Z życia szkoły
Jak przeciwdziałać urazom?
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.01.29 Drukuj

Dnia 9 stycznia 2018 r. odbyło się szkolenie dla uczniów klas mistrzostwa sportowego  trenujących piłkę ręczną. Szkolenie dotyczyło kształtowania siły mięśniowej oraz stabilizacji stawów skokowych, kolanowych, barkowych oraz stabilizacji centralnej. Pani Urszula Domańska oraz fizjoterapeuta Kamil przedstawili sposoby wdrożenia w treningu piłki ręcznej ćwiczeń, których celem jest przeciwdziałanie urazom. W czasie pokazu modelowo spisali się Mikołaj Szymczak oraz Mateusz Bartelik. Zapraszamy do galerii!

Finał IX międzyszkolnego konkursu plastyczno-technicznego
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.01.29 Drukuj

Dnia 11 stycznia odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień w IX międzyszkolnym konkursie plastyczno-technicznym "Najpiękniejsza ozdoba choinkowa". Trzecią nagrodę otrzymała Maja Kaczmarczyk z klasy 2a. Wyróżnienie otrzymała Maja Kozak z klasy 1b. Łącznie na konkurs przekazano 170 prac z kilkunastu szczecińskich szkół. Udział uczniów naszej szkoły w konkursie przygotowała wychowawczyni świetlicy p. A. Siwecka. Zapraszamy do galerii.

Studniówka 2018
Wpisany przez: Ewa Gapska 2018.01.17 Drukuj
13 stycznia 2018 w Kantynie Portowej uczniowie klas 3W i 3X wraz z osobami towarzyszącymi, gronem pedagogicznym i pracownikami gabinetu fizjoterapii godnie i z wielkim żarem odrzucili wszelakie troski, aby wspólnie świętować ostatnie chwile przed intensywnym okresem przygotowań do matury. Gośćmi specjalnymi byli: Dodzia, były minister oświaty, Mariolka i Dyrektor Ącki (program artystyczny). Parkiet płonął ogniem dzięki mistrzowi muzyki tanecznej DJ Tomkowi. Ostatni wytrwali tancerze nie chcieli opuścić parkietu nawet o godzinie 4.00 nad ranem. Podsumowując: nasi przyszli maturzyści egzamin z dobrej zabawy i integracji zdali na ocenę celującą, i takich właśnie sukcesów życzymy im na maturze. Zapraszamy do galerii (fot. Mariusz Strzelczyk)!
Zwiedzili podziemia
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.01.17 Drukuj

Chcecie poczuć się bezpiecznie? Koniecznie odwiedźcie Szczecińskie Podziemia. Tak dnia 9 stycznia br. zrobiły klasy 7s i 7p i się nie zawiodły. Czterometrowe ściany z betonu spowodowały, że świat stał się inny... Przenieśliśmy się w okres II wojny światowej i czasy nalotów dywanowych, a zaangażowanie pana przewodnika i sposób oprowadzania po schronie sprawiły, że niektórzy żałowali, że niezbyt pilnie uczyli się języka niemieckiego, bo nie umieli zaśpiewać niemieckiej piosenki. Kto tam nie był, niech żałuje! Galeria zdjęć wkrótce!

Informacja: p. K. Maksymiuk

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Wpisany przez: Administrator 2018.01.16 Drukuj

W naszej szkole jak co roku 40 wolontariuszy wyruszyło z puszkami licząc na hojność mieszkańców Szczecina. Nie zawiedli się. Co roku udaje nam się zebrać większa kwotę. Tym razem było to ponad 16 tysięcy!

Dziękujemy wszystkim za hojność, a naszym wolontariuszom za poświęcenie w tej wielkiej sprawie.

Zakończyliśmy pierwszy semestr
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.01.11 Drukuj

Dnia 11 stycznia 2018 roku w auli szkolnej odbyło się uroczyste podsumowanie pierwszego semestru w klasach 4, 7 szkoły podstawowej, w gimnazjum oraz w liceum. Uczniowie zapoznali się z wynikami klasyfikacji semestralnej. W trakcie uroczystości dyrektor Maciej Parobczy wręczył wyróżniającym się uczniom "Zielone Karty" oraz Pochwały Dyrektora. Organizatorki szkolnych konkursów: p. Kamila Maksymiuk, p. Elżbieta Rudzka i p. Ewa Gapska z SU wręczyły nagrody laureatom Patriotycznego Konkursu Ortograficznego, konkursu na zakładkę do książki oraz konkursu na najlepsze przebranie Halloween. Imprezę przygotowały panie: Matylda Wojtaszak i Diana Jaśkiewicz. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym i zapraszamy do galerii!

Wielki Bal
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.01.11 Drukuj

Dnia 11 stycznia 2018 roku grupy przedszkolne "Muszelki" i "Delfiny" wzięły udział w Wielkim Balu. Nasza szkoła wypełniła się postaciami z bajek, księżniczkami, supermenami i policjantami. Dzięki zaangażowaniu rodziców wszystkie dzieci zachwyciły nas pięknymi karnawałowymi kreacjami. W zabawie wzięły też udział wychowawczynie grup - oczywiście w zabawnych strojach. Więcej informacji w zakładce Przedszkole "Szmaragdowe".

Zapraszamy do galerii!

Kolędnicy w CKS
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.01.11 Drukuj

W świątecznym nastroju 21 grudnia br. kolędnicy z klasy 7s pod kierunkiem p. Kamili Maksymiuk odwiedzali kolejno klasy, przedstawiając tradycyjną bożonarodzeniową inscenizację. Herod poszedł do piekła, uczeń tłumaczył się z niefortunnych wyborów, a anioły zaśpiewały „Hosanna”. Wszyscy winszowali gospodarzom, życząc Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.

Wystąpili: Abram Mateusz, Filisiński Krzysztof, Geldner Jakub, Janiszewska Wiktoria, Kaczmarek Aleksander, Król Jan, Liwosz Maja, Marcinkowska Wiktoria, Sikora Karol, Suchłabowicz Jowita, Żurowski Patryk, Skraba Szymon.

Zapraszamy wkrótce do galerii!

Informacja: p. K. Maksymiuk

Klasy siódme na wycieczce w Książnicy Pomorskiej
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.01.11 Drukuj
Dnia 9 stycznia br. kolejni uczniowie CKS wzięli udział w wyciecze do Książnicy Pomorskiej przygotowanej przez bibliotekę szkolną. Klasy 7p i 7s, pod opieką: p. I. Jedlikowskiej, K. Maksymiuk i J. Gawrona, zapoznały się ze zbiorami największej w województwie zachodniopomorskim biblioteki publicznej. Wycieczka była okazją do poznania tajemnic i najciekawszych zbiorów książnicy oraz zdobycia umiejętności korzystania z katalogów bibliotecznych.
Fajerwerki w wykonaniu klasy 3a
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.01.10 Drukuj
Dnia 5 stycznia uczniowie klasy 3a wykonywali na zajęciach plastycznych fajerwerki, które wszystkim kojarzą się z przywitaniem Nowego Roku. Do pracy dzieci wykorzystały farby i rolki po papierze. Tworząc kolorowe stempelki powstały piękne prace przedstawiające niebo rozświetlone ogromną ilością barw. Każda praca była niepowtarzalna, a wykonanie jej sprawiło dużo frajdy. Zapraszamy do galerii.
Czytanie łączy!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.01.10 Drukuj

Dnia 9 stycznia 2018 roku odbył się w naszej szkole cykl spotkań czytelniczych pod hasłem "Czytanie łączy!" przygotowanych przez bibliotekę szkolną CKS. Bohaterką dnia była Maja Szymańska z klasy 3t, której w czasie spotkań z uczniami klas pierwszych oraz grupą 0 towarzyszył "Miś Czytelnik". Spotkania były okazją do rozmowy o tolerancji, altruizmie i integracji z osobami niepełnosprawnymi. Maja odpowiadała na pytania dzieci dotyczące codziennego życia osób poruszających się na wózku. Spotkanie zakończyła głośna lektura przygotowanych przez Maję fragmentów książki o misiu Paddingtonie oraz konkurs czytelniczy z nagrodami. Zapraszamy do galerii gr. 0galerii klasy 1a oraz galerii klasy 1b.

Hej, kolęda!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.01.04 Drukuj

Dnia 21 grudnia 2017 roku zebrani w auli uczniowie, rodzice i nauczyciele CKS mieli okazję obejrzenia niezwykłego przedstawienia świątecznego przygotowanego pod kierunkiem p. Beaty Kuźmy-Falęcikowskiej i p. Marty Piechowicz. Uczniowie z klasy 2a, 3a i pierwszaki oraz przedszkolaczki z grupy "Muszelki" zaprezentowali piękną historię Narodzin Pańskich. Scena zaroiła się od aniołów, diabłów, pastuszków i kolędników. Znaną wszystkim opowieść o narodzinach Chrystusa wzbogaciły kolędy, piosenki oraz ruch sceniczny. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów i dekoracji. Zapraszamy do galerii nr 1, galerii nr 2 oraz galerii nr 3.

Dofinansowanie dla sportowców w II semestrze 2017/2018
Wpisany przez: Administrator 2018.01.02 Drukuj
Aby uzyskać dofinansowanie do obiadów w II semestrze należy złożyć wniosek (do pobrania poniżej) do 09 stycznia 2018 r. w sekretariacie lub u pedagoga.
Do pobrania:
Zapraszamy na kurs masażu!

Uczniów klas pierwszych OBiF zapraszamy do udziału w kursie masażu, który odbędzie się w dniach 15-19 stycznia 2017 roku (ferie zimowe) w godz. 10.00-14.00 w gabinecie OBiF w CKS. Warunkiem udziału w kursie jest ukończone 16 lat. Zapisy do dnia 10 stycznia br. w gabinecie odnowy biologicznej przy pływalni.

Spędź aktywnie ferie! Zdobądź nowe umiejętności! Zapraszamy! 

Wesołych Świąt!
Wpisany przez: Administrator 2017.12.23 Drukuj

"Aby Święta Bożego Narodzenia były Bliskością i Spokojem, a Nowy Rok - Dobrym Czasem"

Konstanty Ildefons Gałczyński

Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom oraz Przyjaciołom szkoły życzymy zdrowia, nadziei na lepsze jutro, chwil roziskrzonych kolędą, śmiechem i wspomnieniami. Niech zbliżający się Nowy Rok przyniesie same radosne momenty i będzie czasem realizacji marzeń.

Uwaga! Nowy numer rachunku bankowego Rady Rodziców
Wpisany przez: Maciej Parobczy 2017.12.22 Drukuj

Z dniem 21.12.2017 Rada Rodziców zmieniła bank. Wszelkie wpłaty prosimy kierować na nowy rachunek:

Bank Pekao
nr rachunku: 48 1240 3826 1111 0010 7734 4611.

UWAGA! Rodzice dzieci oddziałow przedszkolnych!

Nowy nr rachunku bankowego RR wyłącznie dla Przedszkola Szmaragdowego:
97 1240 3826 1111 0010 7774 6473.

strona 9 / 18
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 :: 10 :: 11 :: 12 :: 13 :: 14 :: 15 :: 16 :: 17 :: 18 ::
... cofnij     dalej ...