archiwum 2017/2018
26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Wpisany przez: Administrator 2018.01.16 Drukuj

W naszej szkole jak co roku 40 wolontariuszy wyruszyło z puszkami licząc na hojność mieszkańców Szczecina. Nie zawiedli się. Co roku udaje nam się zebrać większa kwotę. Tym razem było to ponad 16 tysięcy!

Dziękujemy wszystkim za hojność, a naszym wolontariuszom za poświęcenie w tej wielkiej sprawie.

Zakończyliśmy pierwszy semestr
Wpisany przez: ER 2018.01.11 Drukuj

Dnia 11 stycznia 2018 roku w auli szkolnej odbyło się uroczyste podsumowanie pierwszego semestru w klasach 4, 7 szkoły podstawowej, w gimnazjum oraz w liceum. Uczniowie zapoznali się z wynikami klasyfikacji semestralnej. W trakcie uroczystości dyrektor Maciej Parobczy wręczył wyróżniającym się uczniom "Zielone Karty" oraz Pochwały Dyrektora. Organizatorki szkolnych konkursów: p. Kamila Maksymiuk, p. Elżbieta Rudzka i p. Ewa Gapska z SU wręczyły nagrody laureatom Patriotycznego Konkursu Ortograficznego, konkursu na zakładkę do książki oraz konkursu na najlepsze przebranie Halloween. Imprezę przygotowały panie: Matylda Wojtaszak i Diana Jaśkiewicz. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym i zapraszamy do galerii!

Wielki Bal
Wpisany przez: ER 2018.01.11 Drukuj

Dnia 11 stycznia 2018 roku grupy przedszkolne "Muszelki" i "Delfiny" wzięły udział w Wielkim Balu. Nasza szkoła wypełniła się postaciami z bajek, księżniczkami, supermenami i policjantami. Dzięki zaangażowaniu rodziców wszystkie dzieci zachwyciły nas pięknymi karnawałowymi kreacjami. W zabawie wzięły też udział wychowawczynie grup - oczywiście w zabawnych strojach. Więcej informacji w zakładce Przedszkole "Szmaragdowe".

Zapraszamy do galerii!

Kolędnicy w CKS
Wpisany przez: ER 2018.01.11 Drukuj

W świątecznym nastroju 21 grudnia br. kolędnicy z klasy 7s pod kierunkiem p. Kamili Maksymiuk odwiedzali kolejno klasy, przedstawiając tradycyjną bożonarodzeniową inscenizację. Herod poszedł do piekła, uczeń tłumaczył się z niefortunnych wyborów, a anioły zaśpiewały „Hosanna”. Wszyscy winszowali gospodarzom, życząc Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.

Wystąpili: Abram Mateusz, Filisiński Krzysztof, Geldner Jakub, Janiszewska Wiktoria, Kaczmarek Aleksander, Król Jan, Liwosz Maja, Marcinkowska Wiktoria, Sikora Karol, Suchłabowicz Jowita, Żurowski Patryk, Skraba Szymon.

Zapraszamy wkrótce do galerii!

Informacja: p. K. Maksymiuk

Klasy siódme na wycieczce w Książnicy Pomorskiej
Wpisany przez: ER 2018.01.11 Drukuj
Dnia 9 stycznia br. kolejni uczniowie CKS wzięli udział w wyciecze do Książnicy Pomorskiej przygotowanej przez bibliotekę szkolną. Klasy 7p i 7s, pod opieką: p. I. Jedlikowskiej, K. Maksymiuk i J. Gawrona, zapoznały się ze zbiorami największej w województwie zachodniopomorskim biblioteki publicznej. Wycieczka była okazją do poznania tajemnic i najciekawszych zbiorów książnicy oraz zdobycia umiejętności korzystania z katalogów bibliotecznych.
Fajerwerki w wykonaniu klasy 3a
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.01.10 Drukuj
Dnia 5 stycznia uczniowie klasy 3a wykonywali na zajęciach plastycznych fajerwerki, które wszystkim kojarzą się z przywitaniem Nowego Roku. Do pracy dzieci wykorzystały farby i rolki po papierze. Tworząc kolorowe stempelki powstały piękne prace przedstawiające niebo rozświetlone ogromną ilością barw. Każda praca była niepowtarzalna, a wykonanie jej sprawiło dużo frajdy. Zapraszamy do galerii.
Czytanie łączy!
Wpisany przez: ER 2018.01.10 Drukuj

Dnia 9 stycznia 2018 roku odbył się w naszej szkole cykl spotkań czytelniczych pod hasłem "Czytanie łączy!" przygotowanych przez bibliotekę szkolną CKS. Bohaterką dnia była Maja Szymańska z klasy 3t, której w czasie spotkań z uczniami klas pierwszych oraz grupą 0 towarzyszył "Miś Czytelnik". Spotkania były okazją do rozmowy o tolerancji, altruizmie i integracji z osobami niepełnosprawnymi. Maja odpowiadała na pytania dzieci dotyczące codziennego życia osób poruszających się na wózku. Spotkanie zakończyła głośna lektura przygotowanych przez Maję fragmentów książki o misiu Paddingtonie oraz konkurs czytelniczy z nagrodami. Zapraszamy do galerii gr. 0galerii klasy 1a oraz galerii klasy 1b.

Hej, kolęda!
Wpisany przez: ER 2018.01.04 Drukuj

Dnia 21 grudnia 2017 roku zebrani w auli uczniowie, rodzice i nauczyciele CKS mieli okazję obejrzenia niezwykłego przedstawienia świątecznego przygotowanego pod kierunkiem p. Beaty Kuźmy-Falęcikowskiej i p. Marty Piechowicz. Uczniowie z klasy 2a, 3a i pierwszaki oraz przedszkolaczki z grupy "Muszelki" zaprezentowali piękną historię Narodzin Pańskich. Scena zaroiła się od aniołów, diabłów, pastuszków i kolędników. Znaną wszystkim opowieść o narodzinach Chrystusa wzbogaciły kolędy, piosenki oraz ruch sceniczny. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów i dekoracji. Zapraszamy do galerii nr 1, galerii nr 2 oraz galerii nr 3.

Dofinansowanie dla sportowców w II semestrze 2017/2018
Wpisany przez: Administrator 2018.01.02 Drukuj
Aby uzyskać dofinansowanie do obiadów w II semestrze należy złożyć wniosek (do pobrania poniżej) do 09 stycznia 2018 r. w sekretariacie lub u pedagoga.
Do pobrania:
Zapraszamy na kurs masażu!

Uczniów klas pierwszych OBiF zapraszamy do udziału w kursie masażu, który odbędzie się w dniach 15-19 stycznia 2017 roku (ferie zimowe) w godz. 10.00-14.00 w gabinecie OBiF w CKS. Warunkiem udziału w kursie jest ukończone 16 lat. Zapisy do dnia 10 stycznia br. w gabinecie odnowy biologicznej przy pływalni.

Spędź aktywnie ferie! Zdobądź nowe umiejętności! Zapraszamy! 

Wesołych Świąt!
Wpisany przez: Administrator 2017.12.23 Drukuj

"Aby Święta Bożego Narodzenia były Bliskością i Spokojem, a Nowy Rok - Dobrym Czasem"

Konstanty Ildefons Gałczyński

Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom oraz Przyjaciołom szkoły życzymy zdrowia, nadziei na lepsze jutro, chwil roziskrzonych kolędą, śmiechem i wspomnieniami. Niech zbliżający się Nowy Rok przyniesie same radosne momenty i będzie czasem realizacji marzeń.

Uwaga! Nowy numer rachunku bankowego Rady Rodziców
Wpisany przez: Maciej Parobczy 2017.12.22 Drukuj

Z dniem 21.12.2017 Rada Rodziców zmieniła bank. Wszelkie wpłaty prosimy kierować na nowy rachunek:

Bank Pekao
nr rachunku: 48 1240 3826 1111 0010 7734 4611.

UWAGA! Rodzice dzieci oddziałow przedszkolnych!

Nowy nr rachunku bankowego RR wyłącznie dla Przedszkola Szmaragdowego:
97 1240 3826 1111 0010 7774 6473.

II otwarte zimowe mistrzostwa CKS w pływaniu
Wpisany przez: Ewa Gapska 2017.12.21 Drukuj
21 grudnia było wyjątkowym świętem pływackim naszej szkoły - po raz pierwszy w historii placówki na basenie rywalizowało 5 klas pływackich CKS! Do zawodów dołączyli goście z SP 59 i zawodnicy klubu CKS-SMS. Dla niektórych były to pierwsze zawody w życiu, dla innych jedne z wielu... Ale jak zawsze, emocji nie brakowało. Pływacy pokazali dorobek swojej codziennej mozolnej pracy treningowej. Sprawdzili swoje umiejętności pływackie, silne nerwy i moc kibicowania. Ich wysiłkom towarzyszyło mocne wsparcie niezawodnych krewnych. Najlepsi zawodnicy otrzymali medale i dyplomy. Każdy dostał prezent od wyjątkowego gościa - miłośnika sportu z Laponii - Mikołaja. Organizatorami imprezy byli trenerzy pływania i ratownictwa wodnego, ekipę sędziowską tworzyli starsi koledzy startujących, a gościem honorowym, który dokonywał dekoracji zwycięzców była p. Teresa Góra z fundacji Szczecin dla pokoleń. Zapraszamy do galerii!
Jesteśmy Eko-Bohaterami!
Wpisany przez: ER 2017.12.20 Drukuj

W naszej szkole oraz w środowisku lokalnym staramy się promować zachowania proekologiczne, dlatego prowadzimy cykliczne zbiórki zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego oraz innych surowców wtórnych. Cieszy nas, że w te akcje włączają się uczniowie i rodzice, a pozyskane środki możemy przeznaczyć na nowe pomoce szkolne. W grudniu br. do działań tego typu zaangażowaliśmy społeczność szkolną w ramach kampanii edukacyjnej „Przynieś zużyty sprzęt. Zostań Eko-Bohaterem” oraz „Stop foliówce”. Organizatorem tej ogólnopolskiej akcji jest firma CCR Polska Sp. z o.o., dzięki której do CKS trafiły materiały informacyjne, ekologiczne i bardzo funkcjonalne prezenty w konkursach szkolnych oraz… projektor multimedialny do jednej z sal lekcyjnych. Media o nas! Zapraszamy do galerii!

Klasy OBiF na Body World
Wpisany przez: ER 2017.12.20 Drukuj

Dnia 19 grudnia 2017 roku klasy licealne 1X, 2X, 3X o profilu „Odnowa Biologiczna i Fizjoterapia” wraz z wychowawcami wybrały się na wycieczkę do Poznania. Głównym celem wyjazdu była światowa wystawa Body World prezentująca spreparowane ciała i narządy wewnętrzne. Licealiści z klas OBiF przygotowują się do zawodów o charakterze medycznym, więc znajomość tajników ludzkiego ciała jest podstawą ich wiedzy z tej dziedziny. Wystawa Body World pozwala w praktyczny sposób poznać i zrozumieć budowę i funkcjonowanie organizmów. Zapraszamy do galerii!

Licealiści w Warszawie!
Wpisany przez: ER 2017.12.19 Drukuj

Dnia 14 grudnia 2017 r. licealiści CKS pod opieką p. Katarzyny Bednarek i p. Doroty Kempskiej-Śnitko gościli w Warszawie na zaproszenie posłów: Bartosza Arłukowicza i Arkadiusza Marchewki. Wizyta w stolicy obfitowała w mnóstwo atrakcji. Na początku gospodarze zaprosili uczestników wycieczki do Pałacu Kultury i Nauki. Uczniowie mieli okazję wjechać na taras widokowy i podziwiać panoramę Warszawy. Poznali również historię powstania PKiN-u, zobaczyli piękne sale pałacowe i piwnice skrywające mnóstwo tajemnic. Gospodarze zorganizowali również spotkanie z wiceprezydentem Warszawy, panem Witoldem  Pahlem, który opowiedział o problemach stolicy i zaprosił gości na sesję budżetową Rady Miasta Stołecznego Warszawy. Po pysznym obiedzie licealiści udali się do sejmu. I tu czekała na wszystkich ogromna niespodzianka - nie tylko zwiedzili gmach sejmu, ale również przysłuchiwali  się obradom z galerii! Wycieczka na długo pozostanie w pamięci. Pełni wspaniałych wrażeń, bardzo dziękujemy za zaproszenie! Zapraszamy do galerii nr 1 oraz do galerii nr 2!

strona 9 / 18
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 :: 10 :: 11 :: 12 :: 13 :: 14 :: 15 :: 16 :: 17 :: 18 ::
... cofnij     dalej ...