Z życia szkoły
W świetlicy szkolnej wystartowała "Sztafeta pokoleń"
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.03.02 Drukuj
Od lutego raz w miesiącu rodzic, babcia, dziadek odwiedzą i pokażą zabawy, które były popularne wśród dzieci kilkadziesiąt lat temu. Sztafetę rozpoczęła pani Anita Wiśniewska, która pokazała grę „Zadanie czy pytanie”, która jest obecnie jedną z najpopularniejszych aktywności uczniów w świetlicy. Teraz uczniowie klas drugich i trzecich nauczą uczniów z klas pierwszych i przedszkola. Pomysłodawczynią i opiekunka „sztafety pokoleń” jest wychowawczyni świetlicy p. Anna Siwecka. Następna edycja w marcu. Zapraszamy do galerii.
Nowe klasy piłki nożnej w CKS Szczecin!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.02.28 Drukuj

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła podpisała porozumienie z Zachodniopomorskim Związkiem Piłki Nożnej. W planach dyrekcji CKS jest stworzenie od nowego roku szkolnego kolejnej licealnej klasy sportowej. Jej uczniowie będą mieli możliwość ukończenia m.in. kursu sędziego klubowego, kursu sędziego PZPN oraz kursu trenerskiego UEFA C. Wykładowcami będą trenerzy z ZZPN. Ponadto w klasach czwartych nasi uczniowie będą uczestniczyli w stażach trenerskich koordynowanych przez ZZPN. Dyrekcja szkoły już dziś zaprasza uczniów z całego województwa zachodniopomorskiego zainteresowanych piłką nożną i nie tylko. Relacja ze spotkania na stronie ZZPN.

Świetny start w Grand Prix Szczecina!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.02.28 Drukuj

Dnia 27.02.2018 roku odbyła się na naszej pływalni kolejna edycja zawodów pływackich z cyklu Grand Prix Szczecina. Zawodnicy z klas trzecich sp startowali w konkurencji obowiązkowej 50 m stylem klasycznym oraz w konkurencjach do wyboru: 50 m stylem dowolnym, 50 m stylem grzbietowym oraz 25 m stylem motylkowym. Nasi zawodnicy stanęli na wysokości zadania, zdobywając czołowe lokaty i punktując w klasyfikacji generalnej Grand Prix. Wyniki uczniów z klasy 3a poniżej. Gratulujemy i zapraszamy do galerii nr 1 oraz do galerii nr 2!!

Wizyta w teatrze klasy 1b
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.02.28 Drukuj
Dnia 22 lutego uczniowie klasy 1b pod opieką dwójki rodziców: p. Magdaleny Janickiej oraz p. Jarosława Skrzypulca i wychowawczyni  p. A. Mazepy odwiedzili teatr Pleciuga. Podczas wizyty obejrzeli przedstawienie pt: „Pinokio”. Z uwagą i nieukrywanym zachwytem obejrzeli  zawiłe losy małego, drewnianego chłopca, który pomimo wielu przygód i porażek spełnił swoje marzenie, wyciągając właściwe wnioski. Zapraszamy do galerii.
„Gdy chłód i zima, w potrzebie jest leśny zwierzak i ptaszyna”
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.02.28 Drukuj
Pod takim hasłem uczniowie klasy 1b w dniu 19.02.2018 r. uczestniczyli w spotkaniu z p. Agatą Cyrus pracującą w Nadleśnictwie Trzebież. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się w jaki sposób można pomóc zimą leśnym zwierzętom i ptakom. W czasie bardzo interesujących zajęć p. Agata opowiedziała o pracy leśnika i roli, jaką odgrywa dbając o nasze lasy. Każde dziecko  z wielkim zapałem wypełniało przygotowane przez gościa karty pracy. W nagrodę za dużą aktywność, dzieci otrzymały upominki. Na ręce wychowawczyni p. Agnieszki Mazepy przekazana została dla całej klasy książka o tematyce przyrodniczej oraz oryginalny karmik pozwalający na obserwacje ptaków z bliska. Dziękujemy p. Agacie za bardzo interesujące zajęcia. Zapraszamy do galerii.
Gość w szkolnej świetlicy
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.02.27 Drukuj
Dnia 23 lutego 2018 roku uczniowie klas 2 i 3 z wychowawczynią świetlicy panią Anną Siwecką gościli w szkolnej świetlicy panią Karolinę Kaczmarczyk, która czytała fragmenty książki podróżniczej „Zwierzaki świata” autorstwa Martyny Wojciechowskiej, popularnej dziennikarki telewizyjnej. Uczniowie słuchali z zainteresowaniem barwnej opowieści o Arslan, królowej nieba z Mongolii.
Weź udział w konkursie "List w butelce"!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.02.26 Drukuj

Zapraszamy do udziału w II Wojewódzkim Konkursie Literacko-Plastycznym ,,LIST W BUTELCE” dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Szczegółowy regulamin konkursu oraz załączniki z kartą zgłoszenia i zgodą rodziców poniżej. Zadaniem uczestników konkursu jest napisanie listu na temat „Moja morska przygoda“. Prace muszą być napisane odręcznie na papierze o dowolnym formacie. List należy włożyć do ozdobionej butelki. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dołączenie do pracy zgłoszenia (załącznik nr 1) oraz zgody rodzica/prawnego opiekuna (załącznik nr 2). Czekamy na zgłoszenia do 16 marca br. Zapraszamy!

Do pobrania:
Bardzo udany start naszych ratowników wodnych w nowym sezonie!
Wpisany przez: Ewa Gapska 2018.02.25 Drukuj

Zawodnicy CKS Szczecin udanie rozpoczęli nowy sezon biorąc udział w zawodach I rundy Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym, które odbyły się 25 lutego 2018 roku na pływalni miejskiej w Rudzie Śląskiej.121 zawodników z 13 klubów rywalizowało w 5 konkurencjach indywidualnych i jednej sztafetowej. Szczecin reprezentowało 24 zawodników, którzy łącznie wywalczyli 33 medale: 13 złotych, 10 srebrnych i 10 brązowych. W I rundzie zawodów najlepszą zawodniczka w kategorii open została Karolina Faszczewska, a Piotr Nazaruk został najlepszym zawodnikiem w kat. juniorów młodszych. 

Kolejny sprawdzian dla naszych zawodników to II runda zawodów GP, która odbędzie się 14 kwietnia br. w Żyrardowie.

Gratulujemy i zapraszamy do galerii!

Tablica interaktywna
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.02.22 Drukuj
Kolejna klasa w naszej szkole została wyposażona w tablicę interaktywną. Tablica zainstalowana została w klasie 1a (sala A007). Dzieci wykorzystują ją w codziennej pracy. Wykonują na niej ćwiczenia z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem. Tablica ma pozytywny wpływ na koncentrację i współpracę między uczniami. Praca na lekcji z wykorzystaniem tablicy interaktywnej ułatwia zdobywanie oraz powtarzanie wiedzy i umiejętności zdobytych na lekcjach. Wszystkim rodzicom z klasy 1a  serdecznie dziękujemy, ponieważ dzięki ich wsparciu finansowemu możliwy był jej zakup.  
Zajęcia plastyczne w klasie 1a
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.02.22 Drukuj
Zajęcia plastyczne potrafią być dla dzieci ciekawym doświadczeniem. Przekonali się o tym wychowankowie p. A. Zaprudnik z klasy 1a. Dzieci miały za zadanie namalowanie akwarium. Można powiedzieć, rzecz banalna. Nic bardziej mylnego! Tym razem zajęcia zaczęły się zupełnie inaczej. Pani Ania wraz z dziećmi odwróciła stoliki, po czym wyciągnęła farby i folię spożywczą. Owinęły nią nogi od stołów i zaczęła się zabawa. Folia spożywcza w połączeniu z farbami okazała się wspaniałą atrakcją. Dzieci pracowały z dużym zaangażowaniem, bardzo dumne z efektów swojej pracy. Zapraszamy do galerii.
Grand Prix Szczecina w pływaniu klas czwartych
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.02.22 Drukuj

Dnia 21 lutego 2018 roku odbyła się kolejna edycja zawodów pływackich z cyklu Grand Prix Szczecina w Pływaniu. Na naszej pływalni rywalizowali uczniowie ze sportowych klas IV i V pływackich ze wszystkich szczecińskich szkół. Wśród naszych zawodników na wyróżnienie w konkurencji obowiązkowej zasługują wyniki Athiny Żogas, która zajęła miejsce IV w konkurencji 50 m st. motylkowym oraz Aleksandra Królaka, który również zajął miejsce IV w konkurencji 50 m st. motylkowym. Gratulujemy i zapraszamy galerii nr 1 oraz do galerii nr 2!

Dzień Języka Ojczystego w CKS
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.02.22 Drukuj
Dnia 21 lutego 2018 roku świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się konkursy i zabawy z językiem polskim oraz wystawa słowników i poradników językowych w bibliotece. Tego dnia należało znać swój język od podszewki i wykazać się kreatywnością. Świetnej zabawie towarzyszyła nauka. Obchody dnia przygotowała p. Dorota Kempska-Śnitko, pomocną rękę przyłożyły: p. Elżbieta Rudzka, p. Kamila Maksymiuk i p. Izabela Stempień. Najlepsi otrzymali dyplomy i piątki z polskiego. Mistrzami polszczyzny zostali – z klasy 7p: Aleksandra Perkowska, Kornelia Woźniak, Magdalena Koconowska, z klasy 7s: Jakub Banaszek, Karol Sikora, Fabian Kunze, Marek Oleszkiewicz, Bartłomiej Błaszczyk. Wszystkim serdecznie gratulujemy i  zapraszamy do galerii nr 1 oraz do galerii nr 2.
Hospicjum św. Jana Ewangelisty dziękuje
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.02.22 Drukuj

Dnia 21 lutego 2018 roku naszą szkołę odwiedzili wyjątkowi goście – ks. Eugeniusz Lesiak, dyrektor Hospicjum św. Jana Ewangelisty w Szczecinie oraz p. Joanna Szpak i p. Kamila Kuźnicka. Z przyjemnością informujemy, iż na ręce dyrektora szkoły goście złożyli podziękowania za zaangażowanie społeczności szkolnej CKS w akcję „Nie prezent, nie kwiatek, lecz z serca datek”. W imieniu przedstawicieli hospicjum oraz organizatorów akcji dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

Certyfikat "Szkoły z Życiem"
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.02.22 Drukuj

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła otrzymała Certyfikat „Szkoły z Życiem” za organizację na rzecz fundacji DKMS akcji „Komórkomania”, mającej na celu aktywne budowanie świadomości młodzieży w zakresie walki z nowotworami krwi oraz powiększania bazy potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych.

Organizatorzy posłużyli się słowami: „Czasem wdzięczność trudno wyrazić w słowach… Wtedy proste dziękuję zawiera wszystko to, co chcemy powiedzieć”. Dziękujemy!

WOŚP dziękuje wolontariuszom i darczyńcom!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.02.22 Drukuj

Sztab CKS od lat bierze udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku 38 wolontariuszy pod kierunkiem nauczycieli naszej szkoły, z szefem sztabu – p. Katarzyną Szałatą – na czele, zebrało 16 752,41 zł!

Dziękujemy wszystkim darczyńcom i wolontariuszom!

Pływanie-ratownictwo w opracowaniach naukowych
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.02.19 Drukuj

Projekt utworzenia klas o profilu pływanie-ratownictwo doczekał się opracowań naukowych. Artykuł dotyczący naszych uczniów trenujących tę dyscyplinę autorstwa p. U. Domańskiej i p. D. Umiastowskiej ukazał się w recenzowanym czasopiśmie uniwersyteckim jako skrypt dla studentów kierunku Bezpieczeństwo Wodne Uniwersytetu Szczecińskiego. Zapraszamy do lektury publikacji: Domańska U., Umiastowska D., Urazy i kontuzje u osób trenujących pływanie i ratownictwo wodne, w: Edukacja dla bezpieczeństwa – współczesne wyzwania w procesach kształcenia kompetencji ratowniczych, T. Zalewski, M. Bulikowska red. naukowa, Uniwersytet Szczeciński, Wydział Nauk o Ziemi, Szczecin, 2017, s. 63–74 (ISBN 978-83-947135-3-9).

Do pobrania:
strona 2 / 13
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 :: 10 :: 11 :: 12 :: 13 ::
... cofnij     dalej ...