archiwum 2017/2018
Jesteśmy szkołą z własnym rekordem Polski!!!
Wpisany przez: ER 2018.05.27 Drukuj
Ustanowiliśmy rekord Polski w najdłuższej pod względem dystansu całodobowej sztafecie pływackiej! Trzydziestu sześciu zawodników na 6 torach o długości 25 m w ciągu doby przepłynęło dystans 419 kilometrów i 450 metrów! Twórcami tego wspaniałego sukcesu byli nasi uczniowie, rodzice, nauczyciele, absolwenci i emeryci CKS oraz niezwykli Przyjaciele Szkoły: strażacy, płetwonurkowie, pływacy z klubu Schwimming Masters Team Szczecin, karatecy z SKS „Husaria”. Rekord został ustanowiony z okazji 35-lecia szkoły przy ulicy Rydla 49. Sztafeta rozpoczęła się 25 maja 2018 roku o godz. 10.00 w obecności wyjątkowych gości naszego jubileuszu. Symboliczny znak do startu dał sam Prezydent Miasta Szczecin Piotr Krzystek. Jesteśmy szkołą sportową z własnym rekordem Polski! Dziękujemy wszystkim za wsparcie naszego wyjątkowego pomysłu! Zapraszamy do galerii nr 1, galerii nr 2, galerii nr 3, galerii nr 4, galerii nr 5, galerii nr 6!
Świętowaliśmy jubileusz!
Wpisany przez: ER 2018.05.25 Drukuj

Zakończyliśmy trzydniowy maraton związany z obchodami 35-lecia szkoły! Świętowaliśmy w dniach 25-27 maja 2018 roku. W czasie inauguracji jubileuszu gościliśmy znamienitych gości. W ciągu trzech dni odbyło się wiele ciekawych imprez i wyjątkowych wydarzeń w historii naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom, rodzicom i Przyjaciołom Szkoły za pomoc w zorganizowaniu tak wielkiego przedsięwzięcia. Po raz kolejny mogliśmy pokazać, że "CKS NAJLEPSZY JEST!". Zapraszamy do galerii wszystkich zdjęć oraz do galerii zdjęć wybranych! Radio Szczecin o nas! Kuratorium Oświaty o nas! Kurier Szczeciński o nas! A tu relacje na żywo na naszym Fanpage! oraz telewizyjna relacja w "Polsat News". A to relacja z bicia rekordu Polski w pływaniu na FB Schwimming Masters Team Szczecin!

Trzymamy kciuki!
Wpisany przez: ER 2018.05.24 Drukuj
Z przyjemnością informujemy, że Oliwia Onifaciuk i Natalia Glinka po eliminacjach szkolnych Konkursy wiedzy o szkodliwości palenia tytoniu pod opieką p. Agaty Grochalskiej będą reprezentowały naszą szkołę w etapie międzyszkolnym 30.05.2018 r. zorganizowanym przez Urząd Miasta Szczecin i Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Gratulujemy!
Dzień bez papierosa
Wpisany przez: ER 2018.05.24 Drukuj

Dnia 23.05.2018 roku w ramach promocji zdrowia w naszej szkole został zorganizowany „Dzień bez papierosa". Koordynatorki projektu: p. Agnieszka Kossek i p. Agata Grochalskiej wraz z uczniami klasy 1X przygotowały plakaty mówiące o szkodliwości nikotyny. Ponadto uczniowie zorganizowali happening i rozdali marchewki symbolizujące zdrowie zamiast szkodliwego papierosa. W szkole odbył się też konkurs wiedzy na temat szkodliwości palenia. Zapraszamy do galerii!

Ja i moja rodzina - konkurs
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.05.23 Drukuj
Wychowawczynie świetlicy A. Czeladzińska i A. Siwecka dziękują wszystkim uczniom, którzy dostarczyli prace plastyczne na miejski konkurs plastyczny „Codziennie Polskę tworzyMy” – „Ja i moja rodzina”. Prace zostały przekazane do Pałacu Młodzieży, który jest organizatorem konkursu. Ogłoszenie wyników nastąpi 11 czerwca 2018 roku. Trzymajmy kciuki za sukcesy naszych koleżanek i kolegów. Zapraszamy do galerii.
Warsztaty kinesiotapingu w CKS
Wpisany przez: ER 2018.05.20 Drukuj
Dnia 17 maja br. w hali sportowej CKS odbyły się warsztaty ABC Kinesiotapinu, w których wzięła udział młodzież z klas OBiF oraz kandydaci do klas licealnych o profilu Odnowa Biologiczna i Fizjoterapia. W szkoleniu łącznie wzięło udział 50 osób. Uczestnicy zapoznali się z metodą Kinesiology oraz sposobami jej bezpiecznego wykorzystania w terapii, sporcie oraz profilaktyce. Zajęcia praktyczne dla młodzieży są bardzo pożytecznym doświadczeniem, jak również promocją naszej szkoły, której wizytówką są innowacje pedagogiczne. Zajęcia przygotowała p. U. Domańska. Zapraszamy do galerii!
Turniej Pięciu Miast w CKS
Wpisany przez: ER 2018.05.20 Drukuj
Za nami kolejny etap „Turnieju Pięciu Miast” w piłce ręcznej, w którym tym razem to CKS było gospodarzem. Podczas dwóch dni rozegrano 25 meczów w dwóch kategoriach wiekowych. Na podium znalazły się dwa nasze zespoły! Podczas turnieju obsadę sędziowską zapewnili zawodnicy CKS z uprawnieniami sędziowskimi: Kamil Dmitrzak, Marzena Sudrawska, Dawid Dobko, Krystian Mikołajczyk, Szymon Mikołajczyk i Dominika Peda, a opiekę medyczną wspierali uczniowie z klas OBiF. Gratulujemy i zapraszamy do galerii!
Nasi szczypiorniści wyróżnieni!
Wpisany przez: ER 2018.05.20 Drukuj
W dniach 23-26 kwietnia 2018 roku odbyła się makroregionalna konsultacja szkoleniowa OSPR w Cetniewie. Wśród powołanych znaleźli się zawodnicy i zawodniczki z naszego klubu: Paulina Olejnik, Agata Panfil, Marta Sikora, Frozan Daud, Julia Niełacna, Szymon Mikołajczyk, Kamil Dmitrzak, Dawid Dobko, Kamil Kostrzewa i Dominik Bartniczuk, a wśród kadry trenerskiej Monika Jarnuczak. Gratulujemy i zapraszamy do galerii!
Zebrania z rodzicami – piątek 18 maja, godzina 17:00
Wpisany przez: Administrator 2018.05.16 Drukuj

Zapraszamy wszystkich rodziców naszych uczniów na zebranie końcoworoczne, które odbędzie się w piątek 18 maja w godz. 17:00 – 19:00.

Weź udział w Nocnym Biegu dla Niepodległej!
Wpisany przez: ER 2018.05.15 Drukuj

Z okazji 35-lecia istnienia szkoły przy ulicy Rydla 49 w Szczecinie proponujemy nową formę aktywności fizycznej - nocny bieg, który łączy cechy biegu i biegu na orientację. Nocny Bieg dla Niepodległej odbędzie się 25 maja 2018 roku o godz. 23.00 - jest częścią obchodów jubileuszu szkoły! Trasa biegu (5-6 km) będzie wyznaczona ciągami pieszymi osiedla Słonecznego. Kierunek biegu zostanie oznaczony przez taśmy, strzałki kierunkowe z farby fluorescencyjnej i pulsujące diody w kolorze niebieskim i białym. Takie oznaczenie trasy jest nowym rozwiązaniem i niewątpliwie stanowi atrakcję wydarzenia. Zapraszamy do wspólnej zabawy. Przetestujcie nasz pomysł. Zostały ostatnie miejsca, bo w biegu weźmie udział tylko 100 uczestników! Więcej informacji w regulaminie biegu poniżej.

Małgosia Cichocka znów na podium!
Wpisany przez: ER 2018.05.15 Drukuj

Dnia 13 maja br. nasza utytułowana mistrzyni karate Małgosia Cichocka brała udział w zawodach, które odbyły się w hali przy ulicy Twardowskiego w Szczecinie. Do rywalizacji stanęli zawodnicy z 12 krajów.

Małgosia reprezentowała Polskę, swój klub i naszą szkołę w trzech konkurencjach, zajmując wysokie miejsca: kumite drużynowe seniorek 21-31 lat - I miejsce, kumite drużynowe roration seniorek 21-31 - I miejsce, kumite indywidualne juniorek 18-20 lat – III miejsce. To był pierwszy start Małgosi od czasu mistrzostw świata w listopadzie ubr. Mimo tak długiej przerwy, start wypadł doskonale!

Gratulujemy i zapraszamy do galerii!

Uczniów klas OBiF i kandydatów zapraszamy na warsztaty kinesiotapingu!
Wpisany przez: ER 2018.05.10 Drukuj

Kandydatów do klas pierwszych LO o profilu Odnowa Biologiczna i Fizjoterapia oraz uczniów klas OBiF zapraszamy w czwartek 17 maja 2018 roku w godz. 8.00-11.00 (hala sportowa CKS) na certyfikowane otwarte warsztaty ABC Kinesiotapingu.

Uczestnicy warsztatów poznają nowoczesne metody stosowane w terapii oraz profilaktyce sportowej.

Zajęcia przygotowała p. Urszula Domańska.

Zapraszamy!

25. Międzynarodowe Święto Pływania w Stralsundzie
Wpisany przez: Ewa Gapska 2018.05.08 Drukuj

Po raz siódmy gościliśmy 5 i 6 maja 2018 w Stralsundzie, gdzie nasi pionierzy oraz weterani pływania mieli okazję zmierzyć się z zawodnikami z 4 państw europejskich. W zawodach wzięło udział około 250 pływaków z 10 klubów sportowych. My uplasowaliśmy się na 4. pozycji. Do ojczyzny przywieźlismy ponad 30 medali (16 brązowych, 10 srebrnych, 11 złotych). Zawody były bardzo emocjonujace. Nasi pływacy zaprezentowali się bardzo dobrze, poprawili swoje wyniki, uplasowali się na wysokich pozycjach, walczyli, jak na zawodników CKS-u przystało. Nie obyło się też bez łez i porażek, bo taki jest żywot sportowca. Ale jako sportowcy zawsze pamiętamy: "Porażka nie oznacza, że przegrałem, tylko że jeszcze nie osiągnąłem sukcesu. Porażka nie oznacza, że nic nie zyskałem, tylko że się czegoś nauczyłem." (John C. Maxwell)

Zapraszamy do galerii zdjęć organizatora zawodów.

Świętuj z nami 35-lecie szkoły!
Wpisany przez: ER 2018.05.08 Drukuj
Centrum Kształcenia Sportowego zaprasza w dniach 25-27 maja 2018 roku na obchody 35-lecia szkoły przy ulicy Rydla 49 w Szczecinie. W programie: ustanawianie rekordu Polski w całodobowym pływaniu, Nocny Bieg dla Niepodległej, Igrzyska Malucha, „Nocka w szkole”, Festiwal Tańca Przedszkolaków „Od krakowiaka do czardasza”, Turniej Niepodległej o Puchar TKKF w Piłce Nożnej, III Festyn Sportowo-Rodzinny „Bezpieczne wakacje” oraz Msza Św. w intencji uczniów, absolwentów, rodziców, pracowników i emerytów CKS Szczecin. Zapraszamy do udziału w wydarzeniach! Uczcijmy wspólnie święto szkoły! Program poniżej...
Do pobrania:
Pożegnaliśmy absolwentów liceum
Wpisany przez: ER 2018.05.07 Drukuj
Dnia 27 kwietnia 2018 roku w auli szkolnej odbyło się pożegnanie absolwentów Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Sportowymi – klasy 3W z wych. Ewą Gapską oraz klasy 3X z wych. Urszulą Domańską. Uroczystość otworzył dyrektor Maciej Parobczy, a całość prowadzili uczniowie klas drugich: Emilia Lenczewska i Jakub Hnatkowski. W imieniu rodziców głos zabrała p. Anna Zawadzka w towarzystwie p. Anny Wahn. Zapraszamy do galerii nr 1, galerii nr 2 oraz galerii nr 3!
Galeria Zaczarowanych Obrazów
Wpisany przez: ER 2018.05.07 Drukuj
Dnia 24 kwietnia 2018 roku, na specjalne zaproszenie Alicji Kuleszy, klasa 3t wraz wychowawczynią Dorotą Kempską - Śnitko gościła w Operze na Zamku.  Ognisko baletowe w Szczecinie zaprezentowało tego dnia  swój najnowszy projekt „Galeria Zaczarowanych Obrazów”. Uczniowie szkoły baletowej przygotowali prawdziwą duchową ucztę. Widzowie poznali przepiękne historie opowiedziane tańcem, wzbogacone niesamowitą prezentacją multimedialną. Zaproszeni goście długo nie pozwalali artystom opuścić sceny, a zasłużonym brawom nie było końca! Gratulujemy Alicji pięknej pasji!

strona 2 / 18
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 :: 10 :: 11 :: 12 :: 13 :: 14 :: 15 :: 16 :: 17 :: 18 ::
... cofnij     dalej ...