Z życia szkoły
Udany kiermasz świąteczny
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.12.06 Drukuj
Dnia 1 grudnia 2017 roku w holu szkoły odbył się tradycyjny kiermasz świąteczny przygotowany przez nauczycielki świetlicy: p. Annę Siwecką, p. Annę Czeladzińską i p. Ewę Grabę we współpracy z uczniami i rodzicami. Goście szkoły mogli nabyć ręcznie wykonane ozdoby świąteczne, kartki z życzeniami, zabawki i ciasta. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem, a pozyskane środki wzbogacą wyposażenie świetlic szkolnych (zebrana kwota została komisyjnie przeliczona i wpłacona na konto). Dziękujemy za zaangażowanie, wsparcie, poświęcony czas oraz serdeczność okazaną przy przygotowaniu i w trakcie kiermaszu świątecznego. Zapraszamy do galerii.
Wróżby andrzejkowe w SSP nr 2
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.12.06 Drukuj
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji  i obrzędów ludowych. Ten niezwykły czas miał miejsce w czwartek 30 listopada br., kiedy to Mały Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Ewy Graby zaprosił uczniów kl. 1-3 SP do wspólnej zabawy. Wszyscy z radością uczestniczyli we wróżbach i grach, które przepowiadały piękne wróżki. Można było wywróżyć sobie imię przyszłego męża lub żony oraz powróżyć z magicznego drzewa. Były: wróżby z kubkami, horoskop kwiatowy, horoskop kolorów, losowanie zawodów, kręcenie butelki na kole, czy rzucanie groszem do wody. Z naszej magicznej sali wróżb nikt nie wychodził ze smutną miną. Wszyscy byli bardzo radośni i świetnie się bawili. Zapraszamy do galerii nr 1 oraz do galerii nr 2.
Spotkanie z Photonami
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.12.06 Drukuj
W naszej szkole powitaliśmy miłych gości. Rozgościły się u nas 3 wyjątkowo inteligentne i zabawne roboty - Photony, które pomogą najmłodszym i starszym uczniom CKS nauczyć się tajników programowania. Pierwsze spotkanie i nauka obsługi urządzeń miały miejsce 29 listopada br. w SSP nr 2 z inicjatywy p. Agnieszki Mazepy. Przedstawiciele wydawnictwa MAC prezentowali umiejętności robotów nauczycielom oraz dyrekcji szkoły. Trzeba dodać, że CKS jest jedną z nielicznych szkół (na razie 4), w których uczniowie uczą się programowania z wykorzystaniem tak nowoczesnego sprzętu. Zapraszamy do galerii! 
Mądra szkoła czyta dzieciom
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.12.06 Drukuj
Dnia 29 listopada 2017 roku w auli szkolnej odbyło się głośne czytanie utworu "Upiorne andrzejki". W ten sposób p. Beata Kuźma-Falęcikowska przybliżyła uczniom klas 1-3 SP obyczaje związane z wróżbami i przesądami andrzejkowymi. Głośnemu czytaniu tekstu towarzyszyła prezentacja multimedialna z ilustracjami z książki. Głośne czytanie uczniom to jeden z elementów akcji "Mądra szkoła czyta dzieciom" w ramach działań fundacji "Cała Polska Czyta Dzieciom". Zapraszamy do galerii!
Licealiści czytali Wyspiańskiego
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.12.06 Drukuj

W Książnicy Pomorskiej w Szczecinie odbyła się druga edycja akcji „Młodzieży czytanie”. We wspólnym czytaniu utworów Stanisława Wyspiańskiego wzięli udział uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych z województwa zachodniopomorskiego oraz zaproszeni goście. CKS reprezentowali licealiści pod kierunkiem p. Doroty Kempskiej-Śnitko oraz p. Elżbiety Rudzkiej: Niełacna Julia, Daud Frozan, Dobko Dawid, Hnatkowski Jakub, Niedźwiecka Laura i Panfil Agata. Uczniowie zaprezentowali fragmenty dramatu „Achilles”. Twórcze czytanie trudnego antycznego tekstu uzupełnili ruchem scenicznym i grą aktorską. Gratulujemy i zapraszamy do galerii!

Laureatki konkursu recytatorskiego
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.12.06 Drukuj
Dnia 27.11.2017 r. uczennice naszej szkoły brały udział w Międzyszkolnym Konkursie Teatralno-Recytatorskim „Miś bawi, uczy, wychowuje…” organizowanym przez SP nr 7 w Szczecinie. Po wspaniałej recytacji wiersza oraz ciekawej grze aktorskiej II miejsce w konkursie zajęła uczennica klasy 3a, Zofia Wojciechowska pod opieką  p. Marty Piechowicz. Wyróżnione zostały także uczennice klasy 1a Wiktoria Łuczak oraz Wiktoria Ośmiałowska pod opieką p. Anny Zaprudnik. Serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów! Zapraszamy do galerii!
Nasi trenerzy się szkolą!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.12.06 Drukuj
W dniach 25-26 listopada 2017 r. w Centralnym Ośrodku Sportu odbyło się ogólnopolskie szkolenie trenerów i fizjoterapeutów OSPR. Wzięła w nim udział nasza kadra szkoleniowa. Uczestnicy szkolenia mieli okazję zapoznać się z nowymi trendami w systemie szkolenia w piłce ręcznej. Zapraszamy do galerii!
W trosce o zdrowe zęby naszych uczniów
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.12.06 Drukuj
Kolejna klasa SSP nr 2 wzięła udział w badaniu jamy ustnej i zębów. Pierwsze spotkanie ze stomatologiem uatrakcyjnili uczniowie z klasy 2X OBiF, zabawiając młodych sportowców. Program profilaktyki jamy ustnej pilotowany jest przez p. U. Domańską, a uczniowie klas OBiF realizują go z wielką pasją. Zapraszamy do galerii!
Spotkanie z konduktorem
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.12.06 Drukuj
Dnia 24 listopada 2017 roku klasa 1a obchodziła w sposób uroczysty Święto Kolejarza. Szczególnym gościem w tym dniu był p. Marcin, który jest konduktorem. Było to niezwykłe spotkanie, które bardzo podobało się dzieciom. Na początku p. Marcin opowiedział jak wygląda jego praca, czym różni się od pracy maszynisty. Następnie wspólnie z dziećmi ustalili kodeks bezpiecznego zachowania się w pociągu oraz na dworcu. Każde dziecko przygotowało bilet do miejscowości do której chciałoby się udać. dzieci miały okazję samodzielnie skasować przygotowany bilet. Na koniec na wszystkich czekała niespodzianka - zestaw kredek oraz książeczka z łamigłówkami. Wspólnie z p. konduktorem tworząc pociąg wyjechali z sali. Dziękujemy za pełne emocji spotkanie! Zapraszamy do galerii cz. 1 oraz galerii cz. 2.
Przystanek św. Mikołaja w CKS
Wpisany przez: Ewa Gapska 2017.12.06 Drukuj

W ten gorący okres przedświąteczny, mimo licznych obowiązków, zacny Mikołaj znalazł czas w swojej długiej podróży, by odwiedzić najmłodszych uczniów naszej szkoły. Był mile zdziwiony otwartością i serdecznością młodych CKS-iaków. Świetnie bawił się wśród wierszy, kolęd oraz tylu wesołych twarzy, że nie bardzo chciało mu się wyjeżdżać... Ale my mamy niecierpliwą nadzieję, że znów nas uraczy niespodziankami w Wigilię... Moc atrakcji: kreatywnych zabaw i gier sportowych przygotowano z okazji Mikołajek dla podopiecznych świetlicy szkolnej. Najmłodszym pomagały przeurocze Mikołajki z klasy 2t GMzOS. Zapraszamy do galerii.

Zapraszamy na IX Otwarte Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym
Wpisany przez: Ewa Gapska 2017.12.06 Drukuj

Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów pływania i ratownictwa wodnego, jak również kibiców CKS-u i naszych zawodników do aktywnego udziału w IX Otwartych Zimowych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym 8-10 grudnia 2017 roku na pływalni Floating Arena Szczecin (wstęp wolny). Współorganizatorem tej prestiżowej imprezy jest CKS Szczecin. W jedności i wsparciu kibiców ogromna siła, która czyni wodę o wiele lżejszą! Pokażmy naszą siłę i kibicujmy naszym zawodnikom oraz gościom!

Poniżej program zawodów.

Zapraszamy!

Zapraszamy do udziału w konkursie
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.12.05 Drukuj
Serdecznie zapraszamy uczniów klas I-III do udziału w konkursie plastyczno-technicznym "Najpiękniejsza ozdoba choinkowa". Celem konkursu jest kultywowanie polskich tradycji świątecznych, rozwijanie twórczej wyobraźni oraz poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych. Uczeń może przygotować jedną pracę z dowolnego materiału. Praca ma mieć charakter przestrzenny z zawieszką do zawieszania na choince. Prace należy dostarczyć do szkolnej świetlicy do środy 13 grudnia 2017 roku. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w styczniu 2018 roku.
Zapraszamy na kiermasz świąteczny
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.11.29 Drukuj

Dnia 1 grudnia w godzinach 16:00-19:00 w holu przy wejściu szkoły odbędzie się kiermasz świąteczny.

Zapraszamy!

Zebrania z rodzicami – piątek 1 grudnia, godzina 17:00
Wpisany przez: Administrator 2017.11.28 Drukuj

Zapraszamy na zebrania informujące o wszystkich przewidywanych ocenach śródrocznych i ocenie zachowania w piątek 1 grudnia 2017 r. w godz. 17:00–19:00.

UWAGA! Trenerzy podczas zebrań znajdują się w klasach wraz z wychowawcami swoich podopiecznych.

Eksperymenty w klasie 2a
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.11.28 Drukuj
Uczniowie klasy 2a uczestniczyli w pokazie eksperymentów naukowych, które odbyły się w Muzeum Narodowym. Doświadczenia rozbudziły ciekawość otaczającego świata i chęć szukania odpowiedzi na pytania: Jak to się stało? Dlaczego tak się dzieje? W laboratorium pana Kleksa szalony Docent Pigwa wraz ze swoim małym asystentem Heglem zaserwowali wyjątkową mieszankę teatru, nauki i śmiechu. Wybuchy, bańki zamieniające się w chmurkę, dym, zastygająca w 2 sekundy galaretka i degustacja mrożonych chrupek dostarczyły wiele radości. Zapraszamy do galerii. 
II edycja Grand Prix Szczecina w pływaniu klas 3 SP
Wpisany przez: Ewa Gapska 2017.11.28 Drukuj
24 listopada 2017 w SP 51 odbyła się kolejna edycja Grand Prix Szczecina w pływaniu, w którym wystartowali nasi uczniowie z klasy 3a. W konkurencji 50 m stylem dowolnym złote medale zdobyli: Wiktoria Żemojdzin i Krystian Pawlik, srebrne: Natalia Domańska i i Tobiasz Staszkiewicz. W konkurencji 50 m stylem klasycznym zdobyliśmy srebrny medal: Mateusz Zalech i brązowy: Martyna Ćwirko. Wielu innych uczniów uplasowało się na wysokich pozycjach. Zapraszamy do galerii zdjęć p. Leszka Krawczyńskiego: numer 1, numer 2, numer 3, numer 4, numer 5.
strona 2 / 8
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 ::
... cofnij     dalej ...