Z życia szkoły
Legendy z grodu gryfa
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.10.06 Drukuj
Legendy o smoku wawelskim i syrence warszawskiej znają chyba wszyscy. A czy z naszym pięknym miastem też są związane jakieś podania? Dnia 4 października br. klasa 4a wybrała się do Starej Rzeźni, by wziąć udział w niezwykłym spotkaniu. Uczniowie wysłuchali barwnych historii związanych ze Szczecinem i Pomorzem. Dlaczego nasz gryf ma ośle uszy, kim byli chąśnicy i skąd się wzięła nazwa Szczecin - to tylko niektóre z pytań, na które odpowiedział prowadzący. Okazało się, że czwartoklasiści znają mnóstwo niezwykłych historii związanych z naszym miastem! Na zakończenie każde z dzieci mogło zaprojektować własny wizerunek gryfa. Zwycięzcą konkursu został Julian Liwczak. Gratulujemy!
Konkurs Języka Angielskiego
Wpisany przez: Administrator 2017.10.05 Drukuj
Zapraszamy uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej do udziału w Konkursie Języka Angielskiego. Etap szkolny konkursu przeprowadzony będzie 17 października o godzinie 10:00. Kandydatury prosimy zglaszać do nauczycieli prowadzących najpóźniej do 12 października.
Uwaga, zmiana planu od 4 października!
Wpisany przez: Administrator 2017.10.03 Drukuj

Od środy 4 października br. obowiązuje nowy plan lekcji, prosimy zapoznać się ze zmianami (nowy plan dostępny jest również w iDzienniku).

Klasa 3a piecze bułeczki
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.10.02 Drukuj
Dnia 2 października br. uczniowie klasy 3a postanowili zabawić się w piekarzy. Przynieśli do szkoły produkty niezbędne do zrobienia bułeczek i ochoczo zabrali się do pracy. Wyrabianie ciasta sprawiło dzieciom ogromną frajdę. Najtrudniejszy był czas oczekiwania, aż ciasto wyrośnie. Dzieci ukradkiem podnosiły ściereczki, czekając niecierpliwie, aż zawartość ich misek podwoi swoją objętość. Pięknie uformowane bułeczki zostały zaniesione do upieczenia. Po wyjęciu okazało się, że... bułeczki zdecydowanie lepiej wyglądają, niż smakują. Następnego dnia na dzieci czekała jednak słodka niespodzianka. Każdy mógł skosztować pysznych bułek prosto z piekarni z czekoladą. Zapraszamy do galerii nr 1 oraz do galerii nr 2!
OBiF na Maratonie Goleniowskim
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.10.02 Drukuj

Regeneracja mięśni po wysiłku fizycznym jest tak samo ważna jak sam trening. Nasi uczniowie z klas OBiF połączyli siły z ekipą z Centrum Edukacji Zdroje oraz Gabinetem Odnowy Biologicznej i Rehabilitacji CKS p. Urszuli Domańskiej, biorąc udział w Maratonie Goleniowskim. Młodzi fizjoterapeuci zajęli się obsługą medyczną imprezy oraz masażem sportowym. Zapraszamy do galerii!

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.10.02 Drukuj

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM), ang. World Multiplication Table Day, odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. Dnia 29 września 2017 roku szkoły z różnych stron świata uczestniczyły w tym wydarzeniu. Nasza szkoła również. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. Koordynatorem lokalnym akcji w naszej szkole była p. Katarzyna Szałata. Zapraszamy do galerii!

Mamy Certyfikat Szkoły Promującej Honorowe Oddawanie Krwi!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.09.28 Drukuj

Pełnoletni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w prelekcji prowadzonej w ramach projektu „Twoja krew, moje życie” przez pracownika Wojewódzkiej Stacji Krwiodawstwa, lekarza Tadeusza Gębkę. Głównym celem projektu jest promocja idei honorowego krwiodawstwa wśród uczniów i ich rodziców oraz uświadomienie młodym osobom potrzeby dzielenia się najcenniejszym darem - krwią, która może uratować życie lub zdrowie drugiego człowieka  oraz kształtowanie pozytywnych postaw prospołecznych wśród uczniów.

Z racji podjęcia akcji upowszechniania idei krwiodawstwa, CKS Szczecin otrzymał dnia 26 września 2017 roku Certyfikat „Szkoły Promującej Honorowe Oddawanie Krwi”. Zapraszamy do galerii!

Sukcesy kajakarzy CKS Szczecin
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.09.28 Drukuj

Podczas wakacji, gdy uczniowie ładują swoje akumulatory na kolejny rok szkolny, nasi kajakarze przygotowywali się do najważniejszych imprez w sezonie. W pierwszy weekend sierpnia kajakarze CKS Szczecin reprezentowali szkołę w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Bydgoszczy. Kolejną imprezą były Długodystansowe Mistrzostwa Polski, a na początku września -  Mistrzostwa Polski Młodzików. Poniżej przedstawiamy sukcesy naszych uczniów i gratulujemy! Zapraszamy do galerii!

Warsztaty mydlarskie w klasie 2a i 3a
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.09.28 Drukuj
Dnia 26 września br. uczniowie klasy 2a i 3a wzięli udział w warsztatach organizowanych przez firmę "Ryż, Mydło i Powidło". Każde dziecko otrzymało bazę mydlaną do wykonania dwóch mydełek. Dzieci mogły wykazać się kreatywnością podczas tworzenia małych, pachnących arcydzieł. Gotowe wyroby z gliceryny z dodatkiem koziego mleka zostały pięknie zapakowane i stały się oryginalnym pomysłem na prezent z okazji Dnia Chłopaka. Zapraszamy do galerii zdjęć klasy 3a oraz galerii klasy 2a.
Dofinansowanie dla sportowców
Wpisany przez: Administrator 2017.09.26 Drukuj
Aby uzyskać dofinansowanie do obiadów w okresie od 02 października 2017 roku do 12 stycznia 2018 roku należy złożyć wniosek (w sekretariacie lub do pobrania) do 28 września 2017 r. Zasady wsparcia finansowego i wniosek do pobrania poniżej.
Do pobrania:
Młodzi szczypiorniści w całej Polsce będą się szkolić w programie OBiF!

Dnia 25 września 2017 roku w Warszawie odbyło się spotkanie fizjoterapeutów Związku Piłki Ręcznej w Polsce, w czasie którego p. Urszula Domańska przedstawiła nowy program szkoleniowy o nazwie OBiF OSPR. Program otrzymał pozytywną opinię związku oraz zespołu fizjoterapeutów. Będzie oficjalnie realizowany w ramach szkolenia zawodników piłki ręcznej w ośrodkach młodzieżowych w całej Polsce. Wykorzystanie programu OBiF w ogólnopolskim szkoleniu młodych szczypiornistów to ogromne wyróżnienie dla jego autorki oraz dla naszych uczniów i szkoły. CKS Szczecin to Centrum Kształcenia Sportowego w każdym tego słowa znaczeniu. Media o nas! Gratulujemy i zapraszamy do galerii!

Warsztaty filmowe na Zamku Książąt Pomorskich
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.09.26 Drukuj

W dniach 20-21.09.2017 roku klasy 1a i 1b z wych. Anną Zaprudnik oraz Agnieszką Mazepą wybrały się na warsztaty filmowe do Zamku Książąt Pomorskich. Wizyta rozpoczęła się od pogadanki na temat bajek, m.in. niemych i czarno-białych. Dzieci chętnie udzielały odpowiedzi na pytania. Następnie uczestniczyły w pokazie filmowym różnych rodzajów bajek. Kolejnym elementem warsztatów było samodzielne tworzenie podwodnego bajkowego świata z wykorzystaniem koła. Ostatnim elementem była prosta animacja przy użyciu kredki oraz kartki papieru. Dzieci z dużym zapałem uczestniczyły w warsztatach, a efekty ich pracy podziwiać możemy w galerii.

Sprzątanie Świata 2017
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.09.25 Drukuj

Dnia 22 września br. klasy 2p, 2s i 2t wraz z wychowawczyniami: Katarzyną Szałatą, Małgorzatą Reszkiewicz i Izabelą Tomaszewską wzięły udział w akcji Sprzątanie Świata 2017 Polska. Młodzież porządkowała tereny wokół malowniczego Jeziora Szmaragdowego. Zapraszamy do galerii!

Weź udział w szkolnym konkursie na zakładkę do książki!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.09.21 Drukuj
Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na zakładkę do książki! Prace można wykonać w dowolnej technice, ale warunkiem jest twórcze i pomysłowe wykorzystanie loga CKS. Podpisane dyskretnie (imię, nazwisko, klasa) zakładki należy dostarczyć do biblioteki do 20 października 2017 roku. Będą prezentem dla biblioteki z okazji Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych, który obchodzimy 24 października br. Wszystkie zakładki trafią na wystawę, a najlepsze zostaną nagrodzone w kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum. Weź udział w konkursie! Zrób bibliotece prezent na imieniny!
III Bieg z różą
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.09.18 Drukuj
Dnia 16 września w Kijewie odbyła się trzecia edycja "Biegu z różą". Obecność CKSu na imprezie stała się już tradycją. W organizacji biegu pomogła p. K. Szałata, nasi uczniowie oraz zawodnicy klubu CKS SMS. Liczną grupę osób, które wystartowały stanowili nauczyciele i pracownicy CKS. Z pięciokilometrowym dystansem zmierzyli się: p. J. Opoń, p. I. Mizgalska, p. E. Zych, p. A. Grochalska, p. M. Reszkiewicz,  p. A. Kossek, p. I. Tomaszewska, p. M. Piechowicz, p. K. Wasilewski. Dekoracji zwycięzców dokonali: K. Faszczewska, C. Kępa oraz S. Juszkiewicz. Na mecie na zawodników czekała jak zawsze niezawodna p. U. Domańska wraz z zespołem. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na fb.
Pracowity początek roku w OBiF
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.09.18 Drukuj

Uprawnienia ratownika kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP) nie tylko dają możliwość pracy na kąpieliskach, ale również w zabezpieczeniu imprez masowych. Uczniowie OBiF, posiadający już takie uprawnienia, podejmują pracę wolontariacką, która pozwala zdobyć doświadczenie w pracy ratownika. U boku starszych kolegów doskonalą swoje umiejętności, spędzając aktywnie czas wolny przy obsłudze sportowych zawodów i imprez. W nowym roku szkolnym nasi młodzi ratownicy wspierali organizację: „Biegu z Różą”, finału Nordic Walking oraz „Podjuszańskich Harców”. Zapowiada się pracowity rok szkolny. Zapraszamy do galerii!

strona 10 / 11
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 :: 10 :: 11 ::
... cofnij     dalej ...