Z życia szkoły
Kolorowa poczta dla Ciebie ode mnie
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.02.08 Drukuj
Wychowawczyni świetlicy szkolnej A. Siwecka zaprosiła uczniów klas 1-3 do przygotowania prac plastycznych, które przekazane zostały dzieciom przebywającym w szpitalu "Zdroje". Jest to pierwsze wydarzenie, które będzie organizowane cyklicznie. Ma ono charakter wolontariatu zewnętrznego w której uczestniczą uczniowie naszej szkoły. Zapraszamy do galerii. 
MotoMikołaje dziękują!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.02.08 Drukuj
Z przyjemnością informujemy, że otrzymaliśmy podziękowanie za udział w akcji charytatywnej prowadzonej przez MotoMikołajów, którzy zbierali i rozwozili prezenty dla dzieci z Domów Dziecka i szpitali. Koordynatorem akcji w CKS była p. Anna Buth. W imieniu organizatorów jeszcze raz dziękujemy za wsparcie akcji.
"Codziennie Polskę tworzyMy" - miejski konkurs plastyczny
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.02.07 Drukuj
Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym "Ja i moja rodzina". Forma prac: wielkość A4, technika dowolna, pisaki, pastele, akwarele, techniki mieszane. Bez materiałów gotowych i artykułów spożywczych. Konkurs organizowany jest przez Pałac Młodzieży, a prace można dostarczać do wychowawczyń ze szkolnej świetlicy p. A. Siweckiej i p. A. Czeladzińskiej do dnia 30 kwietnia 2018. Ogłoszenie wyników nastąpi 11 czerwca 2018 roku. Nagrodzone prace wystawione zostaną w Galerii Prezydenckiej Urzędu Miasta. Wystawa pokonkursowa odbędzie się w listopadzie w siedzibie Pałacu Młodzieży w Szczecinie.
Zagrali w 1/16 MP w piłce ręcznej!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.02.05 Drukuj

Zespół CKS-SMS Szczecin zajął II miejsce w rozgrywkach o Mistrzostwo Województwa Zachodniopomorskiego! W ten sposób szczypiorniści wywalczyli prawo udziału w finale 1/16 Mistrzostw Polski w piłce ręcznej juniorów, który odbył się w dniach 2-4 lutego 2018 roku w Zabrzu. Po zaciętej walce zdobyli IV miejsce! Gratulujemy trenerom i drużynie w składzie - na zdjęciu od lewej: Eliasz Kapela, Wojciech Jońca, Kamil Kostrzewa, Leszek Miltyk, Krystian Mikołajczyk, Szymon Mikołajczyk, Dominik Bartniczuk, Konrad Mróz, Maciej Salak, Jakub Hnatkowski, w dolnym rzędzie: Kamil Dmitrzak, Dawid Dobko, Wiktor Frelich, Łukasz Grzelaczyk. Trenerzy: Artur Rykaczewski, Mieczysław Zart i Agnieszka Kossek.

Weź udział w akcji „Książka dla Rodaka”!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.02.05 Drukuj

Biblioteka szkolna CKS do 8 lutego 2018 roku (czwartek) zbiera książki, które trafią do nowej biblioteki „Ośrodka dla Polaków” w Mińsku oraz międzynarodowej biblioteki przy Naczelnym Dowództwie NATO w Mons w Belgii. Czekamy na książki nowe lub używane (ale niezniszczone) – szczególnie: książki popularnonaukowe, encyklopedie, słowniki, literaturę piękną, lektury szkolne, bajki i baśnie. Dziękujemy!

Praktyczna lekcja chemii
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.02.05 Drukuj

Dnia 2 lutego br. klasa 7p z p. Katarzyną Szałatą odwiedziła Centrum Nauk Ścisłych przy SP nr 74. Uczennice uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez p. Hannę Górską. Dziewczęta poznały wskaźniki kwasowo-zasadowe. Samodzielnie zbadały odczyn różnych substancji przy pomocy oranżu metylowego, fenoloftaleiny i uniwersalnego papierka wskaźnikowego. Zajęcia były bardzo ciekawe – pozwoliły uczennicom lepiej zrozumieć chemię. Zapraszamy do galerii!

Innowacyjne lekcje w OBiF
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.02.05 Drukuj

W klasach o profilu OBiF wszystkie lekcje są wyjątkowe. Tym razem innowacyjność zajęć fizjoterapii podkreśliła obecność Tomka, naszego absolwenta, a obecnie studenta II roku fizjoterapii. W czasie lekcji przedstawiona została koncepcja PIR (poizometrycznej relaksacji mięśni) stosowanej w przykurczach mięśniowych i w ograniczonym zakresie ruchu oraz elektrostymulacji z wykorzystaniem prądów średniej częstotliwości w przypadku obniżonego napięcia mięśni. Wszystkie te zabiegi oraz przypadki omówił i pokazał Tomek, a uczniowie przy tej okazji mogli zapytać i porozmawiać z nim na temat wyboru uczelni i studiów. Zapraszamy do galerii!

Wizyta w teatrze
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.02.05 Drukuj

Dnia 31 stycznia 2018 roku uczniowie Centrum Kształcenia Sportowego wybrali się do Teatru Współczesnego na spektakl pt.: „Pan Tadeusz". Uczniowie z zapartym tchem obejrzeli epopeję narodową w nowej odsłonie. Rapujący aktorzy, zdjęcie z niedźwiedziem, wspólna deklamacja Inwokacji na pewno na długo zapadną w pamięć. Dla maturzystów była to nie tylko uczta teatralna, ale również powtórka przed zbliżającą się maturą. Gimnazjaliści natomiast po obejrzeniu sztuki wyrazili nadzieję, że książka jest równie ciekawa. Ogromnie cieszy fakt, że w spotkaniach teatralnych uczestniczą również rodzice uczniów!  Organizatorem była p. Dorota Kempska-Śnitko.

Nasi nauczyciele się szkolą!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.02.05 Drukuj

Koncepcja FMS (Functional Movement Screen) skierowana jest na przygotowanie motoryczne zawodników, niezależnie od uprawianych dyscyplin sportu. Dzięki tej metodzie można wyłapać słabe ognia łańcucha kinematycznego, czyli ruchowego. I tu nie kończy się działanie, ale dopiero zaczyna. Amerykańscy naukowcy opracowali zestaw ćwiczeń kompensacyjnych dla sportowców oraz dla zwykłych „śmiertelników", które mogą poprawić jakość ruchu, treningu, życia bez bólu. W szkoleniu według tej nowej koncepcji wzięła udział p. Urszula Domańska, poszerzając własny dorobek zarówno naukowy, jak i praktyczny, z czego z pewnością skorzysta młodzież naszej szkoły. Zapraszamy do galerii!

Laureaci ogólnopolskiego konkursu "Leon"
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.02.05 Drukuj
Dnia 2 lutego odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom ogólnopolskiego konkursu "Leon". W naszej szkole z zadaniami zmierzyły się dzieci z klasy 2a i 3a. Największy sukces odniósł uczeń klasy 3a Michał Wolniak, który zajął 3 miejsce w części matematycznej. Na bardzo dobry wynik zapracowała również Maja Kaczmarczyk z klasy 2a zajmując kolejno 9 i 10 miejsce, oraz Zosia Wojciechowska z klasy 3a zajmując 7 miejsce w części matematycznej. Serdecznie gratulujemy laureatom i zapraszamy do galerii.
Pan Dyrektor czyta dzieciom!
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.02.05 Drukuj
Dnia 2 lutego uczniowie klas 1-3 SSP2 uczestniczyli w kolejnej lekcji czytelniczej organizowanej w ramach programu "Mądra szkoła czyta dzieciom". Młodych czytelników swoją obecnością zaszczycił p. dyrektor M. Parobczy, który przeczytał książkę "Franklin i kask rowerowy". Uczniowie z dużą uwagą i ciekawością słuchali opowieści o żółwiu, który startował w zawodach rowerowych. Zapraszamy do galerii.
Eksperymenty w klasie 2a
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.02.04 Drukuj
Dnia 2 lutego uczniowie klasy 2a uczestniczyli w praktycznej lekcji podczas której mogli zaobserwować w jaki sposób powstaje prąd elektryczny oraz od czego zależy długość palenia się świec. Uczniowie podłączali i odłączali kable do źródła prądu w wyniku czego żarówka się paliła i gasła. Dzieci obserwowały również zjawisko gasnących świec w różnych objętościowo słoikach. Zapraszamy do galerii.   
Gratulujemy!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.02.02 Drukuj

Z przyjemnością informujemy, że w 64. Plebiscycie Sportowym „Kuriera Szczecińskiego” III miejsce wśród najlepszych trenerów ziemi szczecińskiej zajął Piotr Szczeszek, trener kajakarstwa w CKS, wiceprezes KS Wiskord Szczecin.

Gratulujemy i zapraszamy do zapoznania się z wywiadem, jakiego udzielił „Kurierowi Szczecińskiemu”. Fot. R. Pakieser.

Zagrają w 1/8 MP w Szczecinie w SP 59! Trzymamy kciuki!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.01.31 Drukuj

W dniach 26-28 stycznia 2018 roku zespół juniorek MKS CKS-SMS Szczecin brał udział w rozgrywkach 1/16 Mistrzostw Polski Juniorek w Piłce Ręcznej, które odbyły się w Piotrkowie Trybunalskim. Po zwycięstwach nad MKS Piotrkowią 35:28, UKS Vabresia Wąbrzeźno 34:31 oraz GTPR Gdynią 22:14 podopieczne trenerów: Moniki Jarnuczak i Zbigniewa Jelskiego awansowały do finału 1/8 Mistrzostw Polski Juniorek, który odbędzie się w Szczecinie w dniach 9-11.02.2018 r. w SP nr 59. Zapraszamy do galerii! Gratulujemy i zapraszamy do kibicowania naszym szczypiornistkom w Szczecinie.
Mecze CKS: 9.02. (piątek) godz. 17.30, 10-11.02. godz. 12.30!

Do pobrania:
Zadbaj o równowagę i prawidłowe wzorce ruchowe!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.01.29 Drukuj

Troska o prawidłowe wzorce ruchowe w czasie treningu to podstawa sukcesu w sporcie i nauce uczniów CKS. Na ten ważny element pracy z uczniami-zawodnikami zwraca uwagę p. Urszula Domańską, która od lat – wraz z uczniami z klas OBiF oraz fizjoterapeutami z Centrum Odnowy Biologicznej – prowadzi działalność profilaktyczną i badawczą. Tym razem zapraszamy do lektury pracy autorstwa p. Urszuli Domańskiej pt.: „Prawidłowe wzorce ruchowe a specyficzne trudności w procesie uczenia się młodzieży trenującej piłkę ręczną”. Artykuł został opublikowany w portalu Uniwersytetu Szczecińskiego „Aktywność ruchowa ludzi w różnym wieku”.

Aktywne ferie klas OBiF
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.01.29 Drukuj

W dniach 15-19 stycznia 2018 roku uczniowie z klas OBiF aktywnie spędzali zimowe ferie, biorąc udział w kursie masażu klasycznego. Pod okiem p. Urszuli Domańskiej  poznawali techniki i sposoby stosowane w prewencji urazów w różnych dyscyplinach sportu oraz techniki i sposoby masażu klasycznego i sportowego. Zapraszamy do galerii!

strona 8 / 18
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 :: 10 :: 11 :: 12 :: 13 :: 14 :: 15 :: 16 :: 17 :: 18 ::
... cofnij     dalej ...