Z życia szkoły
Klasa 2a w Majsterkowie
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.06.11 Drukuj
Uczniowie klasy 2a uczestniczyli w warsztatach w Majsterkowie. Każdy uczeń otrzymał własny zestaw drewnianych klocków do samodzielnego montażu. Uczniowie i wielką radością przystąpili do wykonania własnego modelu samolotu. Sklejanie nie było wręcz łatwe, bo wymagało czasu a uczniowie nie mogli się doczekać swoich zabawek. Po złożeniu całego modelu każdy mógł dowolnie ozdobić swój model samolotu. Polecamy wszystkim takie warsztaty, bo rozwijają pasję u dzieci. Zapraszamy do galerii.
Zebranie organizacyjne z rodzicami przyszłych klas 1 SSP nr 2
Wpisany przez: Maciej Parobczy 2018.06.11 Drukuj

Zebranie odbędzie się w dniu 21 czerwca 2018 od godziny 17.00 w auli CKS - pierwsze piętro. 

Serdecznie zapraszamy!

Przedszkolaki ze "Słonecznej Dziewiątki" na lekcji matematyki w CKS
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.06.07 Drukuj

Dnia 6 czerwca 2018 roku przedszkolaki z grupy 6-latków "Świerszcze" z Przedszkola Publicznego nr 9 wraz z wychowawczynią p. Anną brały udział w matematycznej lekcji otwartej przygotowanej przez p. Martę Zgórską. Dzieci pracowały w grupach pod opieką gimnazjalistek. Prawidłowo wykonane zadania matematyczne nagrodzone zostały "Matematyczną Koroną CKS" czyli dyplomem za zaangażowanie i pilną pracę. Przedszkolaki układały wzory z figur geometrycznych, rozwiązywały rebusy, mierzyły odległości, zakreślały zbiory i wykonywały zadania z użyciem tablicy multimedialnej. Dziękujemy za odwiedziny w CKS. Zapraszamy do galerii! 

52. Letnie Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym - końcowe odliczanie!
Wpisany przez: Ewa Gapska 2018.06.04 Drukuj
16-17 czerwca 2018 r. czeka nas, żądnych sportowych emocji CKS-iaków, nie lada gratka - 52. Letnie Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym! Impreza zaczyna mieć silną tradycję w naszym mieście i stałe miejsce w harmonogramie ważnych wydarzeń naszej szkoły. Wszystkich kibiców naszej reprezentacji, przyjaciół szkoły i miłośników wielkiego sportu zapraszamy na tę wyjątkową emocjonujacą przygodę na pływalnię Floating Arena.
Jesteśmy szkołą z własnym rekordem Polski!!!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.05.27 Drukuj
Ustanowiliśmy rekord Polski w najdłuższej pod względem dystansu całodobowej sztafecie pływackiej! Trzydziestu sześciu zawodników na 6 torach o długości 25 m w ciągu doby przepłynęło dystans 419 kilometrów i 450 metrów! Twórcami tego wspaniałego sukcesu byli nasi uczniowie, rodzice, nauczyciele, absolwenci i emeryci CKS oraz niezwykli Przyjaciele Szkoły: strażacy, płetwonurkowie, pływacy z klubu Schwimming Masters Team Szczecin, karatecy z SKS „Husaria”. Rekord został ustanowiony z okazji 35-lecia szkoły przy ulicy Rydla 49. Sztafeta rozpoczęła się 25 maja 2018 roku o godz. 10.00 w obecności wyjątkowych gości naszego jubileuszu. Symboliczny znak do startu dał sam Prezydent Miasta Szczecin Piotr Krzystek. Jesteśmy szkołą sportową z własnym rekordem Polski! Dziękujemy wszystkim za wsparcie naszego wyjątkowego pomysłu! Zapraszamy do galerii nr 1, galerii nr 2, galerii nr 3, galerii nr 4, galerii nr 5, galerii nr 6!
Świętowaliśmy jubileusz!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.05.25 Drukuj

Zakończyliśmy trzydniowy maraton związany z obchodami 35-lecia szkoły! Świętowaliśmy w dniach 25-27 maja 2018 roku. W czasie inauguracji jubileuszu gościliśmy znamienitych gości. W ciągu trzech dni odbyło się wiele ciekawych imprez i wyjątkowych wydarzeń w historii naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom, rodzicom i Przyjaciołom Szkoły za pomoc w zorganizowaniu tak wielkiego przedsięwzięcia. Po raz kolejny mogliśmy pokazać, że "CKS NAJLEPSZY JEST!". Zapraszamy do galerii wszystkich zdjęć oraz do galerii zdjęć wybranych! Radio Szczecin o nas! Kuratorium Oświaty o nas! Kurier Szczeciński o nas! A tu relacje na żywo na naszym Fanpage! oraz telewizyjna relacja w "Polsat News". A to relacja z bicia rekordu Polski w pływaniu na FB Schwimming Masters Team Szczecin!

Trzymamy kciuki!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.05.24 Drukuj
Z przyjemnością informujemy, że Oliwia Onifaciuk i Natalia Glinka po eliminacjach szkolnych Konkursy wiedzy o szkodliwości palenia tytoniu pod opieką p. Agaty Grochalskiej będą reprezentowały naszą szkołę w etapie międzyszkolnym 30.05.2018 r. zorganizowanym przez Urząd Miasta Szczecin i Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Gratulujemy!
Dzień bez papierosa
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.05.24 Drukuj

Dnia 23.05.2018 roku w ramach promocji zdrowia w naszej szkole został zorganizowany „Dzień bez papierosa". Koordynatorki projektu: p. Agnieszka Kossek i p. Agata Grochalskiej wraz z uczniami klasy 1X przygotowały plakaty mówiące o szkodliwości nikotyny. Ponadto uczniowie zorganizowali happening i rozdali marchewki symbolizujące zdrowie zamiast szkodliwego papierosa. W szkole odbył się też konkurs wiedzy na temat szkodliwości palenia. Zapraszamy do galerii!

Ja i moja rodzina - konkurs
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.05.23 Drukuj
Wychowawczynie świetlicy A. Czeladzińska i A. Siwecka dziękują wszystkim uczniom, którzy dostarczyli prace plastyczne na miejski konkurs plastyczny „Codziennie Polskę tworzyMy” – „Ja i moja rodzina”. Prace zostały przekazane do Pałacu Młodzieży, który jest organizatorem konkursu. Ogłoszenie wyników nastąpi 11 czerwca 2018 roku. Trzymajmy kciuki za sukcesy naszych koleżanek i kolegów. Zapraszamy do galerii.
Warsztaty kinesiotapingu w CKS
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.05.20 Drukuj
Dnia 17 maja br. w hali sportowej CKS odbyły się warsztaty ABC Kinesiotapinu, w których wzięła udział młodzież z klas OBiF oraz kandydaci do klas licealnych o profilu Odnowa Biologiczna i Fizjoterapia. W szkoleniu łącznie wzięło udział 50 osób. Uczestnicy zapoznali się z metodą Kinesiology oraz sposobami jej bezpiecznego wykorzystania w terapii, sporcie oraz profilaktyce. Zajęcia praktyczne dla młodzieży są bardzo pożytecznym doświadczeniem, jak również promocją naszej szkoły, której wizytówką są innowacje pedagogiczne. Zajęcia przygotowała p. U. Domańska. Zapraszamy do galerii!
Turniej Pięciu Miast w CKS
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.05.20 Drukuj
Za nami kolejny etap „Turnieju Pięciu Miast” w piłce ręcznej, w którym tym razem to CKS było gospodarzem. Podczas dwóch dni rozegrano 25 meczów w dwóch kategoriach wiekowych. Na podium znalazły się dwa nasze zespoły! Podczas turnieju obsadę sędziowską zapewnili zawodnicy CKS z uprawnieniami sędziowskimi: Kamil Dmitrzak, Marzena Sudrawska, Dawid Dobko, Krystian Mikołajczyk, Szymon Mikołajczyk i Dominika Peda, a opiekę medyczną wspierali uczniowie z klas OBiF. Gratulujemy i zapraszamy do galerii!
Nasi szczypiorniści wyróżnieni!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.05.20 Drukuj
W dniach 23-26 kwietnia 2018 roku odbyła się makroregionalna konsultacja szkoleniowa OSPR w Cetniewie. Wśród powołanych znaleźli się zawodnicy i zawodniczki z naszego klubu: Paulina Olejnik, Agata Panfil, Marta Sikora, Frozan Daud, Julia Niełacna, Szymon Mikołajczyk, Kamil Dmitrzak, Dawid Dobko, Kamil Kostrzewa i Dominik Bartniczuk, a wśród kadry trenerskiej Monika Jarnuczak. Gratulujemy i zapraszamy do galerii!
Zebrania z rodzicami – piątek 18 maja, godzina 17:00
Wpisany przez: Administrator 2018.05.16 Drukuj

Zapraszamy wszystkich rodziców naszych uczniów na zebranie końcoworoczne, które odbędzie się w piątek 18 maja w godz. 17:00 – 19:00.

Weź udział w Nocnym Biegu dla Niepodległej!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.05.15 Drukuj

Z okazji 35-lecia istnienia szkoły przy ulicy Rydla 49 w Szczecinie proponujemy nową formę aktywności fizycznej - nocny bieg, który łączy cechy biegu i biegu na orientację. Nocny Bieg dla Niepodległej odbędzie się 25 maja 2018 roku o godz. 23.00 - jest częścią obchodów jubileuszu szkoły! Trasa biegu (5-6 km) będzie wyznaczona ciągami pieszymi osiedla Słonecznego. Kierunek biegu zostanie oznaczony przez taśmy, strzałki kierunkowe z farby fluorescencyjnej i pulsujące diody w kolorze niebieskim i białym. Takie oznaczenie trasy jest nowym rozwiązaniem i niewątpliwie stanowi atrakcję wydarzenia. Zapraszamy do wspólnej zabawy. Przetestujcie nasz pomysł. Zostały ostatnie miejsca, bo w biegu weźmie udział tylko 100 uczestników! Więcej informacji w regulaminie biegu poniżej.

Małgosia Cichocka znów na podium!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.05.15 Drukuj

Dnia 13 maja br. nasza utytułowana mistrzyni karate Małgosia Cichocka brała udział w zawodach, które odbyły się w hali przy ulicy Twardowskiego w Szczecinie. Do rywalizacji stanęli zawodnicy z 12 krajów.

Małgosia reprezentowała Polskę, swój klub i naszą szkołę w trzech konkurencjach, zajmując wysokie miejsca: kumite drużynowe seniorek 21-31 lat - I miejsce, kumite drużynowe roration seniorek 21-31 - I miejsce, kumite indywidualne juniorek 18-20 lat – III miejsce. To był pierwszy start Małgosi od czasu mistrzostw świata w listopadzie ubr. Mimo tak długiej przerwy, start wypadł doskonale!

Gratulujemy i zapraszamy do galerii!

Uczniów klas OBiF i kandydatów zapraszamy na warsztaty kinesiotapingu!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.05.10 Drukuj

Kandydatów do klas pierwszych LO o profilu Odnowa Biologiczna i Fizjoterapia oraz uczniów klas OBiF zapraszamy w czwartek 17 maja 2018 roku w godz. 8.00-11.00 (hala sportowa CKS) na certyfikowane otwarte warsztaty ABC Kinesiotapingu.

Uczestnicy warsztatów poznają nowoczesne metody stosowane w terapii oraz profilaktyce sportowej.

Zajęcia przygotowała p. Urszula Domańska.

Zapraszamy!

strona 2 / 18
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 :: 10 :: 11 :: 12 :: 13 :: 14 :: 15 :: 16 :: 17 :: 18 ::
... cofnij     dalej ...