem, iż człowiek jest wielki przez to, czym dzieli się z innymi, ciągle uczymy się, jak pomagać skutecznie. W okresie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia pragniemy pamiętać o dzikich i oswojonych zwierzętach potrzebujących pomocy szczególnie jesienią i zimą. Samorząd Uczniowski prosi społeczność uczniowską o wsparcie akcji zbiórki artykułów dla Fundacji Na Rzecz Zwierząt "Dzika Ostoja " - do 20 grudnia 2017 r. (więcej o organizacji).

Zapraszamy na kiermasz świąteczny
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.11.29 Drukuj

Dnia 1 grudnia w godzinach 16:00-19:00 w holu przy wejściu szkoły odbędzie się kiermasz świąteczny.

Zapraszamy!

Zebrania z rodzicami – piątek 1 grudnia, godzina 17:00
Wpisany przez: Administrator 2017.11.28 Drukuj

Zapraszamy na zebrania informujące o wszystkich przewidywanych ocenach śródrocznych i ocenie zachowania w piątek 1 grudnia 2017 r. w godz. 17:00–19:00.

UWAGA! Trenerzy podczas zebrań znajdują się w klasach wraz z wychowawcami swoich podopiecznych.

Eksperymenty w klasie 2a
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.11.28 Drukuj
Uczniowie klasy 2a uczestniczyli w pokazie eksperymentów naukowych, które odbyły się w Muzeum Narodowym. Doświadczenia rozbudziły ciekawość otaczającego świata i chęć szukania odpowiedzi na pytania: Jak to się stało? Dlaczego tak się dzieje? W laboratorium pana Kleksa szalony Docent Pigwa wraz ze swoim małym asystentem Heglem zaserwowali wyjątkową mieszankę teatru, nauki i śmiechu. Wybuchy, bańki zamieniające się w chmurkę, dym, zastygająca w 2 sekundy galaretka i degustacja mrożonych chrupek dostarczyły wiele radości. Zapraszamy do galerii. 
II edycja Grand Prix Szczecina w pływaniu klas 3 SP
Wpisany przez: Ewa Gapska 2017.11.28 Drukuj
24 listopada 2017 w SP 51 odbyła się kolejna edycja Grand Prix Szczecina w pływaniu, w którym wystartowali nasi uczniowie z klasy 3a. W konkurencji 50 m stylem dowolnym złote medale zdobyli: Wiktoria Żemojdzin i Krystian Pawlik, srebrne: Natalia Domańska i i Tobiasz Staszkiewicz. W konkurencji 50 m stylem klasycznym zdobyliśmy srebrny medal: Mateusz Zalech i brązowy: Martyna Ćwirko. Wielu innych uczniów uplasowało się na wysokich pozycjach. Zapraszamy do galerii zdjęć p. Leszka Krawczyńskiego: numer 1, numer 2, numer 3, numer 4, numer 5.
Głosujemy na SUPERPIERWSZAKI do 8 grudnia br.!
Wpisany przez: Ewa Gapska 2017.11.27 Drukuj

Najmłodsi uczniowie szkoły z klasy 1a wystartowali w plebiscycie SUPERPIERWSZAKI i potrzebują głosów naszej społeczności. Na razie zajmują 13 miejsce, ale w życiu jak w sporcie wszystko jest możliwe! Pokażmy, że gramy w jednej drużynie!  Link do głosowania.

Pomóż MotoMikołajom!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.11.27 Drukuj
Nasza szkoła przyłączyła się do akcji MotoMikołaje 2017! Od kilku lat Stowarzyszenie Motocykliści dla Dzieci pomaga dzieciom przebywającym w szpitalach, specjalnych ośrodkach wychowawczych, domach dziecka oraz świetlicach środowiskowych. Przez cały grudzień MotoMikołaje na Motocyklowych Reniferach docierają do potrzebujących dzieci, obdarowując je prezentami. Zbieramy środki higieny osobistej. Można je przekazać w czasie szkolnego Kiermaszu Świątecznego w dniu 1.12.2017, w godz. 17:00-19:00 bezpośrednio u reprezentanta stowarzyszenia lub do wychowawców klas do dnia 8.12.2017 roku. Pamiętajmy, że poprzez drobną pomoc w działaniach każdy z nas może zostać Świętym Mikołajem!
Zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego
Wpisany przez: Administrator 2017.11.27 Drukuj

W dniach 27.11.2017 r. – 15.12.2017 r. w naszej szkole będą zbierane zużyte sprzęty elektroniczne i elektryczne. W ramach przeprowadzonej akcji szkoła otrzyma projektor multimedialny do sali 101.

Zużyty sprzęt należy zostawić w pojemniku za dyżurką przy wejściu do szkoły.

Wszelkie pytania należy kierować do odpowiedzialnej za akcję p. Dagmary Bartosik.

Do pobrania:
Weź udział w czwartej edycji konkursu i zabierz flagę na wycieczkę!
Ogłaszamy czwartą edycję konkursu dla uczniów CKS pod hasłem „Zabierz flagę na wycieczkę!”. Tradycją naszej szkoły jest przekazywanie pierwszym klasom flagi z logo CKS w czasie uroczystości pasowania. Ma ona towarzyszyć uczniom w najważniejszych chwilach życia szkolnego i pozaszkolnego. Zadaniem konkursowym jest wykonanie zdjęcia z flagą CKS w najbardziej oryginalnym lub najdalszym miejscu świata! Na Wasze zdjęcia czekamy do 8 czerwca 2018 roku pod adresem p.wawer@cks.szczecin.pl. Będziemy je publikować na stronie CKS i w Internecie. Dnia 22 czerwca 2018 roku nagrodzimy najlepsze. Przeczytajcie poniżej regulamin konkursu!
Do pobrania:
Klasa 1a odwiedziła nietoperze

Dnia 21.11.2017 roku klasa 1a wybrała się na warsztaty „Fakty i mity o nietoperzach”.  Na początku dzieci wysłuchały informacji na temat ich miejsca zamieszkania. Dowiedziały się także, co jedzą, jakie  zagrożenia na nie czyhają? Na warsztatach zostały rozwiane wątpliwości między innymi na temat tego, czy nietoperze wplątują się we włosy i wypijają krew? Po wysłuchaniu informacji dzieci przystąpiły do pracy. Zadaniem części klasy było zbudowanie domu dla nietoperzy przy użyciu klocków, pamiętając o ich preferencjach zaprezentowanych we wcześniejszej części zajęć. Część grupy miała za zadanie wykonanie dla nich menu. Na zakończenie każde z dzieci wykonało swojego nietoperza przy wykorzystaniu folii piankowej oraz innych dostępnych materiałów. Dzieci z zadowoleniem spacerowały po terenie wokół Jeziora Szmaragdowego, dzieląc się przez całą drogę zdobytymi informacjami. Zapraszamy do galerii!

Brawo Dawid!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.11.22 Drukuj

Z przyjemnością informujemy o sukcesach naszego ucznia Dawida Wahna z klasy 3X OBiF. Dnia 19 listopada 2017 roku Dawid zajął I miejsce w Turnieju Nadziei o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin w karate. Na jego koncie są także znaczne sukcesy ogólnopolskie i międzynarodowe: II m. w kumite indywidualnym, II m. w kumite drużynowym i I m. w kumite drużynowym rotation w czasie Mistrzostw Polski Karate w Brodnicy (23.04.2017) oraz II m. w kumite indywidualnym na międzynarodowych zawodach (07.05.2017). Dawid trenuje karate od 7 lat – obecnie w klubie Bushikan Szczecin („Szkoła wojowników") pod wodzą kilkukrotnego mistrza świata, Europy i Polski Pawła Bombolewskiego. Gratulujemy i zapraszamy do galerii!

strona 12 / 18
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 :: 10 :: 11 :: 12 :: 13 :: 14 :: 15 :: 16 :: 17 :: 18 ::
... cofnij     dalej ...