archiwum 2017/2018
Zdrowe śniadanie w CKS
Wpisany przez: ER 2017.12.06 Drukuj
Dnia 5.12.2017 r. uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni na drugie śniadanie. Akcja ma na celu utrwalanie dobrych nawyków żywieniowych i przeprowadzana jest co rok w naszej szkole. Śniadanie zostało przygotowane przez pracowników kuchni i uczennice klasy 2p GM (Julia Sendel, Zuzia Kowalik, Wanessa Tkaczyk, Oliwia Gibała, Wiktoria Wartoń, Nina Witkowska) oraz klasy 2X LO (Anna Hebda, Emilia Lenczewska, Dominika Miłek, Wiktoria Zębala) pod kierunkiem p. Agaty Grochalskiej. Uczennice należą do zespołu promującego zdrowy styl życia. Dziękujemy pracownikom stołówki oraz p. Iwonie Szwali (kierownik stołówki) za pomoc i pozyskanie sponsorów. Zapraszamy do galerii!
Małgosia obroniła tytuł mistrzyni świata w karate!
Wpisany przez: ER 2017.12.06 Drukuj

W dniach 30.11 - 3.12.2017 we Włoszech odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate, w których startowała uczennica klasy 2X Małgorzata Cichocka. Małgosia reprezentowała Polskę i jako jedyna z kadry brała udział w rekordowej ilości konkurencji. W czasie mistrzostw wystartowała 9 razy, zdobywając 7 medali, a wśród nich najważniejszy medal – ZŁOTY, dzięki któremu obroniła tytuł mistrzyni świata w kumite indywidualnym shobu ippon juniorek 18-20 lat! Sukces Małgosi jest tym większy, że pierwszy raz w życiu startowała w wymienionych konkurencjach, ponieważ były to pierwsze zawody, w których występowała jako juniorka.

Gratulujemy i zapraszamy do galerii!

Warsztaty z dietetykiem
Wpisany przez: ER 2017.12.06 Drukuj
Dnia 4 grudnia 2017 roku uczniowie klas siódmych wzięli udział w spotkaniu z dietetykami: p. Aleksandrą Lachowicz i p. Kamilem Brzykcy z Calipso Fitness Club Szczecin. Zajęcia na temat zasad zdrowego odżywiania wzbogacone były w prezentację multimedialną oraz praktyczne porady. Inicjatorką spotkania była p. Agata Grochalska.
Kamila i Karolina mistrzyniami świata w tańcu nowoczesnym!
Wpisany przez: ER 2017.12.06 Drukuj
Z przyjemnością informujemy o ogromnych sukcesach naszych licealistek trenujących taniec nowoczesny! Kamila Naruszewicz z klasy 2X oraz Karolina Serdeczna z klasy 1X tańczą razem w Dance Studio PAA w grupie Junior ELITE. Dziewczęta w dniach 20-26 listopada 2017 r. reprezentowały Polskę na mistrzostwach świata w tańcu nowoczesnym w Libercu. Poniżej przeczytacie o ich sukcesach. Gratulujemy i zapraszamy do galerii!
Taniec z Gwiazdeczkami
Wpisany przez: ER 2017.12.06 Drukuj
Najmłodsi uczniowie SSP nr 2 uczęszczający na zajęcia taneczne prowadzone przez p. Sandrę Królikowską z Akademii Tańca Towarzyskiego Grycmacher w niedzielę 3 grudnia br. wzięli udział w XX turnieju tanecznym zorganizowanym w Akademii Tańca z okazji zbliżających się Mikołajek. Podczas imprezy zaprezentowali cztery układy taneczne, z czego dwa układy zatańczyli w parach. Przy wielkich owacjach rodziców oraz gości pokonali własną tremę i perfekcyjnie wykonali każdy taniec. Na uwagę zasługuje fakt, że nasze pierwszaczki i zerówkowicze uczestniczą w zajęciach od dwóch miesięcy. Każde dziecko w nagrodę otrzymało medal oraz drobny upominek. Wyróżniono również naszą szkołę pucharem przekazanym na ręce naszych najmłodszych uczniów. Zapraszam do galerii nr 1 i do galerii nr 2!
Udany kiermasz świąteczny
Wpisany przez: ER 2017.12.06 Drukuj
Dnia 1 grudnia 2017 roku w holu szkoły odbył się tradycyjny kiermasz świąteczny przygotowany przez nauczycielki świetlicy: p. Annę Siwecką, p. Annę Czeladzińską i p. Ewę Grabę we współpracy z uczniami i rodzicami. Goście szkoły mogli nabyć ręcznie wykonane ozdoby świąteczne, kartki z życzeniami, zabawki i ciasta. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem, a pozyskane środki wzbogacą wyposażenie świetlic szkolnych (zebrana kwota została komisyjnie przeliczona i wpłacona na konto). Dziękujemy za zaangażowanie, wsparcie, poświęcony czas oraz serdeczność okazaną przy przygotowaniu i w trakcie kiermaszu świątecznego. Zapraszamy do galerii.
Wróżby andrzejkowe w SSP nr 2
Wpisany przez: ER 2017.12.06 Drukuj
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji  i obrzędów ludowych. Ten niezwykły czas miał miejsce w czwartek 30 listopada br., kiedy to Mały Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Ewy Graby zaprosił uczniów kl. 1-3 SP do wspólnej zabawy. Wszyscy z radością uczestniczyli we wróżbach i grach, które przepowiadały piękne wróżki. Można było wywróżyć sobie imię przyszłego męża lub żony oraz powróżyć z magicznego drzewa. Były: wróżby z kubkami, horoskop kwiatowy, horoskop kolorów, losowanie zawodów, kręcenie butelki na kole, czy rzucanie groszem do wody. Z naszej magicznej sali wróżb nikt nie wychodził ze smutną miną. Wszyscy byli bardzo radośni i świetnie się bawili. Zapraszamy do galerii nr 1 oraz do galerii nr 2.
Spotkanie z Photonami
Wpisany przez: ER 2017.12.06 Drukuj
W naszej szkole powitaliśmy miłych gości. Rozgościły się u nas 3 wyjątkowo inteligentne i zabawne roboty - Photony, które pomogą najmłodszym i starszym uczniom CKS nauczyć się tajników programowania. Pierwsze spotkanie i nauka obsługi urządzeń miały miejsce 29 listopada br. w SSP nr 2 z inicjatywy p. Agnieszki Mazepy. Przedstawiciele wydawnictwa MAC prezentowali umiejętności robotów nauczycielom oraz dyrekcji szkoły. Trzeba dodać, że CKS jest jedną z nielicznych szkół (na razie 4), w których uczniowie uczą się programowania z wykorzystaniem tak nowoczesnego sprzętu. Zapraszamy do galerii! 
Mądra szkoła czyta dzieciom
Wpisany przez: ER 2017.12.06 Drukuj
Dnia 29 listopada 2017 roku w auli szkolnej odbyło się głośne czytanie utworu "Upiorne andrzejki". W ten sposób p. Beata Kuźma-Falęcikowska przybliżyła uczniom klas 1-3 SP obyczaje związane z wróżbami i przesądami andrzejkowymi. Głośnemu czytaniu tekstu towarzyszyła prezentacja multimedialna z ilustracjami z książki. Głośne czytanie uczniom to jeden z elementów akcji "Mądra szkoła czyta dzieciom" w ramach działań fundacji "Cała Polska Czyta Dzieciom". Zapraszamy do galerii!
Licealiści czytali Wyspiańskiego
Wpisany przez: ER 2017.12.06 Drukuj

W Książnicy Pomorskiej w Szczecinie odbyła się druga edycja akcji „Młodzieży czytanie”. We wspólnym czytaniu utworów Stanisława Wyspiańskiego wzięli udział uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych z województwa zachodniopomorskiego oraz zaproszeni goście. CKS reprezentowali licealiści pod kierunkiem p. Doroty Kempskiej-Śnitko oraz p. Elżbiety Rudzkiej: Niełacna Julia, Daud Frozan, Dobko Dawid, Hnatkowski Jakub, Niedźwiecka Laura i Panfil Agata. Uczniowie zaprezentowali fragmenty dramatu „Achilles”. Twórcze czytanie trudnego antycznego tekstu uzupełnili ruchem scenicznym i grą aktorską. Gratulujemy i zapraszamy do galerii!

Laureatki konkursu recytatorskiego
Wpisany przez: ER 2017.12.06 Drukuj
Dnia 27.11.2017 r. uczennice naszej szkoły brały udział w Międzyszkolnym Konkursie Teatralno-Recytatorskim „Miś bawi, uczy, wychowuje…” organizowanym przez SP nr 7 w Szczecinie. Po wspaniałej recytacji wiersza oraz ciekawej grze aktorskiej II miejsce w konkursie zajęła uczennica klasy 3a, Zofia Wojciechowska pod opieką  p. Marty Piechowicz. Wyróżnione zostały także uczennice klasy 1a Wiktoria Łuczak oraz Wiktoria Ośmiałowska pod opieką p. Anny Zaprudnik. Serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów! Zapraszamy do galerii!
Nasi trenerzy się szkolą!
Wpisany przez: ER 2017.12.06 Drukuj
W dniach 25-26 listopada 2017 r. w Centralnym Ośrodku Sportu odbyło się ogólnopolskie szkolenie trenerów i fizjoterapeutów OSPR. Wzięła w nim udział nasza kadra szkoleniowa. Uczestnicy szkolenia mieli okazję zapoznać się z nowymi trendami w systemie szkolenia w piłce ręcznej. Zapraszamy do galerii!
W trosce o zdrowe zęby naszych uczniów
Wpisany przez: ER 2017.12.06 Drukuj
Kolejna klasa SSP nr 2 wzięła udział w badaniu jamy ustnej i zębów. Pierwsze spotkanie ze stomatologiem uatrakcyjnili uczniowie z klasy 2X OBiF, zabawiając młodych sportowców. Program profilaktyki jamy ustnej pilotowany jest przez p. U. Domańską, a uczniowie klas OBiF realizują go z wielką pasją. Zapraszamy do galerii!
Spotkanie z konduktorem
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.12.06 Drukuj
Dnia 24 listopada 2017 roku klasa 1a obchodziła w sposób uroczysty Święto Kolejarza. Szczególnym gościem w tym dniu był p. Marcin, który jest konduktorem. Było to niezwykłe spotkanie, które bardzo podobało się dzieciom. Na początku p. Marcin opowiedział jak wygląda jego praca, czym różni się od pracy maszynisty. Następnie wspólnie z dziećmi ustalili kodeks bezpiecznego zachowania się w pociągu oraz na dworcu. Każde dziecko przygotowało bilet do miejscowości do której chciałoby się udać. dzieci miały okazję samodzielnie skasować przygotowany bilet. Na koniec na wszystkich czekała niespodzianka - zestaw kredek oraz książeczka z łamigłówkami. Wspólnie z p. konduktorem tworząc pociąg wyjechali z sali. Dziękujemy za pełne emocji spotkanie! Zapraszamy do galerii cz. 1 oraz galerii cz. 2.
Przystanek św. Mikołaja w CKS
Wpisany przez: Ewa Gapska 2017.12.06 Drukuj

W ten gorący okres przedświąteczny, mimo licznych obowiązków, zacny Mikołaj znalazł czas w swojej długiej podróży, by odwiedzić najmłodszych uczniów naszej szkoły. Był mile zdziwiony otwartością i serdecznością młodych CKS-iaków. Świetnie bawił się wśród wierszy, kolęd oraz tylu wesołych twarzy, że nie bardzo chciało mu się wyjeżdżać... Ale my mamy niecierpliwą nadzieję, że znów nas uraczy niespodziankami w Wigilię... Moc atrakcji: kreatywnych zabaw i gier sportowych przygotowano z okazji Mikołajek dla podopiecznych świetlicy szkolnej. Najmłodszym pomagały przeurocze Mikołajki z klasy 2t GMzOS. Zapraszamy do galerii.

Zapraszamy na IX Otwarte Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym
Wpisany przez: Ewa Gapska 2017.12.06 Drukuj

Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów pływania i ratownictwa wodnego, jak również kibiców CKS-u i naszych zawodników do aktywnego udziału w IX Otwartych Zimowych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym 8-10 grudnia 2017 roku na pływalni Floating Arena Szczecin (wstęp wolny). Współorganizatorem tej prestiżowej imprezy jest CKS Szczecin. W jedności i wsparciu kibiców ogromna siła, która czyni wodę o wiele lżejszą! Pokażmy naszą siłę i kibicujmy naszym zawodnikom oraz gościom!

Poniżej program zawodów.

Zapraszamy!

strona 11 / 18
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 :: 10 :: 11 :: 12 :: 13 :: 14 :: 15 :: 16 :: 17 :: 18 ::
... cofnij     dalej ...