Z życia szkoły
II otwarte zimowe mistrzostwa CKS w pływaniu
Wpisany przez: Ewa Gapska 2017.12.21 Drukuj
21 grudnia było wyjątkowym świętem pływackim naszej szkoły - po raz pierwszy w historii placówki na basenie rywalizowało 5 klas pływackich CKS! Do zawodów dołączyli goście z SP 59 i zawodnicy klubu CKS-SMS. Dla niektórych były to pierwsze zawody w życiu, dla innych jedne z wielu... Ale jak zawsze, emocji nie brakowało. Pływacy pokazali dorobek swojej codziennej mozolnej pracy treningowej. Sprawdzili swoje umiejętności pływackie, silne nerwy i moc kibicowania. Ich wysiłkom towarzyszyło mocne wsparcie niezawodnych krewnych. Najlepsi zawodnicy otrzymali medale i dyplomy. Każdy dostał prezent od wyjątkowego gościa - miłośnika sportu z Laponii - Mikołaja. Organizatorami imprezy byli trenerzy pływania i ratownictwa wodnego, ekipę sędziowską tworzyli starsi koledzy startujących, a gościem honorowym, który dokonywał dekoracji zwycięzców była p. Teresa Góra z fundacji Szczecin dla pokoleń. Zapraszamy do galerii!
Jesteśmy Eko-Bohaterami!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.12.20 Drukuj

W naszej szkole oraz w środowisku lokalnym staramy się promować zachowania proekologiczne, dlatego prowadzimy cykliczne zbiórki zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego oraz innych surowców wtórnych. Cieszy nas, że w te akcje włączają się uczniowie i rodzice, a pozyskane środki możemy przeznaczyć na nowe pomoce szkolne. W grudniu br. do działań tego typu zaangażowaliśmy społeczność szkolną w ramach kampanii edukacyjnej „Przynieś zużyty sprzęt. Zostań Eko-Bohaterem” oraz „Stop foliówce”. Organizatorem tej ogólnopolskiej akcji jest firma CCR Polska Sp. z o.o., dzięki której do CKS trafiły materiały informacyjne, ekologiczne i bardzo funkcjonalne prezenty w konkursach szkolnych oraz… projektor multimedialny do jednej z sal lekcyjnych. Media o nas! Zapraszamy do galerii!

Klasy OBiF na Body World
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.12.20 Drukuj

Dnia 19 grudnia 2017 roku klasy licealne 1X, 2X, 3X o profilu „Odnowa Biologiczna i Fizjoterapia” wraz z wychowawcami wybrały się na wycieczkę do Poznania. Głównym celem wyjazdu była światowa wystawa Body World prezentująca spreparowane ciała i narządy wewnętrzne. Licealiści z klas OBiF przygotowują się do zawodów o charakterze medycznym, więc znajomość tajników ludzkiego ciała jest podstawą ich wiedzy z tej dziedziny. Wystawa Body World pozwala w praktyczny sposób poznać i zrozumieć budowę i funkcjonowanie organizmów. Zapraszamy do galerii!

Licealiści w Warszawie!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.12.19 Drukuj

Dnia 14 grudnia 2017 r. licealiści CKS pod opieką p. Katarzyny Bednarek i p. Doroty Kempskiej-Śnitko gościli w Warszawie na zaproszenie posłów: Bartosza Arłukowicza i Arkadiusza Marchewki. Wizyta w stolicy obfitowała w mnóstwo atrakcji. Na początku gospodarze zaprosili uczestników wycieczki do Pałacu Kultury i Nauki. Uczniowie mieli okazję wjechać na taras widokowy i podziwiać panoramę Warszawy. Poznali również historię powstania PKiN-u, zobaczyli piękne sale pałacowe i piwnice skrywające mnóstwo tajemnic. Gospodarze zorganizowali również spotkanie z wiceprezydentem Warszawy, panem Witoldem  Pahlem, który opowiedział o problemach stolicy i zaprosił gości na sesję budżetową Rady Miasta Stołecznego Warszawy. Po pysznym obiedzie licealiści udali się do sejmu. I tu czekała na wszystkich ogromna niespodzianka - nie tylko zwiedzili gmach sejmu, ale również przysłuchiwali  się obradom z galerii! Wycieczka na długo pozostanie w pamięci. Pełni wspaniałych wrażeń, bardzo dziękujemy za zaproszenie! Zapraszamy do galerii nr 1 oraz do galerii nr 2!

Ola Sójka Stypendystką Prezesa Rady Ministrów!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.12.19 Drukuj

Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasza licealistka Aleksandra Sójka z klasy 3X została Stypendystką Prezesa Rady Ministrów za osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2016/2017. Uroczystość odbyła się 27 listopada br. w Szczecinie. Wyróżnieni uczniowie i ich rodzice przyjmowali gratulacje i dyplomy z rąk Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, p. Magdaleny Zarębskiej-Kuleszy. Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest jedną z form nagradzania najzdolniejszych uczniów szkół średnich. Może je otrzymać jeden - najlepszy uczeń w danej szkole, który uzyskał najwyższą średnią ocen i promocję z wyróżnieniem, albo  uczeń o wybitnych, wyraźnie ukierunkowanych uzdolnieniach, poświadczonych ocenami celującymi w jakiejś dziedzinie wiedzy i mający co najmniej oceny dobre z pozostałych przedmiotów. Za osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2016/2017 Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznano 184 uczniom z województwa zachodniopomorskiego. Gratulujemy!

Szczypiorniści zagrali w siatkówkę
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.12.19 Drukuj

Dnia 16 grudnia br. uczniowie klasy 3p z wych. Arturem Rykaczewskim wzięli udział w XII Mikołajkowym Turnieju Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych o Puchar Redaktora Naczelnego Dwutygodnika „Prawobrzeże”, który odbył się w Gimnazjum nr 7. Wieloletnią organizatorką turnieju jest p. Agnieszka Kossek. Reprezentacja CKS zajęła VII miejsce. Gratulujemy i zapraszamy do galerii!

Wycieczka do Książnicy Pomorskiej
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.12.19 Drukuj

W dniach 29 listopada i 13 grudnia br. licealiści z klas pierwszych pod opieką wychowawców: p. A. Kossek i p. P. Wawera wybrali się na wycieczkę do Książnicy Pomorskiej. Odwiedziny największej biblioteki w województwie zachodniopomorskim służyło edukacji czytelniczej. Uczniowie zapoznali się z unikalnymi w skali kraju zbiorami bibliotecznymi, poszczególnymi działami tematycznymi oraz sposobem korzystania z księgozbioru biblioteki. Wycieczkę przygotowała biblioteka szkolna CKS. Zapraszamy do galerii!

Z wizytą w teatrze
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.12.19 Drukuj

Dnia 9 grudnia br. uczniowie klasy 1X wraz z wychowawczynią p. Agnieszką Kossek wybrali się do Teatru Polskiego na spektakl „Kogut w rosole”. Wieczorne wyjście licealistów do teatru było okazją do zapoznania się z ofertą kulturalną Szczecina i integracji klasy.

Przygotowania do świąt w klasie 3a
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.12.18 Drukuj
Uczniowie klasy 3a przed świętami mieli ręce pełne roboty. Przygotowania do tego szczególnego okresu rozpoczęło zdobienie pysznych pierniczków. Uczniowie pod czujnym okiem pana Dawida Zdanowicza - taty Mai - chętnie zabrali się do pracy tworząc kolorowe, pyszne arcydzieła. Kolejnym krokiem było tworzenie świątecznej kompozycji z dostarczonych przez rodziców Maćka Ćwiklińskiego gałązek. Z pomocą pani Eli Wolniak powstały bardzo ładne bożonarodzeniowe stroiki. Zapraszamy do galerii nr 1 i galerii nr 2
Podziękowanie za udział w konkursie
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.12.18 Drukuj
Serdeczne podziękowania za wszystkie prace plastyczno-techniczne przygotowane na konkurs "Najpiękniejsza ozdoba choinkowa". Każda praca jest piękna, oryginalna i wyjątkowa. Każda z nich zasługuje na wyróżnienie i nagrodę. Najpiękniejszą nagrodą jest charytatywny cel konkursu. Fundusze uzyskane ze sprzedaży prac przekazane będą na zakup zabawek i materiałów plastycznych dla małych pacjentów ze szpitala przy Unii Lubelskiej w Szczecinie. Wręczenie nagród odbędzie się w styczniu 2018 roku. Zapraszamy do galerii.
OBiF przeprowadza testy FMS!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.12.14 Drukuj

Functional Movement System to test sprawdzający prawidłowe wzorce ruchowe. Nasi uczniowie z klas OBiF wraz z p. U. Domańską przebadali ponad 120 zawodników należących do Ośrodka Szkolenia Piłki Ręcznej w Koszalinie. Dzięki ich zaangażowaniu sprawniej można wykonać testy, które dla Związku Piłki Ręcznej są wyznacznikiem poziomu sprawności zawodników trenujących piłkę ręczną. Teraz czas na zawodników CKS. Szkolenie OBiF w zakresie FMS prowadzone jest podczas zajęć z fizjoterapii. Zapraszamy do galerii!

Zapraszamy na II Otwarte Mistrzostwa CKS w Pływaniu!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.12.14 Drukuj

Zapraszamy na II Otwarte Mistrzostwa Centrum Kształcenia Sportowego w Pływaniu, które odbędą się 20.12.2017 r. (środa) od godz. 9.00 na pływalni CKS przy ul. Rydla 49. W zawodach mogą wystartować zawodniczki i zawodnicy klas I-VI SP szczecińskich szkół. Każdy zawodnik ma prawo startu w dwóch konkurencjach - systemem seriami na czas (klasyfikacja według rocznika). Konkurencje: 25 m stylem grzbietowym K i M [klasy I], 50 m stylem dowolnym K i M [klasy III-VI], 50 m stylem klasycznym K i M [klasy III-VI], 25 m stylem dowolnym K i M [klasy I-II], 50 m stylem grzbietowym K i M [klasy II-VI]. Zgłoszenia do zawodów zawierające imię i nazwisko zawodnika, czas zgłoszenia do konkurencji oraz rok urodzenia – do 15 grudnia br. na adres: sekula10@wp.pl

Klasy OBiF na MP Pływaków-Ratowników w Szczecinie
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.12.14 Drukuj

Podczas tegorocznych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym nasi terapeuci z klas OBiF wraz z masażystami z Centrum Edukacji Zdroje oraz studentami Bezpieczeństwa Wodnego pod kierunkiem p. U. Domańskiej uczestniczyli w zawodach, wykonując zabiegi odnowy biologicznej. Zawodnicy chętnie korzystali z usług naszych specjalistów fizjo. Za kulisami oficjalnych wyników zawodów nie zabrakło trudnych przypadków, przeciążeń, zwłaszcza po konkurencjach w płetwach. Praca uczniów z klas OBiF nie polegała tylko na wykonywaniu masażu przed i postartowego, ale niejednokrotnie na wspieraniu zawodników oraz diagnozowaniu ich stanu. Z relacji zawodników wynika, że taka obsługa zawodów i odnowa biologiczna zapewniana jest tylko w Szczecinie! Zapraszamy do galerii!

OBiF wspierał uczestników Mikołajkowego Turnieju PR
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.12.14 Drukuj

W dniach 8-10 grudnia 2017 roku uczniowie klas OBiF wspierali Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej. Dzięki ich pracy i zaangażowaniu zawodnicy mogli bezpiecznie uczestniczyć w tej cyklicznej imprezie. W zakresie obsługi pełnili rolę ratowników na dwóch halach, na których odbywał się turniej oraz pełnili dyżury na terenie szkoły CKS, gdzie zawodnicy nocowali. Taka opieka możliwa jest tylko dzięki zaangażowaniu uczniów przygotowujących się do pracy ratowników i specjalistów w zakresie fizjoterapii, czyli naszych uczniów klas OBiF. Do tegorocznej imprezy OBiF przygotowywał się podczas zajęć z fizjoterapii z p. U. Domańską. Zapraszamy do galerii!

Kiermasz w czwartek!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.12.12 Drukuj

Dnia 14 grudnia 2017 roku w godzinach 12.00-14.00 w holu szkoły odbędzie się kiermasz świątecznych ozdób i rękodzieła przygotowany przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Szczecinie - Płoni.

Zapraszamy!

Puchar mistrza Polski dla CKS!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2017.12.11 Drukuj
W dniach 8-10 grudnia 2017 roku na pływalni olimpijskiej Floating Arena w Szczecinie odbyły się IX Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym. Aż 164 zawodników z 14 klubów rywalizowało w sześciu konkurencjach indywidualnych oraz czterech sztafetowych. Szczecin reprezentowała 34-osobowa drużyna z CKS Szczecin pod kierunkiem trenera Sławomira Juszkiewicza. Młodzi pływacy-ratownicy wywalczyli łącznie 54 medale (20 złotych, 16 srebrnych i 17 brązowych). Ponadto zawodnik KS CKS-SMS Szczecin Karol Bojarski ustanowił nowy rekord Polski juniorów w konkurencji 100 m ratownik. W klasyfikacji drużynowej szczeciński zespół zajął I miejsce, wyprzedzając znacząco drużyny z Dolnego Śląska i śląskiego WOPR. Dzięki zwycięstwu pływaków-ratowników ze Szczecina puchar przechodni Zimowych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym na rok 2018 pozostanie w naszym mieście. Gratulujemy i zapraszamy do galerii, galerii nr 2, galerii nr 3! Media o nas!
strona 10 / 18
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 :: 10 :: 11 :: 12 :: 13 :: 14 :: 15 :: 16 :: 17 :: 18 ::
... cofnij     dalej ...