Z życia szkoły
Harmonogram egzaminu maturalnego w sesji poprawkowej
Wpisany przez: Administrator 2018.07.03 Drukuj

Egzamin pisemny:
matematyka – 21 sierpnia 2018 r.  godz. 9:00
język angielski – 21 sierpnia 2018 r. godz. 9:00.

Egzamin ustny:
język angielski – 22 sierpnia 2018 r. godz. 10:00.

Zbiórka maturzystów  na pół godziny przed egzaminem w holu na II piętrze.

Uwaga, maturzyści!
Wpisany przez: Administrator 2018.06.20 Drukuj

Dnia 3 lipca br. znane będą wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego. Odbiór wyników o godzinie 12:00 w sekretariacie szkoły.

Ewentualne podania o egzamin poprawkowy trzeba złożyć do 10 lipca br. w sekretariacie szkoły.

Od 19 czerwca br. u wychowawców klas (tegoroczni absolwenci) oraz w sekretariacie szkoły (absolwenci z ubiegłych lat) do odbioru są loginy i hasła niezbędne do sprawdzenia przez zdających wyniku egzaminu. Dostęp do własnych wyników możliwy będzie 3 lipca br.  na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu.

Uczniowie CKS na "Rejsie Odkrywców"!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.07.02 Drukuj

Dnia 23 czerwca 2018 roku grupa śmiałków rozpoczęła przygodę życia – uczniowie szczecińskich szkół wyruszyli w „Rejs Odkrywców Szlakiem Miast Partnerskich Miasta Szczecina”. Wyprawę zorganizowało Miasto Szczecin i Pałac Młodzieży Pomorskie Centrum Edukacji, aby uczcić fakt 100-lecia odzyskania przez  Polskę Niepodległości. Wśród dzielnych żeglarzy znajdują się również nauczyciele i uczniowie CKS Szczecin. Na pokładzie „Daru Szczecina” ster mocno trzyma p. Dagmara Bartosik, a na „Urtice” p. Agata Grochalska. Dla większości uczestników rejsu to pierwsza przygoda z morzem, na szczęście mogą liczyć na wsparcie prawdziwych wilków morskich. W czasie swojej wyprawy zawinęli już do Kłajpedy i Nexo. Przed nimi kolejne porty i kolejne morskie przygody. Spokojnych wiatrów, stopy wody pod kilem i wspaniałych, niezapomnianych wrażeń! Zapraszamy do galerii!

Biblioteka szkolna zaprasza!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.06.25 Drukuj
DYŻUR BIBLIOTEKI W WAKACJE (dla uczniów CKS)
25-29 czerwca 2018 roku w g. 10-12

27-31 sierpnia 2018 roku w g. 10-12

W tych dniach można wypożyczyć lub zwrócić darmowe podręczniki potrzebne na egzaminy poprawkowe oraz książki na wakacje (nie dotyczy absolwentów). Ostateczny termin zwrotu darmowych podręczników wypożyczonych na czas egzaminów poprawkowych lub wakacje mija dnia 3 września 2018 roku.

Przypominamy, że w kolejnym roku szkolnym 2018/2019 z darmowych podręczników i ćwiczeń zakupionych z dotacji rządowej korzystają wszyscy uczniowie klas 1-8 SSP nr 2 oraz klas 3 gimnazjum w CKS (do wydania za pośrednictwem biblioteki szkolnej we wrześniu 2018 r. po zaakceptowaniu przez rodziców uczniów regulaminu użyczenia podręczników). Info w linku.

Pożegnaliśmy absolwentów Gimnazjum z Oddziałami Sportowymi!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.07.02 Drukuj

Dnia 22 czerwca br. pożegnaliśmy przedostatni rocznik absolwentów Gimnazjum z Oddziałami Sportowymi. Uroczystość była okazją do uhonorowania wyróżniających się uczniów GMzOS. Gratulacje i medale przyjęli uczniowie z wysoką średnią: Wiktoria Klepacz, Michał Kraska, Alicja Kulesza i Krzysztof Korzeniowski wraz z rodzicami. Wszyscy wyróżnieni w nauce wpisali się do Złotej Księgi. Ponadto Nagrody Dyrektora CKS Szczecin otrzymali: Wiktoria Klepacz, Alicja Kulesza, Magdalena Salachna, Eliza Suska, Krzysztof Korzeniewski i Aleksander Szewczuk. Nie mniej uroczyste było przyznanie absolwentom tytułu „Nadzieja Sportu” dla najwybitniejszych uczniów-sportowców. Wyróżnienie trafiło do: Natalii Zdobych (kajakarstwo), Krzysztofa Korzeniewskiego, Olafa Majchrzaka, Aleksandra Szewczuka (pływanie i ratownictwo), Dominiki Ciepłowskiej, Martyny Pastewskiej, Eliasza Kapeli, Mateusza Bartelika (piłka ręczna). Zapraszamy do galerii nr 1 oraz do galerii nr 2!

Zakończenie roku szkolnego w SSP nr 2
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.07.02 Drukuj
Dnia 22 czerwca br. odbyło się uroczyste zakończenie roku w Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2. Oliwia Połeć i Maja Zdanowicz z klasy 3a wcieliły się w rolę konferansjerek i pod czujnym okiem p. B. Kuźmy Falęcikowskiej poprowadziły imprezę. Dzieci z klasy 2a przygotowały część artystyczną podczas której pożegnały uczniów klasy 3a, którzy zakończyli pierwszy etap edukacji. P. E. Gapska wraz z klasą 1a zaprezentowali bardzo energetyczny taniec, który wprowadził wszystkich w wakacyjną atmosferę. Rozstrzygnięty został też konkurs ,,Zabierz flagę na wycieczkę". Laureatami zostali: Kuba i Piotr Hapka, oraz Athina i Olimpia Żogas. Zapraszamy do galerii.
MP w Piłce Plażowej w Dąbiu
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.07.02 Drukuj

W dniach 15-17.06.2018 r. w Szczecinie-Dąbiu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Plażowej. Pierwsze miejsce w kategorii chłopców uzyskali uczniowie CKS z klasy 1W. Również I miejsce w kategorii dziewcząt uzyskały uczennice CKS z klasy 1W. Gratulujemy!!! Zapraszamy do galerii!

Pasja absolwentki gimnazjum Alicji Kuleszy
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.07.02 Drukuj

Wśród tegorocznych absolwentów Gimnazjum z Oddziałami Sportowymi jest Alicja Kulesza - uczennica klasy 3t, a także  klasy VIII Państwowego Ogniska Baletowego w Szczecinie. Alicja ma za sobą bardzo pracowity rok. Wiele godzin prób i ćwiczeń oraz egzaminy. W dniach 4-5.06.2018 przystąpiła do Egzaminu Dyplomowego, podsumowującego wieloletni okres nauki w Szkole Baletowej. Egzamin Dyplomowy obejmował część teoretyczną i praktyczną z przedmiotów: rytmika, taniec ludowy i charakterystyczny, taniec współczesny, taniec klasyczny, technika taneczna oraz wiadomości o tańcu. Alicja uzyskała z tych przedmiotów bardzo dobre i celujące oceny. Uroczyste zakończenie ośmioletniej Szkoły Baletowej oraz Koncert Dyplomowy odbyły się 18.06.2018 r. w Operze na Zamku. Ala przepięknie zatańczyła wszystkie układy dyplomowe. Szczególnie wielką gracją i klasą umiejętności wykazała się w wariacji dyplomowej, Tańcu Wieszczki Cukrowej z Baletu ,,Dziadek do orzechów” P. Czajkowskiego. Zapraszamy do galerii z tych bardzo ważnych i emocjonujących dni dla Alicji!

Zasłużony odpoczynek klasy OBiF
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.07.02 Drukuj

W dniach 15-17 czerwca br. uczniowie klasy 2X OBiF z wychowawczyniami: Urszula Domańską i Agatą Grochalską wybrali się na biwak do Dziwnowa. Odpoczynkowi towarzyszył trening na plaży i boiskach sportowych. Wyjazd był podsumowaniem umiejętności i dokonań licealistów, którzy wiążą swoją przyszłość z zawodami medycznymi, na przykład fizjoterapią. Klasy tego typu oparte są na autorskim programie Urszuli Domańskiej – fizjoterapeutki i nauczycielki CKS Szczecin. Zapraszamy do galerii!

Rodzice dzieciom
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.07.02 Drukuj

Dnia 14 czerwca br. rodzice dzieci z grupy 3-latków „Muszelki” w Przedszkolu „Szmaragdowym” przygotowali niespodziankę swoim pociechom z okazji Dnia Dziecka. We współpracy z wychowawczyniami grupy: Martą Bas i Angeliką Kieler zaprezentowali w auli szkoły przedstawienie teatralne pt.: „Brzydkie kaczątko”. O dużym zaangażowaniu rodziców świadczy obsadzenie około 20 ról oraz samodzielne przygotowanie niezwykle pomysłowych strojów. Widzów zachwycił talent aktorski i wokalny dorosłych, ich kreatywność i łatwość poruszania się po scenie. Przygotowane w tajemnicy przedstawienie zaskoczyło dzieci, które z niedowierzaniem rozpoznawały mamę lub tatę w przebraniu kaczek, gąsek i innych ptaków. Zapraszamy do galerii nr 1 oraz do galerii nr 2!

Szczypiorniści na meczu reprezentacji
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.07.02 Drukuj

Dnia 13 czerwca br. 15 zawodników piłki ręcznej z klas: 1W, 3p i 2p pod opieką trenera Mieczysława Zarta wybrało się do Kalisza na międzynarodowy mecz towarzyski piłki ręcznej reprezentacji Polski i Hiszpanii. Wyjazd zorganizował klub Sandra SPA Pogoń Szczecin w ramach współpracy z CKS Szczecin. Z przyjemnością informujemy, że w reprezentacji Polski zagrali byli zawodnicy zespołów juniorskich prowadzonych przez p. Mieczysława Zarta: Paweł Krupa, Rafał Przybylski i Patryk Walczak. Zapraszamy do galerii!

Brawo karatecy!
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.07.02 Drukuj

Dnia 9 czerwca 2018 roku Maciej Bunikowski z klasy 2a, Róża Dziedzic z klasy 3a i Gabriel Dziedzic z klasy 4a - na co dzień trenujący w Szczecińskim Klubie Sportowym Husaria -wzięli udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Pomorza Open Karate Kyokushin. Mimo bardzo dużej konkurencji uczniowie świetnie poradzili sobie z przeciwnikami, zdobywając medale dla swojego klubu. Gratulujemy!

Klasy OBiF na biwaku w Dziwnówku
Wpisany przez: Elżbieta Rudzka 2018.07.02 Drukuj

W dniach 6-8 czerwca br. uczniowie klas 1X i 2t z wychowawczyniami: Agnieszką Kossek i Izabelą Tomaszewską wybrali się na biwak do Dziwnówka. Czas odpoczynku wypełniły spacery brzegiem morza, gry i zabawy na plaży, rozgrywki sportowe, kąpiele morskie i zwiedzanie Wolińskiego Parku Narodowego. Zapraszamy do galerii!

Drużynowe Mistrzostwo Polski w Ratownictwie Wodnym!
Wpisany przez: Ewa Gapska 2018.06.19 Drukuj
15-17 czerwca 2018r na Pływalni Olimpijskiej Floating Arena w Szczecinie odbyły się 52. Letnie Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym. Na starcie stanęło 162 zawodników z 15 klubów. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, ponieważ zawodnicy starali się wywalczyć kwalifikacje na Mistrzostwa Europy Juniorów (Limerick) i Mistrzostwa Świata Seniorów (Adelaide). Udany start w zawodach zanotowali gospodarze. Drużyna CKS Szczecin wywalczyła łącznie 43 medale: 16 złotych , 19 srebrnych i 8 brązowych, co pozwoliło na drużynowe Mistrzostwo Polski i to po raz czwarty z rzędu! Najlepsi szczecińscy zawodnicy w klasyfikacji generalnej Mistrzostw: Adam Dubiel - 1 m. w kategorii Open, Cezary Kępa - 3 m. w kategorii Open, Rogoziński Radosław - 1 m. w kategorii junior młodszy, Piotr Nazaruk - 2 m. w kategorii junior młodszy, Julia Filocha - 2 m. w kategorii junior młodszy, Vanessa Dziedzic - 3 m. w kategorii junior młodszy. Zachęcamy do obejrzenia pięknych zdjęć z imprezy -  cz.1, oraz:  cz.2 i cz.3 (aut. Dariusz Magdziarz).
Zakończenie roku szkolnego
Wpisany przez: Administrator 2018.06.15 Drukuj

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się w piątek 22 czerwca br. według następującego harmonogramu:

  • 9:00–11:00 – klasy 3 GM (w auli)
  • 12:00–13:00 – klasy 4, 7 SP, 2 GM, 1–2 LO (w salach, z wychowawcami)
  • 13:00 – klasy 1–3 SP.

Uwaga: Zakończenie roku dla klas 4a i 2X odbędzie się o godzinie 8:30 (odpowiednio w salach 101 i 205), a dla klasy 1W o godzinie 11:00 (w sali 117).

Serdecznie zapraszamy!

Rejs Dziewanną klasy 2a
Wpisany przez: Marta Piechowicz 2018.06.11 Drukuj
Klasa 2a w ramach działalności Szkolnego Koła Edukacji Wodnej i Żeglarskiej działającego przy Pałacu Młodzieży wyruszyła w rejs po Odrze statkiem Dziewanna. Wiatr powiewał Polską banderą na rufie statku. Chwile niezapomniane i ciekawa morska przygoda. Dzieci zachwycone rejsem i zwiedzaniem Bulwarów Szczecińskich. Zapraszamy do galerii.
strona 1 / 18
:: 1 :: 2 :: 3 :: 4 :: 5 :: 6 :: 7 :: 8 :: 9 :: 10 :: 11 :: 12 :: 13 :: 14 :: 15 :: 16 :: 17 :: 18 ::
dalej ...