archiwum 2017/2018
Weź udział w akcji „Książka dla Rodaka”!
Wpisany przez: ER 2018.02.05 Drukuj

Biblioteka szkolna CKS do 8 lutego 2018 roku (czwartek) zbiera książki, które trafią do nowej biblioteki „Ośrodka dla Polaków” w Mińsku oraz międzynarodowej biblioteki przy Naczelnym Dowództwie NATO w Mons w Belgii. Czekamy na książki nowe lub używane (ale niezniszczone) – szczególnie: książki popularnonaukowe, encyklopedie, słowniki, literaturę piękną, lektury szkolne, bajki i baśnie. Dziękujemy!

Praktyczna lekcja chemii
Wpisany przez: ER 2018.02.05 Drukuj

Dnia 2 lutego br. klasa 7p z p. Katarzyną Szałatą odwiedziła Centrum Nauk Ścisłych przy SP nr 74. Uczennice uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez p. Hannę Górską. Dziewczęta poznały wskaźniki kwasowo-zasadowe. Samodzielnie zbadały odczyn różnych substancji przy pomocy oranżu metylowego, fenoloftaleiny i uniwersalnego papierka wskaźnikowego. Zajęcia były bardzo ciekawe – pozwoliły uczennicom lepiej zrozumieć chemię. Zapraszamy do galerii!

Innowacyjne lekcje w OBiF
Wpisany przez: ER 2018.02.05 Drukuj

W klasach o profilu OBiF wszystkie lekcje są wyjątkowe. Tym razem innowacyjność zajęć fizjoterapii podkreśliła obecność Tomka, naszego absolwenta, a obecnie studenta II roku fizjoterapii. W czasie lekcji przedstawiona została koncepcja PIR (poizometrycznej relaksacji mięśni) stosowanej w przykurczach mięśniowych i w ograniczonym zakresie ruchu oraz elektrostymulacji z wykorzystaniem prądów średniej częstotliwości w przypadku obniżonego napięcia mięśni. Wszystkie te zabiegi oraz przypadki omówił i pokazał Tomek, a uczniowie przy tej okazji mogli zapytać i porozmawiać z nim na temat wyboru uczelni i studiów. Zapraszamy do galerii!

Wizyta w teatrze
Wpisany przez: ER 2018.02.05 Drukuj

Dnia 31 stycznia 2018 roku uczniowie Centrum Kształcenia Sportowego wybrali się do Teatru Współczesnego na spektakl pt.: „Pan Tadeusz". Uczniowie z zapartym tchem obejrzeli epopeję narodową w nowej odsłonie. Rapujący aktorzy, zdjęcie z niedźwiedziem, wspólna deklamacja Inwokacji na pewno na długo zapadną w pamięć. Dla maturzystów była to nie tylko uczta teatralna, ale również powtórka przed zbliżającą się maturą. Gimnazjaliści natomiast po obejrzeniu sztuki wyrazili nadzieję, że książka jest równie ciekawa. Ogromnie cieszy fakt, że w spotkaniach teatralnych uczestniczą również rodzice uczniów!  Organizatorem była p. Dorota Kempska-Śnitko.

Nasi nauczyciele się szkolą!
Wpisany przez: ER 2018.02.05 Drukuj

Koncepcja FMS (Functional Movement Screen) skierowana jest na przygotowanie motoryczne zawodników, niezależnie od uprawianych dyscyplin sportu. Dzięki tej metodzie można wyłapać słabe ognia łańcucha kinematycznego, czyli ruchowego. I tu nie kończy się działanie, ale dopiero zaczyna. Amerykańscy naukowcy opracowali zestaw ćwiczeń kompensacyjnych dla sportowców oraz dla zwykłych „śmiertelników", które mogą poprawić jakość ruchu, treningu, życia bez bólu. W szkoleniu według tej nowej koncepcji wzięła udział p. Urszula Domańska, poszerzając własny dorobek zarówno naukowy, jak i praktyczny, z czego z pewnością skorzysta młodzież naszej szkoły. Zapraszamy do galerii!

Laureaci ogólnopolskiego konkursu "Leon"
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.02.05 Drukuj
Dnia 2 lutego odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom ogólnopolskiego konkursu "Leon". W naszej szkole z zadaniami zmierzyły się dzieci z klasy 2a i 3a. Największy sukces odniósł uczeń klasy 3a Michał Wolniak, który zajął 3 miejsce w części matematycznej. Na bardzo dobry wynik zapracowała również Maja Kaczmarczyk z klasy 2a zajmując kolejno 9 i 10 miejsce, oraz Zosia Wojciechowska z klasy 3a zajmując 7 miejsce w części matematycznej. Serdecznie gratulujemy laureatom i zapraszamy do galerii.
Pan Dyrektor czyta dzieciom!
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.02.05 Drukuj
Dnia 2 lutego uczniowie klas 1-3 SSP2 uczestniczyli w kolejnej lekcji czytelniczej organizowanej w ramach programu "Mądra szkoła czyta dzieciom". Młodych czytelników swoją obecnością zaszczycił p. dyrektor M. Parobczy, który przeczytał książkę "Franklin i kask rowerowy". Uczniowie z dużą uwagą i ciekawością słuchali opowieści o żółwiu, który startował w zawodach rowerowych. Zapraszamy do galerii.
Eksperymenty w klasie 2a
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.02.04 Drukuj
Dnia 2 lutego uczniowie klasy 2a uczestniczyli w praktycznej lekcji podczas której mogli zaobserwować w jaki sposób powstaje prąd elektryczny oraz od czego zależy długość palenia się świec. Uczniowie podłączali i odłączali kable do źródła prądu w wyniku czego żarówka się paliła i gasła. Dzieci obserwowały również zjawisko gasnących świec w różnych objętościowo słoikach. Zapraszamy do galerii.   
Gratulujemy!
Wpisany przez: ER 2018.02.02 Drukuj

Z przyjemnością informujemy, że w 64. Plebiscycie Sportowym „Kuriera Szczecińskiego” III miejsce wśród najlepszych trenerów ziemi szczecińskiej zajął Piotr Szczeszek, trener kajakarstwa w CKS, wiceprezes KS Wiskord Szczecin.

Gratulujemy i zapraszamy do zapoznania się z wywiadem, jakiego udzielił „Kurierowi Szczecińskiemu”. Fot. R. Pakieser.

Zagrają w 1/8 MP w Szczecinie w SP 59! Trzymamy kciuki!
Wpisany przez: ER 2018.01.31 Drukuj

W dniach 26-28 stycznia 2018 roku zespół juniorek MKS CKS-SMS Szczecin brał udział w rozgrywkach 1/16 Mistrzostw Polski Juniorek w Piłce Ręcznej, które odbyły się w Piotrkowie Trybunalskim. Po zwycięstwach nad MKS Piotrkowią 35:28, UKS Vabresia Wąbrzeźno 34:31 oraz GTPR Gdynią 22:14 podopieczne trenerów: Moniki Jarnuczak i Zbigniewa Jelskiego awansowały do finału 1/8 Mistrzostw Polski Juniorek, który odbędzie się w Szczecinie w dniach 9-11.02.2018 r. w SP nr 59. Zapraszamy do galerii! Gratulujemy i zapraszamy do kibicowania naszym szczypiornistkom w Szczecinie.
Mecze CKS: 9.02. (piątek) godz. 17.30, 10-11.02. godz. 12.30!

Do pobrania:
Zadbaj o równowagę i prawidłowe wzorce ruchowe!
Wpisany przez: ER 2018.01.29 Drukuj

Troska o prawidłowe wzorce ruchowe w czasie treningu to podstawa sukcesu w sporcie i nauce uczniów CKS. Na ten ważny element pracy z uczniami-zawodnikami zwraca uwagę p. Urszula Domańską, która od lat – wraz z uczniami z klas OBiF oraz fizjoterapeutami z Centrum Odnowy Biologicznej – prowadzi działalność profilaktyczną i badawczą. Tym razem zapraszamy do lektury pracy autorstwa p. Urszuli Domańskiej pt.: „Prawidłowe wzorce ruchowe a specyficzne trudności w procesie uczenia się młodzieży trenującej piłkę ręczną”. Artykuł został opublikowany w portalu Uniwersytetu Szczecińskiego „Aktywność ruchowa ludzi w różnym wieku”.

Aktywne ferie klas OBiF
Wpisany przez: ER 2018.01.29 Drukuj

W dniach 15-19 stycznia 2018 roku uczniowie z klas OBiF aktywnie spędzali zimowe ferie, biorąc udział w kursie masażu klasycznego. Pod okiem p. Urszuli Domańskiej  poznawali techniki i sposoby stosowane w prewencji urazów w różnych dyscyplinach sportu oraz techniki i sposoby masażu klasycznego i sportowego. Zapraszamy do galerii!

Jak przeciwdziałać urazom?
Wpisany przez: ER 2018.01.29 Drukuj

Dnia 9 stycznia 2018 r. odbyło się szkolenie dla uczniów klas mistrzostwa sportowego  trenujących piłkę ręczną. Szkolenie dotyczyło kształtowania siły mięśniowej oraz stabilizacji stawów skokowych, kolanowych, barkowych oraz stabilizacji centralnej. Pani Urszula Domańska oraz fizjoterapeuta Kamil przedstawili sposoby wdrożenia w treningu piłki ręcznej ćwiczeń, których celem jest przeciwdziałanie urazom. W czasie pokazu modelowo spisali się Mikołaj Szymczak oraz Mateusz Bartelik. Zapraszamy do galerii!

Finał IX międzyszkolnego konkursu plastyczno-technicznego
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.01.29 Drukuj

Dnia 11 stycznia odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień w IX międzyszkolnym konkursie plastyczno-technicznym "Najpiękniejsza ozdoba choinkowa". Trzecią nagrodę otrzymała Maja Kaczmarczyk z klasy 2a. Wyróżnienie otrzymała Maja Kozak z klasy 1b. Łącznie na konkurs przekazano 170 prac z kilkunastu szczecińskich szkół. Udział uczniów naszej szkoły w konkursie przygotowała wychowawczyni świetlicy p. A. Siwecka. Zapraszamy do galerii.

Studniówka 2018
Wpisany przez: Ewa Gapska 2018.01.17 Drukuj
13 stycznia 2018 w Kantynie Portowej uczniowie klas 3W i 3X wraz z osobami towarzyszącymi, gronem pedagogicznym i pracownikami gabinetu fizjoterapii godnie i z wielkim żarem odrzucili wszelakie troski, aby wspólnie świętować ostatnie chwile przed intensywnym okresem przygotowań do matury. Gośćmi specjalnymi byli: Dodzia, były minister oświaty, Mariolka i Dyrektor Ącki (program artystyczny). Parkiet płonął ogniem dzięki mistrzowi muzyki tanecznej DJ Tomkowi. Ostatni wytrwali tancerze nie chcieli opuścić parkietu nawet o godzinie 4.00 nad ranem. Podsumowując: nasi przyszli maturzyści egzamin z dobrej zabawy i integracji zdali na ocenę celującą, i takich właśnie sukcesów życzymy im na maturze. Zapraszamy do galerii (fot. Mariusz Strzelczyk)!
Zwiedzili podziemia
Wpisany przez: ER 2018.01.17 Drukuj

Chcecie poczuć się bezpiecznie? Koniecznie odwiedźcie Szczecińskie Podziemia. Tak dnia 9 stycznia br. zrobiły klasy 7s i 7p i się nie zawiodły. Czterometrowe ściany z betonu spowodowały, że świat stał się inny... Przenieśliśmy się w okres II wojny światowej i czasy nalotów dywanowych, a zaangażowanie pana przewodnika i sposób oprowadzania po schronie sprawiły, że niektórzy żałowali, że niezbyt pilnie uczyli się języka niemieckiego, bo nie umieli zaśpiewać niemieckiej piosenki. Kto tam nie był, niech żałuje! Galeria zdjęć wkrótce!

Informacja: p. K. Maksymiuk

strona 8 / 18
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 :: 10 :: 11 :: 12 :: 13 :: 14 :: 15 :: 16 :: 17 :: 18 ::
... cofnij     dalej ...