archiwum 2017/2018
Ola Sójka Stypendystką Prezesa Rady Ministrów!
Wpisany przez: ER 2017.12.19 Drukuj

Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasza licealistka Aleksandra Sójka z klasy 3X została Stypendystką Prezesa Rady Ministrów za osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2016/2017. Uroczystość odbyła się 27 listopada br. w Szczecinie. Wyróżnieni uczniowie i ich rodzice przyjmowali gratulacje i dyplomy z rąk Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, p. Magdaleny Zarębskiej-Kuleszy. Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest jedną z form nagradzania najzdolniejszych uczniów szkół średnich. Może je otrzymać jeden - najlepszy uczeń w danej szkole, który uzyskał najwyższą średnią ocen i promocję z wyróżnieniem, albo  uczeń o wybitnych, wyraźnie ukierunkowanych uzdolnieniach, poświadczonych ocenami celującymi w jakiejś dziedzinie wiedzy i mający co najmniej oceny dobre z pozostałych przedmiotów. Za osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2016/2017 Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznano 184 uczniom z województwa zachodniopomorskiego. Gratulujemy!

Szczypiorniści zagrali w siatkówkę
Wpisany przez: ER 2017.12.19 Drukuj

Dnia 16 grudnia br. uczniowie klasy 3p z wych. Arturem Rykaczewskim wzięli udział w XII Mikołajkowym Turnieju Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych o Puchar Redaktora Naczelnego Dwutygodnika „Prawobrzeże”, który odbył się w Gimnazjum nr 7. Wieloletnią organizatorką turnieju jest p. Agnieszka Kossek. Reprezentacja CKS zajęła VII miejsce. Gratulujemy i zapraszamy do galerii!

Wycieczka do Książnicy Pomorskiej
Wpisany przez: ER 2017.12.19 Drukuj

W dniach 29 listopada i 13 grudnia br. licealiści z klas pierwszych pod opieką wychowawców: p. A. Kossek i p. P. Wawera wybrali się na wycieczkę do Książnicy Pomorskiej. Odwiedziny największej biblioteki w województwie zachodniopomorskim służyło edukacji czytelniczej. Uczniowie zapoznali się z unikalnymi w skali kraju zbiorami bibliotecznymi, poszczególnymi działami tematycznymi oraz sposobem korzystania z księgozbioru biblioteki. Wycieczkę przygotowała biblioteka szkolna CKS. Zapraszamy do galerii!

Z wizytą w teatrze
Wpisany przez: ER 2017.12.19 Drukuj

Dnia 9 grudnia br. uczniowie klasy 1X wraz z wychowawczynią p. Agnieszką Kossek wybrali się do Teatru Polskiego na spektakl „Kogut w rosole”. Wieczorne wyjście licealistów do teatru było okazją do zapoznania się z ofertą kulturalną Szczecina i integracji klasy.

Przygotowania do świąt w klasie 3a
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.12.18 Drukuj
Uczniowie klasy 3a przed świętami mieli ręce pełne roboty. Przygotowania do tego szczególnego okresu rozpoczęło zdobienie pysznych pierniczków. Uczniowie pod czujnym okiem pana Dawida Zdanowicza - taty Mai - chętnie zabrali się do pracy tworząc kolorowe, pyszne arcydzieła. Kolejnym krokiem było tworzenie świątecznej kompozycji z dostarczonych przez rodziców Maćka Ćwiklińskiego gałązek. Z pomocą pani Eli Wolniak powstały bardzo ładne bożonarodzeniowe stroiki. Zapraszamy do galerii nr 1 i galerii nr 2
Podziękowanie za udział w konkursie
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.12.18 Drukuj
Serdeczne podziękowania za wszystkie prace plastyczno-techniczne przygotowane na konkurs "Najpiękniejsza ozdoba choinkowa". Każda praca jest piękna, oryginalna i wyjątkowa. Każda z nich zasługuje na wyróżnienie i nagrodę. Najpiękniejszą nagrodą jest charytatywny cel konkursu. Fundusze uzyskane ze sprzedaży prac przekazane będą na zakup zabawek i materiałów plastycznych dla małych pacjentów ze szpitala przy Unii Lubelskiej w Szczecinie. Wręczenie nagród odbędzie się w styczniu 2018 roku. Zapraszamy do galerii.
OBiF przeprowadza testy FMS!
Wpisany przez: ER 2017.12.14 Drukuj

Functional Movement System to test sprawdzający prawidłowe wzorce ruchowe. Nasi uczniowie z klas OBiF wraz z p. U. Domańską przebadali ponad 120 zawodników należących do Ośrodka Szkolenia Piłki Ręcznej w Koszalinie. Dzięki ich zaangażowaniu sprawniej można wykonać testy, które dla Związku Piłki Ręcznej są wyznacznikiem poziomu sprawności zawodników trenujących piłkę ręczną. Teraz czas na zawodników CKS. Szkolenie OBiF w zakresie FMS prowadzone jest podczas zajęć z fizjoterapii. Zapraszamy do galerii!

Zapraszamy na II Otwarte Mistrzostwa CKS w Pływaniu!
Wpisany przez: ER 2017.12.14 Drukuj

Zapraszamy na II Otwarte Mistrzostwa Centrum Kształcenia Sportowego w Pływaniu, które odbędą się 20.12.2017 r. (środa) od godz. 9.00 na pływalni CKS przy ul. Rydla 49. W zawodach mogą wystartować zawodniczki i zawodnicy klas I-VI SP szczecińskich szkół. Każdy zawodnik ma prawo startu w dwóch konkurencjach - systemem seriami na czas (klasyfikacja według rocznika). Konkurencje: 25 m stylem grzbietowym K i M [klasy I], 50 m stylem dowolnym K i M [klasy III-VI], 50 m stylem klasycznym K i M [klasy III-VI], 25 m stylem dowolnym K i M [klasy I-II], 50 m stylem grzbietowym K i M [klasy II-VI]. Zgłoszenia do zawodów zawierające imię i nazwisko zawodnika, czas zgłoszenia do konkurencji oraz rok urodzenia – do 15 grudnia br. na adres: sekula10@wp.pl

Klasy OBiF na MP Pływaków-Ratowników w Szczecinie
Wpisany przez: ER 2017.12.14 Drukuj

Podczas tegorocznych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym nasi terapeuci z klas OBiF wraz z masażystami z Centrum Edukacji Zdroje oraz studentami Bezpieczeństwa Wodnego pod kierunkiem p. U. Domańskiej uczestniczyli w zawodach, wykonując zabiegi odnowy biologicznej. Zawodnicy chętnie korzystali z usług naszych specjalistów fizjo. Za kulisami oficjalnych wyników zawodów nie zabrakło trudnych przypadków, przeciążeń, zwłaszcza po konkurencjach w płetwach. Praca uczniów z klas OBiF nie polegała tylko na wykonywaniu masażu przed i postartowego, ale niejednokrotnie na wspieraniu zawodników oraz diagnozowaniu ich stanu. Z relacji zawodników wynika, że taka obsługa zawodów i odnowa biologiczna zapewniana jest tylko w Szczecinie! Zapraszamy do galerii!

OBiF wspierał uczestników Mikołajkowego Turnieju PR
Wpisany przez: ER 2017.12.14 Drukuj

W dniach 8-10 grudnia 2017 roku uczniowie klas OBiF wspierali Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej. Dzięki ich pracy i zaangażowaniu zawodnicy mogli bezpiecznie uczestniczyć w tej cyklicznej imprezie. W zakresie obsługi pełnili rolę ratowników na dwóch halach, na których odbywał się turniej oraz pełnili dyżury na terenie szkoły CKS, gdzie zawodnicy nocowali. Taka opieka możliwa jest tylko dzięki zaangażowaniu uczniów przygotowujących się do pracy ratowników i specjalistów w zakresie fizjoterapii, czyli naszych uczniów klas OBiF. Do tegorocznej imprezy OBiF przygotowywał się podczas zajęć z fizjoterapii z p. U. Domańską. Zapraszamy do galerii!

Kiermasz w czwartek!
Wpisany przez: ER 2017.12.12 Drukuj

Dnia 14 grudnia 2017 roku w godzinach 12.00-14.00 w holu szkoły odbędzie się kiermasz świątecznych ozdób i rękodzieła przygotowany przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Szczecinie - Płoni.

Zapraszamy!

Puchar mistrza Polski dla CKS!
Wpisany przez: ER 2017.12.11 Drukuj
W dniach 8-10 grudnia 2017 roku na pływalni olimpijskiej Floating Arena w Szczecinie odbyły się IX Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym. Aż 164 zawodników z 14 klubów rywalizowało w sześciu konkurencjach indywidualnych oraz czterech sztafetowych. Szczecin reprezentowała 34-osobowa drużyna z CKS Szczecin pod kierunkiem trenera Sławomira Juszkiewicza. Młodzi pływacy-ratownicy wywalczyli łącznie 54 medale (20 złotych, 16 srebrnych i 17 brązowych). Ponadto zawodnik KS CKS-SMS Szczecin Karol Bojarski ustanowił nowy rekord Polski juniorów w konkurencji 100 m ratownik. W klasyfikacji drużynowej szczeciński zespół zajął I miejsce, wyprzedzając znacząco drużyny z Dolnego Śląska i śląskiego WOPR. Dzięki zwycięstwu pływaków-ratowników ze Szczecina puchar przechodni Zimowych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym na rok 2018 pozostanie w naszym mieście. Gratulujemy i zapraszamy do galerii, galerii nr 2, galerii nr 3! Media o nas!
Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej w CKS
Wpisany przez: ER 2017.12.11 Drukuj

W dniach 8-10.12.2017 roku odbył się XXXI Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców zorganizowany przez CKS oraz SP nr 59. W zawodach wzięły udział 32 drużyny z całej Polski (około 450 dzieci) w dwóch kategoriach wiekowych – klasa V i VI. W kategorii dziewcząt klas V w meczu o I miejsce UKS „Sambor” Tczew pokonał SP 51 ze Szczecina prowadzony przez p. Barbarę Bielecką. W kategorii dziewcząt klas VI drużyna UKS „Drawianka” Drawno pokonała 8:4 UKS „Opkty” Mielno. W klasach V chłopców SP 18 Koszalin pokonał MKS „Sambor” Tczew. W klasach VI chłopców mistrzem został zespół SP 55 prowadzony przez p. Jerzego Zawadę. Gratulujemy i zapraszamy do galerii!

Mikołaj w klasie 1b
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2017.12.11 Drukuj
Dnia 6 grudnia uczniów klasy 1b odwiedził długo wyczekiwany gość, który swoim bardzo dużym prezentem wprowadził dzieci w przedświąteczny nastrój. W klasie pojawiła się jodła, której dekorowanie zainicjował Mikołaj wieszając na gałązce pierwszą bombkę. Otrzymane drzewko zostanie przyozdobione plasterkami pomarańczy, cytryny oraz pierniczkami. W czasie spotkania dzieci odśpiewały kolędę i w nagrodę otrzymały słodkości oraz drobny upominek. Na ręce wych. p. A. Mazepy Mikołaj przekazał piernikową chatkę, której konsumpcja odbędzie się w piątek 22 grudnia podczas klasowej wigilii. Zapraszamy do galerii nr 1 i galerii nr 2.
III Grand Prix Szczecina w pływaniu klas 4 i 5
Wpisany przez: Ewa Gapska 2017.12.07 Drukuj

6 grudnia 2017 zawodnicy z klasy 4a wzięli udział w III Grand Prix Szczecina w pływaniu. W stylu grzbietowym 50 m wywalczyliśmy złoty medal (Dawid Durdyn) i dwa brązowe (Kacper Szczęsny, Igor Grochalski). Maks Bitner i Oliwier Grządkowski zajęli czwarte miejsca. W stylu dowolnym 100 m zdobyliśmy srebrny (Oskar Raczewski) i brązowy medal (Gabriel Dziedzic). Dorian Redas uplasował się na czwartej pozycji. Sukcesy odnieśliśmy również w stylu motylkowym 50 m: złoty (Athina Żogas) i brązowy medal (Aleksander Królak). Gratulujemy! Zapraszamy do obejrzenia cyklu zdjęć autorstwa wiernego fana naszych małych wielkich sportowców: Pani Moniki Bączyk.

Mikołajki z Mikołajkiem w bibliotece
Wpisany przez: ER 2017.12.06 Drukuj
Dnia 6 grudnia br. biblioteka szkolna gościła uczniów Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2, w tym: klasę 1a z wych. Anną Zaprudnik oraz klasę 1b z wych. Agnieszką Mazepą z okazji „Mikołajek z Mikołajkiem”. Spotkanie w czytelni miało charakter pierwszych odwiedzin w bibliotece dla dzieci, które przygotowują się do „Pasowania na Czytelnika”. Pierwszaki zapoznały się z ciekawymi zbiorami biblioteki oraz zasadami korzystania z czytelni. Zajęcia urozmaiciła prezentacja książek o Mikołajku - zabawnym chłopcu, który bardzo starał się być grzeczny. W bibliotece zaplanowano głośne czytanie, prezentację kolejnych części przygód Mikołajka oraz wypełnianie kart pracy związanych z lekturą. Dzieci uważnie słuchały fragmentów książek oraz wykonywały zadania przygotowane przez p. E. Rudzką. Zapraszamy do galerii!
strona 10 / 18
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 :: 10 :: 11 :: 12 :: 13 :: 14 :: 15 :: 16 :: 17 :: 18 ::
... cofnij     dalej ...