Z życia szkoły
Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej w CKS
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.12.11 Drukuj

W dniach 8-10.12.2017 roku odbył się XXXI Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców zorganizowany przez CKS oraz SP nr 59. W zawodach wzięły udział 32 drużyny z całej Polski (około 450 dzieci) w dwóch kategoriach wiekowych – klasa V i VI. W kategorii dziewcząt klas V w meczu o I miejsce UKS „Sambor” Tczew pokonał SP 51 ze Szczecina prowadzony przez p. Barbarę Bielecką. W kategorii dziewcząt klas VI drużyna UKS „Drawianka” Drawno pokonała 8:4 UKS „Opkty” Mielno. W klasach V chłopców SP 18 Koszalin pokonał MKS „Sambor” Tczew. W klasach VI chłopców mistrzem został zespół SP 55 prowadzony przez p. Jerzego Zawadę. Gratulujemy i zapraszamy do galerii!

Mikołaj w klasie 1b
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.12.11 Drukuj
Dnia 6 grudnia uczniów klasy 1b odwiedził długo wyczekiwany gość, który swoim bardzo dużym prezentem wprowadził dzieci w przedświąteczny nastrój. W klasie pojawiła się jodła, której dekorowanie zainicjował Mikołaj wieszając na gałązce pierwszą bombkę. Otrzymane drzewko zostanie przyozdobione plasterkami pomarańczy, cytryny oraz pierniczkami. W czasie spotkania dzieci odśpiewały kolędę i w nagrodę otrzymały słodkości oraz drobny upominek. Na ręce wych. p. A. Mazepy Mikołaj przekazał piernikową chatkę, której konsumpcja odbędzie się w piątek 22 grudnia podczas klasowej wigilii. Zapraszamy do galerii nr 1 i galerii nr 2.
III Grand Prix Szczecina w pływaniu klas 4 i 5
Wpisany przez: Ewa Gapska 2017.12.07 Drukuj

6 grudnia 2017 zawodnicy z klasy 4a wzięli udział w III Grand Prix Szczecina w pływaniu. W stylu grzbietowym 50 m wywalczyliśmy złoty medal (Dawid Durdyn) i dwa brązowe (Kacper Szczęsny, Igor Grochalski). Maks Bitner i Oliwier Grządkowski zajęli czwarte miejsca. W stylu dowolnym 100 m zdobyliśmy srebrny (Oskar Raczewski) i brązowy medal (Gabriel Dziedzic). Dorian Redas uplasował się na czwartej pozycji. Sukcesy odnieśliśmy również w stylu motylkowym 50 m: złoty (Athina Żogas) i brązowy medal (Aleksander Królak). Gratulujemy! Zapraszamy do obejrzenia cyklu zdjęć autorstwa wiernego fana naszych małych wielkich sportowców: Pani Moniki Bączyk.

Mikołajki z Mikołajkiem w bibliotece
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.12.06 Drukuj
Dnia 6 grudnia br. biblioteka szkolna gościła uczniów Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2, w tym: klasę 1a z wych. Anną Zaprudnik oraz klasę 1b z wych. Agnieszką Mazepą z okazji „Mikołajek z Mikołajkiem”. Spotkanie w czytelni miało charakter pierwszych odwiedzin w bibliotece dla dzieci, które przygotowują się do „Pasowania na Czytelnika”. Pierwszaki zapoznały się z ciekawymi zbiorami biblioteki oraz zasadami korzystania z czytelni. Zajęcia urozmaiciła prezentacja książek o Mikołajku - zabawnym chłopcu, który bardzo starał się być grzeczny. W bibliotece zaplanowano głośne czytanie, prezentację kolejnych części przygód Mikołajka oraz wypełnianie kart pracy związanych z lekturą. Dzieci uważnie słuchały fragmentów książek oraz wykonywały zadania przygotowane przez p. E. Rudzką. Zapraszamy do galerii!
Zdrowe śniadanie w CKS
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.12.06 Drukuj
Dnia 5.12.2017 r. uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni na drugie śniadanie. Akcja ma na celu utrwalanie dobrych nawyków żywieniowych i przeprowadzana jest co rok w naszej szkole. Śniadanie zostało przygotowane przez pracowników kuchni i uczennice klasy 2p GM (Julia Sendel, Zuzia Kowalik, Wanessa Tkaczyk, Oliwia Gibała, Wiktoria Wartoń, Nina Witkowska) oraz klasy 2X LO (Anna Hebda, Emilia Lenczewska, Dominika Miłek, Wiktoria Zębala) pod kierunkiem p. Agaty Grochalskiej. Uczennice należą do zespołu promującego zdrowy styl życia. Dziękujemy pracownikom stołówki oraz p. Iwonie Szwali (kierownik stołówki) za pomoc i pozyskanie sponsorów. Zapraszamy do galerii!
Małgosia obroniła tytuł mistrzyni świata w karate!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.12.06 Drukuj

W dniach 30.11 - 3.12.2017 we Włoszech odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate, w których startowała uczennica klasy 2X Małgorzata Cichocka. Małgosia reprezentowała Polskę i jako jedyna z kadry brała udział w rekordowej ilości konkurencji. W czasie mistrzostw wystartowała 9 razy, zdobywając 7 medali, a wśród nich najważniejszy medal – ZŁOTY, dzięki któremu obroniła tytuł mistrzyni świata w kumite indywidualnym shobu ippon juniorek 18-20 lat! Sukces Małgosi jest tym większy, że pierwszy raz w życiu startowała w wymienionych konkurencjach, ponieważ były to pierwsze zawody, w których występowała jako juniorka.

Gratulujemy i zapraszamy do galerii!

Warsztaty z dietetykiem
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.12.06 Drukuj
Dnia 4 grudnia 2017 roku uczniowie klas siódmych wzięli udział w spotkaniu z dietetykami: p. Aleksandrą Lachowicz i p. Kamilem Brzykcy z Calipso Fitness Club Szczecin. Zajęcia na temat zasad zdrowego odżywiania wzbogacone były w prezentację multimedialną oraz praktyczne porady. Inicjatorką spotkania była p. Agata Grochalska.
Kamila i Karolina mistrzyniami świata w tańcu nowoczesnym!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.12.06 Drukuj
Z przyjemnością informujemy o ogromnych sukcesach naszych licealistek trenujących taniec nowoczesny! Kamila Naruszewicz z klasy 2X oraz Karolina Serdeczna z klasy 1X tańczą razem w Dance Studio PAA w grupie Junior ELITE. Dziewczęta w dniach 20-26 listopada 2017 r. reprezentowały Polskę na mistrzostwach świata w tańcu nowoczesnym w Libercu. Poniżej przeczytacie o ich sukcesach. Gratulujemy i zapraszamy do galerii!
Taniec z Gwiazdeczkami
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.12.06 Drukuj
Najmłodsi uczniowie SSP nr 2 uczęszczający na zajęcia taneczne prowadzone przez p. Sandrę Królikowską z Akademii Tańca Towarzyskiego Grycmacher w niedzielę 3 grudnia br. wzięli udział w XX turnieju tanecznym zorganizowanym w Akademii Tańca z okazji zbliżających się Mikołajek. Podczas imprezy zaprezentowali cztery układy taneczne, z czego dwa układy zatańczyli w parach. Przy wielkich owacjach rodziców oraz gości pokonali własną tremę i perfekcyjnie wykonali każdy taniec. Na uwagę zasługuje fakt, że nasze pierwszaczki i zerówkowicze uczestniczą w zajęciach od dwóch miesięcy. Każde dziecko w nagrodę otrzymało medal oraz drobny upominek. Wyróżniono również naszą szkołę pucharem przekazanym na ręce naszych najmłodszych uczniów. Zapraszam do galerii nr 1 i do galerii nr 2!
Udany kiermasz świąteczny
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.12.06 Drukuj
Dnia 1 grudnia 2017 roku w holu szkoły odbył się tradycyjny kiermasz świąteczny przygotowany przez nauczycielki świetlicy: p. Annę Siwecką, p. Annę Czeladzińską i p. Ewę Grabę we współpracy z uczniami i rodzicami. Goście szkoły mogli nabyć ręcznie wykonane ozdoby świąteczne, kartki z życzeniami, zabawki i ciasta. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem, a pozyskane środki wzbogacą wyposażenie świetlic szkolnych (zebrana kwota została komisyjnie przeliczona i wpłacona na konto). Dziękujemy za zaangażowanie, wsparcie, poświęcony czas oraz serdeczność okazaną przy przygotowaniu i w trakcie kiermaszu świątecznego. Zapraszamy do galerii.
Wróżby andrzejkowe w SSP nr 2
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.12.06 Drukuj
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji  i obrzędów ludowych. Ten niezwykły czas miał miejsce w czwartek 30 listopada br., kiedy to Mały Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Ewy Graby zaprosił uczniów kl. 1-3 SP do wspólnej zabawy. Wszyscy z radością uczestniczyli we wróżbach i grach, które przepowiadały piękne wróżki. Można było wywróżyć sobie imię przyszłego męża lub żony oraz powróżyć z magicznego drzewa. Były: wróżby z kubkami, horoskop kwiatowy, horoskop kolorów, losowanie zawodów, kręcenie butelki na kole, czy rzucanie groszem do wody. Z naszej magicznej sali wróżb nikt nie wychodził ze smutną miną. Wszyscy byli bardzo radośni i świetnie się bawili. Zapraszamy do galerii nr 1 oraz do galerii nr 2.
Spotkanie z Photonami
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.12.06 Drukuj
W naszej szkole powitaliśmy miłych gości. Rozgościły się u nas 3 wyjątkowo inteligentne i zabawne roboty - Photony, które pomogą najmłodszym i starszym uczniom CKS nauczyć się tajników programowania. Pierwsze spotkanie i nauka obsługi urządzeń miały miejsce 29 listopada br. w SSP nr 2 z inicjatywy p. Agnieszki Mazepy. Przedstawiciele wydawnictwa MAC prezentowali umiejętności robotów nauczycielom oraz dyrekcji szkoły. Trzeba dodać, że CKS jest jedną z nielicznych szkół (na razie 4), w których uczniowie uczą się programowania z wykorzystaniem tak nowoczesnego sprzętu. Zapraszamy do galerii! 
Mądra szkoła czyta dzieciom
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.12.06 Drukuj
Dnia 29 listopada 2017 roku w auli szkolnej odbyło się głośne czytanie utworu "Upiorne andrzejki". W ten sposób p. Beata Kuźma-Falęcikowska przybliżyła uczniom klas 1-3 SP obyczaje związane z wróżbami i przesądami andrzejkowymi. Głośnemu czytaniu tekstu towarzyszyła prezentacja multimedialna z ilustracjami z książki. Głośne czytanie uczniom to jeden z elementów akcji "Mądra szkoła czyta dzieciom" w ramach działań fundacji "Cała Polska Czyta Dzieciom". Zapraszamy do galerii!
Licealiści czytali Wyspiańskiego
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.12.06 Drukuj

W Książnicy Pomorskiej w Szczecinie odbyła się druga edycja akcji „Młodzieży czytanie”. We wspólnym czytaniu utworów Stanisława Wyspiańskiego wzięli udział uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych z województwa zachodniopomorskiego oraz zaproszeni goście. CKS reprezentowali licealiści pod kierunkiem p. Doroty Kempskiej-Śnitko oraz p. Elżbiety Rudzkiej: Niełacna Julia, Daud Frozan, Dobko Dawid, Hnatkowski Jakub, Niedźwiecka Laura i Panfil Agata. Uczniowie zaprezentowali fragmenty dramatu „Achilles”. Twórcze czytanie trudnego antycznego tekstu uzupełnili ruchem scenicznym i grą aktorską. Gratulujemy i zapraszamy do galerii!

Laureatki konkursu recytatorskiego
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.12.06 Drukuj
Dnia 27.11.2017 r. uczennice naszej szkoły brały udział w Międzyszkolnym Konkursie Teatralno-Recytatorskim „Miś bawi, uczy, wychowuje…” organizowanym przez SP nr 7 w Szczecinie. Po wspaniałej recytacji wiersza oraz ciekawej grze aktorskiej II miejsce w konkursie zajęła uczennica klasy 3a, Zofia Wojciechowska pod opieką  p. Marty Piechowicz. Wyróżnione zostały także uczennice klasy 1a Wiktoria Łuczak oraz Wiktoria Ośmiałowska pod opieką p. Anny Zaprudnik. Serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów! Zapraszamy do galerii!
Nasi trenerzy się szkolą!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.12.06 Drukuj
W dniach 25-26 listopada 2017 r. w Centralnym Ośrodku Sportu odbyło się ogólnopolskie szkolenie trenerów i fizjoterapeutów OSPR. Wzięła w nim udział nasza kadra szkoleniowa. Uczestnicy szkolenia mieli okazję zapoznać się z nowymi trendami w systemie szkolenia w piłce ręcznej. Zapraszamy do galerii!
strona 11 / 18
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 :: 10 :: 11 :: 12 :: 13 :: 14 :: 15 :: 16 :: 17 :: 18 ::
... cofnij     dalej ...